Інші системи автомобіля

Урок навчання грамоті біанки перше полювання. В. Біанки презентація до уроку читання (1 клас) на тему. Робота над новим матеріалом

Урок навчання грамоті біанки перше полювання.  В. Біанки презентація до уроку читання (1 клас) на тему.  Робота над новим матеріалом

МОБУ «МЕДВЕНСЬКА СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА»

ЛЕНІНСЬКОГО РАЙОНУ ТУЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УРОК ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ

Творчість В.В.Біанкі.

«Перше полювання» (уривок)

1 КЛАС

КУБИШИНА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА

ВЧИТЕЛЬ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

ТЕМА УРОКА : В.В. Біанки «Перше полювання» (уривок)

ЦІЛІ УРОКУ :

1. Навчальні:

- познайомити дітей із життям та творчістю В.В.Біанки;

-розширювати та поглиблювати знання дітей про природу;

- формувати уявлення про навколишній світ.

2. Розвиваючі:

-розвивати навичку виразного читання;

- продовжити роботу з розвитку мови;

-розвивати пізнавальний інтерес до уроків літератури.

3. Виховують:

-виховувати дбайливе ставлення до «братів наших менших»,

бажання охороняти природу та її мешканців.

ОБЛАДНАННЯ:

П.І.Чайковський «Пори року», (диск класичної музики),

«Вірші та казки К.І.Чуковського» (аудікасета),

портрет В.Біанки, виставка книг письменника,

конверти, дзига для гри,

індивідуальні світлофори.

Тип уроку : комбінований

ХІД УРОКУ:

1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. (1 хвилина)

Довгоочікуваний дан дзвінок,

Починається урок.

На мене всі подивилися

І тихенько присіли.

- Підніміть руку ті, хто чекав на сьогоднішній урок з нетерпінням?

- Візьміть світлофор та просигналізуйте свій настрій.

- Що вплинуло на ваш душевний стан?

(«пахне навесні», цікаве домашнє завданняі т.д.)

2. РОБОТА З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ.(4 хвилини)

( на дошці: виставка робіт учнів, картини весни ) (слайд 6)

- Який триває місяць? (Березень)

- Який день подарував нам місяць березня? Опишіть. (день весняний, ясний, повітря свіже, чисте, сонце яскраве тощо)

- Згадайте прикмети весни. Що додасть наш фенолог? (учень, який веде спостереження за природою та відзначає їх у Куточку Природи, робить свої додавання)

-Давайте все разом складемо розповідь про весну , а допоможе нам

в цьому виставка малюнків на тему: «Полюбуйся: весна настає», яку ви підготували зі своїми батьками.

А надихне вас на творчість великий російський композитор

П. І. Чайковський. Послухайте уривок з альбому

«Пори року» - «Березень» (учні слухають музику

і подумки складають оповідання)

КОЛЕКТИВНЕ СКЛАДАННЯ РОЗПОВІДЬ ПРО ВЕСНУ.

- Я сподіваюся, що ваш добрий настрій збережеться, а не дуже добрий покращиться від нових знайомств і нових знань, і я постараюся вам у цьому допомогти. А наприкінці уроку на вас чекає сюрприз!

3. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ (3 хвилини)

- З творчістю якогось автора ми знайомилися на минулому уроці?

-Що цікавого про Корнея Івановича Чуковського ви запам'ятали?

– Які твори Корнєя Чуковського ви знаєте? ("Телефон", "Муха-Цокотуха", "Айболіт", "Мойдодир", "Тараканище" та інші.)

-Що готували до сьогоднішнього уроку? (читали за ролями «Плутанину»)

К.І.Чуковський «Плутанина» - інсценування

з елементами театру уривок з вірша.

(діти в масках кішечки, свинки, качки, курочки, горобчик і ведмедя інсценують уривок з вірша біля дошки)

- Чому цей вірш так називається? (герої з власного

бажанню змінилися ролями, «переплуталися»)

- Який висновок треба зробити із цього вірша? (Потрібно залишатися самими собою, такими, якими створила природа)

- Чи могло таке статися у реального життя? (ні, наше життя влаштоване так, що кожен займає в ньому своє, певне місце)

4. НОВА ТЕМА (15 хвилин)

– Сьогодні на уроці ми познайомимося з письменником, герої якого теж тварини, але із справжнього світу природи.

Віталій Валентинович Біанки народився Петербурзі, у ній відомого ученого- орнітолога. Орнітолог - це людина, яка вивчає особливості та звички птахів.

Навчався Віталій Біанки у Петербурзькому університеті. Багато подорожував по Волзі, Уралу, Алтаю. Вивчав природу, збирав спостереження і дуже-хотів встигнути описати їх у своїх оповіданнях.

Біанки написав близько 300 книг , Герої яких – тварини, птиці, рослини.

- Свої оповідання Біанки називав казки-несказки .

- Як ви вважаєте, чому? (герої Біанки живуть своїм звичайним «природним» життям, але при цьому говорять людською мовою)

Робота із портретом.

- Уважно подивимося на портрет Віталія Біанки.

- Що можна сказати про зовнішні риси письменника і що можна припустити про його характер? (виразні очі, цілеспрямований погляд, добрий вираз обличчя, гарна зовнішність)

Робота з підручником, стр.224

- Вашій увазі я пропоную лише малу частину книг автора.

Прочитаємо їхні назви.

Виставка книг Віталія Біанкі. (слайд 8)

2) ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙШЕННЯ НОВОГО ТВОРУ

(слайд 9)

Розгадайте кросворд і дізнаєтеся, про кого ми читатимемо сьогодні.


1) Зелений поясок у траві загубився. (ящірка)

    Не миша, не птах,

У лісі грається.

На деревах живе

І горішки гризе. (білка)

    Рожева спинка, 4) М'які лапки,

На спині щетинка, А в лапках подряпини. (Кіт)

Хвіст гачком,

Ніс п'ятачком. (свиня)

5) Коштує копиця серед двору:

Попереду вила, а ззаду мітла. (корова)

- Яке ключове слововийшло? (ЩЕНКО)

3) ПЕРВИННЕ ЗНАЙОМСТВО З РОЗКАЗОМ «ПЕРШЕ ПОЛЮВАННЯ»

- Прочитайте розповідь для себе і подумайте, чи могли ми вже колись зустрітися.

чатися з його героями? (читали розповідь нещодавно)

- Чи можна сказати, що ви прочитали всю розповідь, з якою познайомилися раніше? (ні, це лише частина оповідання)

- Який епізод описаний уривку? (зустріч цуценя з ящіркою)

- З ким ще зустрічалося щеня? ( слайд 10)

- Чи сподобалося вам розповідь? Скажіть коротко про прочитане.

5. ФІЗМИНУТКА ДЛЯ ОЧ(1 хвилина) (слайд 11)

6. ПРОДОВЖЕННЯ ВИВЧЕННЯ НОВОЇ ТЕМИ.

4) РОБОТА З ПЛЕНКОЮ.

-Накладіть на текст оповідання плівку, прочитайте ще раз і наголосіть

слова, які вам незрозумілі. ( пирхнув, вивернулася)

-А хто така ящірка? (невелике плазуна з подовженим хвостом, покрите дрібною роговою лусочкою)

- Чому Біанки називає її "ящірка"?

5) ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ЯЩЕРКУ ЗАРАНІШЕ ПІДГОТОВЛЕНОГО УЧНЯ. (ОБОВ'ЯЗКОВО ПРЕДСТАВЛЯЄ МУЛЯЖ АБО МАЛЮНОК Тварини)

-Чим же скористалася ящірка, щоб урятуватися від цуценя?

(Має свій спосіб захисту)

6). ЧИТАННЯ ВЛУХ ІЗ ЗАВДАННЯМ.

1-Й РЯД: знайти слова, які вказують на дії ящірки.

2-Й РЯД: знайти слова, які вказують на дії щеня .

7) РОБОТА В ПАРАХ.

- Прочитайте оповідання один одному, намагаючись читати маленькі слова одним

словом, а великі – плавно за складами.

6. ХВИЛИНА ВІЛЬНОГО СПІЛКУВАННЯ (1хвилина)

- А у вас було колись маленьке цуценя?

– З ким його можна порівняти? (З маленькою дитиною)

- Як потрібно ставитися до тварин? (піклуватися, захищати)

7. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО (5 хвилин)

-А тепер почитаю вам я.

ЧИТАННЯ ВЧИТЕЛЕМ.

    ПІДГОТОВКА ДО ВИРАЗУВАЛЬНОГО ЧИТАННЯ.

"-" - велика пауза, "!" - Підвищення інтонації до кінця пропозиції.

    ЧИТАННЯ УРИВАННЯ ВСЛУХ УЧНЯМИ.

-Як інакше можна назвати розповідь? («невдале полювання» та ін.)

    РОБОТА З ІЛЛЮСТРАЦІЇ, СТР.225.

-Як ви думаєте, чому художник розмістив на сторінці саме цих

звірів та птахів? (Це герої його оповідань).

-І якщо ми познайомимося з розповідями В. Біанки, то зможемо дізнатися для себе багато нового і цікавого про «брати наших менших».

А зараз – обіцяний вам сюрприз .

8. ГРА «ЩО? ДЕ? КОЛИ?» (4 хвилини)(слайд12)

(ПИТАННЯ ВЗЯТО З «ЛІСОВОЇ ГАЗЕТИ» В.БІАНКИ.)

9. ПІДСУМОК УРОКУ (1 хвилина)(слайд 13)

-Що нового дізналися з оповідання «Перше полювання»?

-Чому навчають твори В.Біанки?

-Як він сам ставиться до своїх героїв? (З розумінням, любов'ю)

УРОК ЗАКАНЧУЄТЬСЯ Віршем:

ЛЮДИНА! ТИ ЦАР ПРИРОДИ!

ПРО ТЕБЕ ВЕДУ Я МОВА.

МОЖЕШ ТИ ДОПОМОГТИ ЖИВОМУ,

АБО НА ЗАГИБЛЮ ВСІХ ВИЗНАЧИ.

ДОПОМОГИ ТРАВІ НАРОДЖИТИСЯ,

БІЛКАМ ЖИТИ, А РІЧКАМ ТЕЧ.

ТИ НА СВІТЛІ НАЙГОЛОВНІШИЙ,

ЗНАЧИТЬ, ПОВИНЕН ВСІХ БЕРЕГТИ!

- Урок закінчено . Молодці .

Перегляд вмісту презентації
«Презентація уроку Кубишина»


ПРЕЗЕНТАЦІЯ УРОКУ ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ У 1 КЛАСІ

ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ

МОБУ «МЕДВЕНСЬКА ЗОШ»

ЛЕНІНСЬКОГО РАЙОНУ

ТУЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

КУБИШИНОЮ

ТЕТЯНИ

МИКОЛАЇВНІ


Вчитель – моє покликання!

Стаж педагогічної роботи – 23 роки

в умовах

сільської школи


ТЕМА УРОКА:

ТВОРЧІСТЬ

В.В. БІАНКИ.

«ПЕРШЕ ПОЛЮВАННЯ»

(Уривок)


ЦІЛІ УРОКУ:

1.Навчальні: Познайомити учнів з життям і творчістю В.В. БІАНКИ .

2. РОЗВИВАЮЧІ:

РОЗВИВАТИ НАВИКИ ВИРАЗУВАЛЬНОГО

ЧИТАННЯ, МОВА, ІНТЕРЕС ДО УРОКІВ ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ.

3.ВИХОВАЮЧІ:

ВИХОВУВАТИ БЕРЕЖНІ ВІДНОСИНИ

ДО «БРАТЬ НАШИ МЕНШІ».


ХІД УРОКУ:

1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

2. РОБОТА З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ

3. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

4. НОВА ТЕМА

5. Фізкульмінутка

6. ЗАКРІПЛЕННЯ

7. ГРА

8. ПІДСУМОК УРОКУ


Робота з розвитку мови

Весна з посмішкою шлат привіт

ПРИРОДИ, що прокинувся;

ВСЕ ПІСЛЯ ЗИМОВИХ БУР І БІД

Зітхнуло на свободі ...


Біографічні відомості про письменника:

ВІТАЛІЙ

ВАЛЕНТИНОВИЧ

БІАНКИ

(1894 – 1959 )


ВИСТАВКА КНИГ

«ЛІСОВА ГАЗЕТА», «ПЛАВУНЧИК»,

«ХТО ЧИМ СПІВАЄ?», «АРИШКА-ТРУСИШКА», «МИША ПІК» І ІН.


Складання кросворду

ЗАГАДКИ ПРО ТВАРИН


ФІЗМИНУТКА ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ ОЧЕЙ

Зображення

птахи

Зображення лісу

Зображення

очі

Зображення

ліси

Зображення

звіра


ЕМОЦІЙНО-ОЦІНЮВАЛЬНА БІСКА

З ким зустрілося щеня на своїй першій

ВИП - УДОД - ВЕРТИШЕЙКА -

ЖУКИ – КОВАЛЬНИКИ – ГУСЕНИЦІ –

Метелики - ящірка


ГРА «ЩО? ДЕ? КОЛИ?»

ПИТАННЯ ДЛЯ ЗНАТОКІВ ПРИРОДИ:

1. Яке лісове звірятко сушить собі на деревах гриби?

2. Який звір спить усю зиму вниз головою?

3. Куди зайцю бігти зручніше, з гори чи гору?

4. Який страшний хижий звірласий до малини?

5. Чи завжди рак задкує назад?

6. Який з наших птахів найшвидше літає?


ПІДСУМОК УРОКУ:

ЛЮДИНА! ТИ ЦАР ПРИРОДИ!

ПРО ТЕБЕ ВЕДУ Я МОВА.

МОЖЕШ ТИ ДОПОМОГТИ ЖИВОМУ,

АБО НА ЗАГИБЛЮ ВСІХ ВИЗНАЧИ.

ДОПОМОГИ ТРАВІ НАРОДЖИТИСЯ,

БІЛКАМ ЖИТИ, А РІЧКАМ ТЕЧ.

ТИ НА СВІТЛІ НАЙГОЛОВНІШИЙ.

ЗНАЧИТЬ ПОВИНЕН ВСІХ БЕРЕГТИ!

Віталій Валентинович Біанки

Перше полювання


В.В.Біанки «Перше полювання»

Цілі діяльності вчителя:

  • Ознайомити учнів із життям та творчістю В.В Біанки;
  • Вдосконалювати навички читання;
  • Розширювати знання про природу та взаємодію природи та людини, розвивати інтерес до тваринного світу;

Сьогодні на уроці ми познайомимося з письменником та його твором, герої якого тварини, і вони із справжнього світу природи.

Відгадайте загадки.

Вона, як змійка,

У траві майне, хвостом виляє.

Хвіст відірве – інший наживе.

Цей звір, побачивши кішку, Гучно гавкає біля віконця. Вічно крутиться біля ніг Рудий у цятках.

Цуценя



«Весь величезний світ навколо мене, наді мною і піді мною сповнений незвіданих таємниць. І я їх відкриватиму все життя, тому що це найцікавіше, найцікавіше заняття у світі»

Народився 30 січня (11 лютого) 1894 р. в С.-Петербурзі в сім'ї вченого-орнітолога, з дитинства писав вірші. Батько Біанки, якого письменник називав своїм першим і головним «лісовим учителем», долучав його до біологічної науки – водив до Зоологічного музею, доручав ведення натуралістичних нотаток. Біанкі продовжував вести ці записи під час навчання на природному відділенні фізико-математичного факультету Петроградського університету, а потім в Інституті історії мистецтв.




ЗНАЙОМСТВО З РОЗКАЗОМ «ПЕРШЕ ПОЛЮВАННЯ»

  • Читання оповідання
  • Словникова робота
  • Хто така ящірка?
  • Чому автор називає її "ящірка"?
  • Завдання 1
  • Прочитайте уривок, де описується полювання цуценя на ящірку

6. Завдання 2

Знайдіть у тексті слова, які вказують на дії ящірки

СИДЕЛА ЗАКРИЛА ГРЕЛАСЯ ВИКРАНУЛАСЯ ЗАЛИШИЛА


Завдання 7.

Знайдіть у тексті слова, які вказують на дії цуценя

підкрався вхопився

пирхнув кинув

РОБОТА В ПАРАХ.

Прочитайте розповідь один одному, намагаючись читати малі слова одним словом, а великі – плавно по складах.

  • А у вас було колись маленьке цуценя?
  • З ким його можна порівняти?
  • Як потрібно ставитися до тварин?

ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО

ЧИТАННЯ ВЧИТЕЛЕМ

  • ПІДГОТОВКА ДО ВИРАЗУВАЛЬНОГО ЧИТАННЯ.

"-" - велика пауза, "!" - Підвищення інтонації до кінця пропозиції.

2) ЧИТАННЯ УРИВАННЯ ВСЛУХ УЧНЯМИ.

Як інакше можна назвати розповідь?

3) РОБОТА З ІЛЮСТРАЦІЇ, СТОР. 99

  • Як ви вважаєте, чому художник розмістив на сторінці саме цих звірів і птахів?
  • І якщо ми познайомимося з розповідями В. Біанки, то зможемо дізнатися для себе багато нового і цікавого про «брати наших менших».

ПІДСУМОК УРОКУ

Бережіть землю!

Бережіть землю. Бережіть Жайворонка у блакитному зеніті, Метелик на листі повиліки, На стежках сонячні відблиски. На камінні граючого краба, Над пустелею тінь від баобаба, Яструба, що ширяє над полем, Ясний місяць над річковим спокоєм, Ластівку, що мелькає в житі. Бережіть землю! Бережіть!

Клас: 1

Цілі і завдання:

  • познайомити учнів із життям та творчістю В.В. Біанки;
  • удосконалювати навички читання (працювати над правильним плавним складовим читанням та читанням цілими словами);
  • розширювати знання про природу, про взаємозв'язок людини та природи;
  • розвивати інтерес до тваринного світу;
  • виховувати дбайливе ставлення до природи;
  • розвивати увагу, пам'ять, мовлення.

Обладнання:

  • мультимедійна презентація ( Додаток 1).
  • виставка книг В.В.Біанкі.

Тип уроку:урок нових знань.

Методи роботи:

  • словесний
  • наочний

Форми роботи:

  • фронтальний
  • у групах

Принципи навчання:

  • принцип доступності
  • принцип наочності

Педагогічні технології:

  • елементи мультимедійних технологій
  • елементи здоров'язберігаючих технологій
  • елементи ігрових технологій

Інтегрування:навколишній світ.

Структура уроку:

  1. Організаційний момент.
  2. Включення у навчальну діяльність.
  3. Актуалізація знань.
  4. Постановка цілей та визначення теми уроку.
  5. Робота на тему уроку.
  6. Перевірка первинного сприйняття та словникова робота.
  7. Фізкультхвилинка.
  8. Вторинне сприйняття та аналіз тексту.
  9. Підбиття підсумків та рефлексія.
  10. Домашнє завдання.

Хід уроку

1. Організаційний момент.

- Хлопці, послухайте, яка тиша!
Це у школі розпочалися уроки.
Ми не витрачатимемо час даремно,
І приступимо до роботи.

2. Включення у навчальну діяльність.

Хлопці, давайте з вами згадаємо, з творчістю якогось автора ми познайомилися з вами на минулому уроці?

3. Актуалізація знань.

1. «Набридло нам нявкати!
Ми хочемо, як поросята,
Хрюкати!»
(К.І.Чуковський) (слайд 1) (Додаток 1)

2. «Їхали ведмеді на велосипеді,
А за ними кіт задом наперед».
(К.І.Чуковський) (слайд 2)

3. «Ковдра втекла,
Полетіло простирадло,
І подушка, як жаба,
Поскакала від мене».
(К.І.Чуковський) (Слайд 3)

4. Постановка цілей та визначення теми уроку.

Сьогодні на уроці ми з вами познайомимося із твором ще одного чудового письменника Віталія Валентиновича Біанки. Продовжуватимемо вчитися плавному складовому читанню, прагнутимемо до читання цілими словами.

5. Робота над новим матеріалом.

1) Вступне слововчителі.

В.В.Біанки (слайд 5)писав книги про природу. Що ж приваблювало його до неї?

Сім'я Біанки жила у Петербурзі. Батько був вченим, працював у Зоологічному музеї. Квартира була як у всіх, але відрізнялася тим, що довкола стояли клітини з птахами, в акваріумі – риби, у тераріумах – черепахи, ящірки, змії. У дитинстві, коли майбутньому письменнику ще було 7-8 років, він дуже любив спостерігати за птахами, комахами, звірами. А коли став дорослим, то зізнався, що дуже не любив вживати слово "природа", а любив говорити "ліс" і навіть написав книгу "Чому я пишу про ліс?"

У подорожах, експедиціях, на полюванні Біанки вивчав життя природи та нагромадив величезний запас спостережень.

Як ви вважаєте, як можна одним словом визначити тему, якій присвячено творчість В.В.Біанки? Відповіді (Природа)

Так ось, хлопці, свої оповідання письменник називав "казки-несказки". Чому? Запитайте ви.

Герої Біанки живуть своїм звичайним природним життям, але при цьому говорять людською мовою. Таке поєднання казки з реальністю допомагає нам краще зрозуміти життя природи.

Сьогодні ми познайомимося із чудовою розповіддю «Перше полювання».

(Читання тексту вчителем, що супроводжується презентацією (слайди 6-22)).

6. Перевірка первинного сприйняття та словникова робота.

Назвіть головного героя твору. (Цуценя)

Цуценя – це доросла тварина? (Дитятко собаки)

А тепер відгадайте загадку:

«Вона, як змійка,
У траві майне, хвостом виляє,
Хвіст відірве – інший наживе».
(Ящірка)

Хто з вас бачив ящірок?

Що ви про них знаєте? (Відповіді дітей.)

Ящірка – невелика тварина. У нього довге тіло, довгий хвіст. Тіло вкрите дрібною лускою. Ящірки мають одну особливість. А яку? Ви мені пізніше скажіть самі, самостійно прочитавши розповідь.

А зараз трохи відпочинемо.

7. Фізкультхвилинка.

8. Вторинне сприйняття та аналіз тексту.

1) Читання тексту "Перше полювання" повністю.(Діти читають вголос по ланцюжку по невеликому уривку)

2) Аналіз оповідання.

Яка ж особливість є у ящірок? ( Якщо її спіткає ворог і вистачає її за хвіст, вона обламує його кінець, який ще деякий час продовжує звиватися і відволікати увагу. Сама ж ящірка тим часом встигає втекти. Потім хвіст відростає, але коротше.

Чому щеня не змогло спіймати ящірку? (У неї відламався хвіст.)

А ще? (Цуценя полював перший раз і не все зробив правильно.)

Які дії цуценя були правильними? (тихенько підкрався до ящірки, потім він різко стрибнув)

А яка дія була неправильною? (те, що він ухопився за хвіст)

З ким ще зустрілося щеня на полюванні? (вип, удод, вертишейка, жук-бомбардир)

Чи вдалося йому когось спіймати? (Ні)

Чому? (У цуценя було мало досвіду. Кожна тварина вміє за себе постояти.)

3) Робота у групах.

Вибрати із запропонованих варіантів: (дітям лунають розрізні картки)

1 група:слова, що вказують на дії ящірки. (Сиділа, закрила, грілася, вивернулася, залишила.)

2 група:слова, що вказують на дії цуценя. (Підкрався, вхопився, пирхнув, кинув.)

9. Підсумки уроку та рефлексія.

Чи сподобалося вам розповідь?

А як би ви його назвали?

Цуценя було гарним мисливцем? (У нього було мало досвіду)

Діти, і в житті тварин, і в житті людей велике значеннямає нагромаджений досвід. Він допомагає уникнути багатьох помилок та неправильних рішень.

Хто із героїв вам сподобався? Чому?

Чи сподобався вам урок? (Діти прикріплюють різнокольорові смайли на магнітну дошку)

Що нового впізнали?

Що вас здивувало?

Як потрібно ставитися до навколишньої природи?

10. Домашнє завдання.

Вигадати загадки про тих, хто живе в лісі, намалювати малюнок до твору.

Дякую за роботу. Урок закінчено.

Щоб скористатися попереднім переглядом презентацій, створіть собі обліковий запис Google і увійдіть до нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Рибі – вода, птахові – повітря, звіру – ліс, гори. А людині потрібна Батьківщина. І охороняти природу означає охороняти Батьківщину! (М.І. Пришвін)

А.С. Пушкін В.В. Біанкі Ф.І. Тютчев

Віталій Валентинович Біанки (1894-1959) «Весь величезний світ навколо мене, наді мною і піді мною сповнений незвіданих таємниць. І я їх відкриватиму все життя, тому що це найцікавіше заняття у світі!»

Віталій Біанки народився Петербурзі. Співуча прізвище дісталося йому від предків-італійців. Від батька – вченого-орнітолога – талант дослідника та інтерес до всього, «що дихає, цвіте і росте». БІАНКИ ВІТАЛІЙ ВАЛЕНТИНОВИЧ

Тридцять п'ять років писав Біанки про природу. Він автор понад триста книг.

Герої В. В. Біанки живуть своїм звичайним, «природним» життям, але при цьому говорять людською мовою. Таке поєднання казки з реальністю допомагає читачеві краще зрозуміти життя природи.

Найвідомішою книгою Біанки стала «Лісова газета». Іншої подібної просто не було. Все найцікавіше, найнезвичайніше і найзвичайніше, що відбувалося в природі щомісяця й день, потрапило на сторінки «Лісової газети».

П авліно ре ле нот хом'як ра к о слік в олк т теретер а льбатрос а кула гуар

В.В. Біанки «Перше полювання» Мета: познайомиться з творчістю … та її твором … вчитися правильно, виразно … відповідати на …

Відгадайте загадку. Вона, як змійка, У траві майне, хвостом виляє. Хвіст відірве – інший наживе.

Завдання 1 Прочитайте уривок, де описується полювання цуценя на ящірку

Завдання 2 Знайдіть у тексті слова, які вказують на дії ящірки

сиділа закрила грілася вивернулась залишила

Завдання 3 Знайдіть у тексті слова, які вказують на дії цуценя

підкрався вхопився пирхнув кинув

Читайте книжки дитячих письменників про природу! Бережіть та охороняйте природу!


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Вікторина за творами В.Біанки 2 клас.

Вікторину проводять після знайомства з творами В.Біанки на уроках літературного читанняі позакласного читання. Дітям пропонуються кожному листки з запитаннями, на яких вони повинні дати свої відповіді.

В.В. Біанки "Музикант" Розробка уроку читання у 2 класі

Тема: Віталій Валентинович Біанки «Музикант». Цілі: познайомити учнів із твором В.В. Біанки «Музикант»; допомогти побачити їхню простоту, зрозуміти глибину змісту; вчити плавному читанню цілими з...