вибір автомобіля

Конспект уроку з літературного читання на тему: Образ мами в художніх текстах. А. Л. Барто «Перед сном». Образ мами в художніх творах А. Барто "Перед сном" план-конспект уроку з читання (2 клас) на тему Агнія Барто перед сном

Конспект уроку з літературного читання на тему: Образ мами в художніх текстах.  А. Л. Барто «Перед сном».  Образ мами в художніх творах А. Барто

Тип - відкриття нових знань

Форма - традиційна.

Цілі: осмислити роль матері і значення материнської любовів житті людини;

продовжити роботу над засобами зображення: над римами, над настроєм.

Завантажити:

Попередній перегляд:

Щоб користуватися попереднім переглядом презентацій створіть собі аккаунт (обліковий запис) Google і увійдіть в нього: https://accounts.google.com


Підписи до слайдів:

Урок літературного читання 2 «А» клас Тема: Образ мами в художніх текстах. А. Л. Барто «Перед сном». Підготував: вчитель початкових класів Гінатулін Гульсина Аліковна 2014/2015 н.р.

Мета уроку осмислити роль матері і значення материнської любові в житті людини; показати, що автор може зобразити все, що нас оточує: почуття людини, любов до близьких людей; продовжити роботу над засобами зображення: над римами, над настроєм.

Артикуляційна гімнастика Читай по складах, потім цілими словами. доб - ро - та доброта любов любов у - ва - же - ні -е повагу від- заклик - чи - с- чуйність Якості людини

Читай цілими словами Красива, ласкава, ніжна, розумна, доброзичлива

День матері В нашій країні День матері почали святкувати відносно недавно, з 1998 року. Саме тоді Президент Російської Федераціїофіційно встановив щорічну дату святкування Дня матері в Росії: останню неділю листопада.

Бичок Йде бичок, хитається, зітхає на ходу: - Ох, дошка кінчається, Зараз я впаду! Зайка Зайчика кинула господиня - Під дощем залишився зайка. З лавки злізти не міг, Весь до ниточки промок.

Агнія Львівна Барто

Вірші Агнії Львівни веселі, а змушують задуматися всерйоз про те, як себе вести, якою людиною рости, як берегти все живе, як ставиться до молодших і старших. Агнію Львівну засмучують грубість, лінь, хвастощі. Вірші А.Л.Барто ведуть нас з дитинства у доросле життя. Читайте твори Агнії Львівни, вчіться жити у її героїв і виховувати свій характер.

Тема уроку: Агнія Львівна Барто «Перед сном» Мета уроку 1. Познайомитись з твором А. Л. Барто. 2. Вміти працювати з текстом твору. 3. Читати виразно. 4. Відповідати вірно на питання по тексту. 5. Визначати тему і головну думкутвори.

Робота зі словами: «Стояти над душею» - заважати, набридати своїм довгим присутністю «Навстіж» - Розкривши зовсім до кінця

Колізія Хіба це монолог? Адже присутній два героя?

Робота в зошитах с. 81 Зажигают / ліхтарі / За вікном // Сядь зі мною, // Поговори / Перед сном. // Цілий вечір / Ти зі мною / Чи не була. // У тебе / все справи / Та справи ... //

Робота в групах Зберемо прислів'я 1. Птах рада весни, а немовля матері 2. Серце матері краще сонця гріє 3. При сонечку тепло, при матінці добро 4. Серце матері відхідливість. 5. Отців багато, а мати одна. 6. Куди мати, туди і дитя.

Дякую всім за роботу

Попередній перегляд:

Тема:

Образ мами в художніх текстах.

А. Л. Барто «Перед сном».

Тип - відкриття нових знань

Форма - традиційна.

Цілі: осмислити роль матері і значення материнської любові в житті людини;

продовжити роботу над засобами зображення: над римами, над настроєм.

Формування УУД:

1.Познавательние: здійснювати пошук потрібної інформації в підручнику, використовувати і розуміти знаки, символи, розуміти поставлене питання, відповідно до нього будувати відповідь в усній формі.

2.Регулятівние: приймати і зберігати навчальне завдання, Враховувати виділені вчителем орієнтири дії, оцінювати спільно з учителем результат своїх дій, своєї діяльності.

3. Комунікативні: допускати існування різних точок зору, враховувати різні думки, задавати питання по суті, співпрацювати з однокласниками при роботі в парі, в групі. Використовувати в спілкуванні правила ввічливості.

4.Лічностние: створити умови для формування позитивного ставлення до навчальної діяльності, Інтерес до предмету «Літературне читання».

Хід уроку

1.Оргмомент. слайд 1

Продзвенів вже дзвінок, починаємо наш урок.

Сьогодні на уроці багато гостей. А гості - це завжди радість, це гарний настрій. Мені дуже приємно бачити в ваших очах інтерес до предмету «Літературне читання». Нехай це радісний настрій не покидає вас протягом всього уроку і всієї вашої шкільного життя. Побажаємо удачі один одному, посміхнемося і тихесенько сядемо за парти.

Я хочу, щоб наш урок пройшов у формі співпраці і поваги один до одного (вчитель і учні витягують рука, беруться за руки і утворюють замкнене коло)

2. Розминка.

А що ви робите на уроках літературного читання?

Щоб ваша мова була красивої і зрозумілою, щоб з вами було приємно спілкуватися, пропоную вам кілька вправ для вашої красивої мови.

Артикуляція.

А). "Повітряну кульку".

1. Набрати багато повітря і повільно і безперервно його випустити;

2. Набрати повітря і випускати порціями.

Б). «Конячка»

В). Читай по складах, потім цілими словами. слайд 2

доб - ро - та доброта

любов любов

у - ва - же - ні - е повагу

від - заклик - чи - с- чуйність

Назвіть одним словом (якості людини)

Д). Читай цілими совами. слайд 3

Красива, ласкава, ніжна, розумна, доброзичлива.

Що об'єднує дані слова? (Ім. Дод., Ж.р., одн). Хто це може бути? (Мама, подруга, тітка, бабуся)

3.Введеніе в тему уроку.

День матері. У нашій країні День матері почали святкувати відносно недавно, з 1998 року. Саме тоді Президент Російської Федерації офіційно встановив щорічну дату святкування Дня матері в Росії: останню неділю листопада.

Яку інформацію ви дізналися з мого повідомлення?

Як ви думаєте, про що сьогодні піде мова на уроці?

4.Знакомство з новою темою.

На початку уроку ви сказали, що той, хто допомагає нам уявити і намалювати картини навколишньої дійсності світу називають ... як ... Автори.

Які ви знаєте розповіді і вірші про маму?

На слайді інформація А. В. Барто «Перед сном» Слайд 7

Визначте тему року. А. В. Барто «Перед сном»

Які поставимо цілі на уроці.

1. Познайомитись з твором А. Л. Барто.

2. Вміти працювати з текстом твору.

4. Відповідати вірно на питання по тексту.

5. Визначати тему і головну думку твору.

6. А як ви думаєте? Навіщо необхідно в нашому житті вивчати твори про маму, адже і так її любимо і поважаємо? (Щоб іншим розповісти і навчити як поводитися з близькою людиною дітям молодшого віку)

питання:

C. Прочитайте нову інформацію про поетесу. (Учитель закриває інформацію на слайді і цікавиться у дітей, що нового вони дізналися про автора). слайд 8

Агнія Барто (Справжнє прізвище Волова) (1906-1981), російська поетеса. Народилася 17 лютого 1906 Москві в родині лікаря-ветеринара.Збиралася стати балериною, навіть навчалася в хореографічному училищі, але бажання писати дитячі книги виявилося сильнішим. Перша книжка молодого автора вийшла в світ в 1925 р (19 років). Бажання дарувати радість було головним у характері Агнії Барто. За своє життя А. Л. Барто придумала понад 700 віршів для дітей і про дітей. слайд 9

Перевірка. Що нового дізналися .......

5.Работа з назвою твору «Перед сном»

Припустімо, про що може йти мова в даному творі? (Відповіді дітей)

6.Работа з підручником

Відкрийте підручники. Дайте відповідь. Що ви будете читати? (Вірш).

Назвіть відмінні риси віршів від інших творів (Рими)

А як називаються римовані вірші? (Білі)

Гімнастика для очей

Напишіть в повітрі імена ваших мам

Як звуть вашу маму? (Учитель вибірково запитує учнів)

Читає добре читає учень.

7.Словарная робота Слайд 10

Як ви розумієте вислів?

«Стояти над душею» -заважати, набридати своїм довгим присутністю.

Це що за вираз? Фразеологізм. Для чого потрібні фразеологізми в нашій мові? (Відповіді дітей)

8.Чтеніе вірші «Перед сном» (кілька людей, передаючи настрій автора.

Це монолог або діалог?

Колізія: адже тут два героя мама і син (Учитель вводить в ситуацію омани) Слайд 11

Який настрій у героя цього вірша?

Словник настроїв Слайд 12

Радісне, замислене, тривожне, сумне, байдуже (байдуже, все одно), сердитий, веселе.

Скажіть, а з вами було що - небудь подібне? Розкажіть однокласникам. (Приводять свої приклади)

Читання в парах

А які ще ви знаєте твори, в яких розповідається про маму? (Відповіді дітей)

словникова робота

Як ви розумієте слово «навстіж»? Навстіж - відчинивши зовсім, до кінця.

9.Продолженіе роботи над темою уроку Слайд 13

Творча майстерня

1. 3 людини складають кластер. Вибирають якості, притаманне мамам.

2. «Побажання для мам» (інші діти) Грає музика для творчої фантазії.

Ви сказали, що настрій даного вірша дуже сумне. Так давайте, ми виправимо наше становище, і напишемо нашим мамам послання, про струм які вони хороші, красиві і добрі, тим самим піднімемо настрій нашого героя у вірші А. В. Барто «Перед сном».

Діти домовляються між собою, беруть в органайзерах сонечко або сердечко і пишуть послання своїм мамам. По завершенню своєї творчості - читають свої послань мамам (за бажанням), виходять до дошки, прикріплюють на контур букв «МАМА». Робота в групах. «Збери прислів'я» (6 груп)

4. Серце матері відхідливість.

5. Отців багато, а мати одна.

6. Куди мати, туди і дитя.Перевірка. Чим схожі дані прислів'я?

2.Індівідуалізірованное завдання.

Учень читає текст «Про маму» після того, як зберуть прислів'я і дадуть відповідь про кого дані прислів'я.

Мати! слайд 5

Найпрекрасніше слово на землі - мама. Це перше слово, яке вимовляє людина, і звучить воно на всіх мовах однаково ніжно. У мами найдобріші і ласкаві руки, вони все вміють. У мами найвірніше і чуйне серце - в ньому ніколи не гасне любов, воно ні до чого не залишається байдужим. І чим більше твоя любов до матері, тим радісніше і світліше життя.

Зоя Воскресенська

Діти визначають, про яке головному людині прочитала учениця. (Мама - близька людина)

А чи пам'ятаєте ви, яке свято пройшов в останню неділю листопада? слайд 6

10. Підсумок уроку:

- Яке вірш А. Л. Барто читали? Що дізналися нового про автора?

- Чому вчить цей вірш?

Які завдання ставили на уроці? Ви їх вирішили?

Хочеться закінчити наш урок словами:

«Любіть своїх мам, даруєте їм компліменти, обіймайте і цілуйте і ніколи не засмучуйте !!!».

11.Рефлексія

Після нашого серйозної розмови я ...... ..

(Діти продовжують свої думки під музику дитячої «Пісеньки мамонтеня») Резерв

Закінчите фразу: «Для того щоб бути дбайливим сином (дочкою) ...»

САМООЦІНКА: (Дерево Знань)


Літературне читання 09.12

Тема: Образ мами в художніх текстах.

А. Л. Барто «Перед сном».

Тип- відкриття нових знань

форма -традиційна.

цілі:осмислити роль матері і значення материнської любові в житті людини;

продовжити роботу над засобами зображення: над римами, над настроєм.

Формування УУД:

1.Познавательние:здійснювати пошук потрібної інформації в підручнику, використовувати і розуміти знаки, символи, розуміти поставлене питання, відповідно до нього будувати відповідь в усній формі.

2.Регулятівние:приймати і зберігати навчальну задачу, враховувати виділені вчителем орієнтири дії, оцінювати спільно з учителем результат своїх дій, своєї діяльності.

3. Комунікативні:допускати існування різних точок зору, враховувати різні думки, задавати питання по суті, співпрацювати з однокласниками при роботі в парі, в групі. Використовувати в спілкуванні правила ввічливості.

4.Лічностние:створити умови для формування позитивного ставлення до навчальної діяльності, інтерес до предмету «Літературне читання».

Хід уроку

1.Оргмомент. слайд 1

Продзвенів вже дзвінок, починаємо наш урок.

Сьогодні на уроці багато гостей. А гості - це завжди радість, це гарний настрій. Мені дуже приємно бачити в ваших очах інтерес до предмету «Літературне читання». Нехай це радісний настрій не покидає вас протягом всього уроку і всієї вашої шкільного життя. Побажаємо удачі один одному, посміхнемося і тихесенько сядемо за парти.

Я хочу, щоб наш урок пройшов у формі співпраці і поваги один до одного (вчитель і учні витягують рука, беруться за руки і утворюють замкнене коло)

2. Розминка.

А що ви робите на уроках літературного читання?

А хто нам все для це створює? (Автори творів)

Щоб ваша мова була красивої і зрозумілою, щоб з вами було приємно спілкуватися, пропоную вам кілька вправ для вашої красивої мови.

артикуляція.

А). "Повітряну кульку".

1. Набрати багато повітря і повільно і безперервно його випустити;

2. Набрати повітря і випускати порціями.

Б). «Конячка»

В). Читай по складах, потім цілими словами. слайд 2

доб - ро - та доброта

любов любов

у - ва - же - ні - е повагу

від - заклик - чи - с- чуйність

Назвіть одним словом (якості людини)

Д). Читай цілими совами. слайд 3

Красива, ласкава, ніжна, розумна, доброзичлива.

Що об'єднує дані слова? (Ім. Дод., Ж.р., одн). Хто це може бути? (Мама, подруга, тітка, бабуся)

3.Введеніе в тему уроку.

День матері.У нашій країні День матері почали святкувати відносно недавно, з 1998 року. Саме тоді Президент Російської Федерації офіційно встановив щорічну дату святкування Дня матері в Росії: останню неділю листопада.

Яку інформацію ви дізналися з мого повідомлення?

Як ви думаєте, про що сьогодні піде мова на уроці?

4.Знакомство з новою темою.

На початку уроку ви сказали, що той, хто допомагає нам уявити і намалювати картини навколишньої дійсності світу називають ... як ....АВТОР.

Які ви знаєте розповіді і вірші про маму?

На слайді інформаціяА. В. Барто «Перед сном» Слайд 7

Визначтетемурока.А. В. Барто «Перед сном»

які поставимометина уроці.

1. Познайомитись з твором А. Л. Барто.

2. Вміти працювати з текстом твору.

4. Відповідати вірно на питання по тексту.

5. Визначати тему і головну думку твору.

6. А як ви думаєте? Навіщо необхідно в нашому житті вивчати твори про маму, адже і так її любимо і поважаємо? (Щоб іншим розповісти і навчити як поводитися з близькою людиною дітям молодшого віку)

питання:

A.Хто автор нового твору?

B.Що ви знаєте про автора? Відповіді дітей.

C.Прочитайте нову інформацію про поетесу. (Учитель закриває інформацію на слайді і цікавиться у дітей, що нового вони дізналися про автора).слайд 8

Агнія Барто(Справжнє прізвище Волова) (1906-1981), російська поетеса. Народилася 17 лютого 1906 Москві в родині лікаря-ветеринара.Збиралася стати балериною, навіть навчалася в хореографічному училищі, але бажання писати дитячі книги виявилося сильнеї. Перша книжка молодого автора вийшла в світ в 1925 р (19 років).Бажання дарувати радість було головним у характері Агнії Барто. За своє життя А. Л. Барто придумала понад 700 віршів для дітей і про дітей.слайд 9

Перевірка. Що нового дізналися .......

5.Работа з назвою твору «Перед сном»

Припустімо, про що може йти мова в даному творі? (Відповіді дітей)

6.Работа з підручником

Відкрийте підручники. Дайте відповідь. Що ви будете читати? (Вірш).

Назвіть відмінні риси віршів від інших творів (Рими)

А як називаються римовані вірші? (Білі)

Гімнастика для очей

Напишіть в повітрі імена ваших мам

Як звуть вашу маму? (Учитель вибірково запитує учнів)

Читає добре читає учень.

7.Словарная робота Слайд 10

Як ви розумієте вислів?

«Стояти над душею» - заважати, набридати своїм довгим присутністю.

Це що за вираз? Фразеологізм. Для чого потрібні фразеологізми в нашій мові? (Відповіді дітей)

8.Чтеніе вірші «Перед сном»(Кілька людей, передаючи настрій автора.

питання:

Це монолог або діалог?

колізія:адже тут два героя мама і син (Учитель вводить в ситуацію омани)слайд 11

Який настрій у героя цього вірша?

Словник настроїв Слайд 12

Радісне, замислене, тривожне, сумне, байдуже (байдуже, все одно), сердитий, веселе.

Скажіть, а з вами було що - небудь подібне? Розкажіть однокласникам. (Приводять свої приклади)

Читання в парах

А як ви поділяєте почуття автора? Доведіть. Прочитайте так, щоб автор відчув, що ви теж любите маму і дуже сильно скучили за нею (Читаємо один одному)

А які ще ви знаєте твори, в яких розповідається про маму? (Відповіді дітей)

словникова робота

Як ви розумієте слово «навстіж»?навстіж- відчинивши зовсім, до кінця.

9.Продолженіе роботи над темою уроку Слайд 13

Творча майстерня

1. 3 людини складають кластер. Вибирають якості, притаманне мамам.

2. «Побажання для мам» (інші діти) Грає музика для творчої фантазії.

Ви сказали, що настрій даного вірша дуже сумне. Так давайте, ми виправимо наше становище, і напишемо нашим мамам послання, про струм які вони хороші, красиві і добрі, тим самим піднімемо настрій нашого героя у вірші А. В. Барто «Перед сном».

Діти домовляються між собою, беруть в органайзерах сонечко або сердечко і пишуть послання своїм мамам. По завершенню своєї творчості - читають свої послань мамам (за бажанням), виходять до дошки, прикріплюють на контур букв «МАМА».Робота в групах.«Збери прислів'я» (6 груп)

6. Куди мати, туди і дитя.Перевірка. Чим схожі дані прислів'я?

2.Індівідуалізірованное завдання.

Учень читає текст «Про маму» після того, як зберуть прислів'я і дадуть відповідь про кого дані прислів'я.

Мати! слайд 5

Найпрекрасніше слово на землі - мама. Це перше слово, яке вимовляє людина, і звучить воно на всіх мовах однаково ніжно. У мами найдобріші і ласкаві руки, вони все вміють. У мами найвірніше і чуйне серце - в ньому ніколи не гасне любов, воно ні до чого не залишається байдужим. І чим більше твоя любов до матері, тим радісніше і світліше життя.

Зоя Воскресенська

Діти визначають, про яке головному людині прочитала учениця. (Мама - близька людина)

А чи пам'ятаєте ви, яке свято пройшов в останню неділю листопада?слайд 6

10. Підсумок уроку:

Яке вірш А. Л. Барто читали? Що дізналися нового про автора?

Чому вчить цей вірш?

Які завдання ставили на уроці? Ви їх вирішили?

Ще ми вчилися виразно читати, і ще раз згадали, що настрій можна намалювати словами, як це зробила А. Л. Барто.

Хочеться закінчити наш урок словами:

«Любіть своїх мам, даруєте їм компліменти, обіймайте і цілуйте і ніколи не засмучуйте !!!».

11.Рефлексія

Після нашого серйозної розмовия……..

(Діти продовжують свої думки під музику дитячої «Пісеньки мамонтеня») Резерв

Закінчите фразу: «Для того щоб бути дбайливим сином (дочкою) ...»

САМООЦІНКА: (Дерево Знань)

Катерина Карасьова
Конспект НСД з розвитку мовлення: бесіда «Наші мами». Читання віршів Е. Благининой «Посидимо в тиші» і А. Барто «Перед сном»

конспектбезпосередній освітньої діяльностіпо розвитку мовлення в старшій групі

Тема: « Бесіда на тему« Наші мами» .Читання віршів Е. Благининой« Посидимо в тиші» і А. Барто« Перед сном»

програмне зміст:

Допомогти дітям зрозуміти, як багато часу і сил забирає у матерів робота по дому;

Вказати на необхідність допомоги мамам;

Виховувати добре, уважне, шанобливе ставлення до старших.

Попередня робота.

Бесіда про те, Де працюють мами дітей, Який домашньою роботою займаються мами, Ніж допомагають діти вдома.

Устаткування і матеріали.

Ілюстрації по темі; вірш Е. Благининой і А. Барто.

Хід заняття.

Хлопці, подивіться, будь ласка, на ці ілюстрації на дошці і скажіть, як ви думаєте, яке слово найкраще на світі?

Молодці, чудові слова- світ, Батьківщина. Але звичайно ж найкраще слово на світі - мама!

Пропоную вам хлопці розповісти про своїх мам. Яка мама у вас-мама розумна, добра, красива ... Давайте послухаємо ....

.... вислуховуємо 5 осіб ....

Розповідаючи про мам, ви всі говорили, що мами добрі, Ласкаві, що у них умілі руки. Що ж вміють робити ці руки? (Готувати їжу, пекти, прати, прасувати, шити, в'язати.)

Бачите, як багато справ у ваших мам! Незважаючи на те що мамипрацюють -хто в лікарні, хто в школі, хто в магазині, хто на заводі вони ще справляються з безліччю домашніх справ.

Важко мамам? Чим і як можна їм допомогти? Хто з вас постійно допомагає вдома по господарству?

... .Воспітатель вислуховує, уточнює, узагальнює відповіді дітей ...

Ви ще малі, і деякі домашні справи вам поки не під силу. Але багато діти зобов'язані робити самі: Прибирати свої речі, іграшки, книжки, поливати квіти, доглядати за тваринами. Треба намагатися не засмучувати маму, і як можна частіше радувати її своєю увагою, турботою. Давайте разом подумаємо, як це можна зробити? ».

.... Відповіді дітей .... ...

Якби ви знали, як приємно буває мамі, коли син або дочка поцікавляться, як вона себе почуває, чи не втомилася, неважка чи сумка у неї в руках. І, якщо сумка важка, допоможуть її донести.

В автобусі, трамваї не поспішайте зайняти вільне місце. Треба обов'язково запропонувати сісти мамі і настояти на цьому. Виходячи з транспорту, намагайтеся подати мамі руку, щоб їй було легше вийти. І тоді вона буде впевнена, що в її родині росте добрий і уважний чоловік. І мамині очі будуть сяяти від радості. Приводів подбати про маму дуже багато. Ось послухайте це вірш(Вихователь читає вірш-ие Е. Благининой« Посидимо в тиші» ).

Хлопці, а хто-небудь з вас, чинив так само, як в вірші розказано?

.... Відповіді дітей ...

А тепер послухайте, будь ласка, інше вірш, Його написала відомий дитячий письменникАгнія Барто, Називається воно « Перед сном» .

Тепер ви знаєте, про що треба попросити маму, лягаючи спати. ( Посидь зі мною. поговоримо перед сном.)

Наше заняття підходить до кінця, давайте згадаємо з вами про що ми дізналися на занятті? Як ви тепер будете ставитися до мами, її роботі.