Інші системи автомобіля

Музичне інтегроване заняття по ФГОС середня група. Портал освіти. Відео: музична гра «Тітка-веселун»

Музичне інтегроване заняття по ФГОС середня група.  Портал освіти.  Відео: музична гра «Тітка-веселун»

Конспект інтегрованого музичного заняття

Тема: «В гостях у Осені»

Група: Середня (4-5 років)

Тривалість заняття: 20 хвилин

Педагогічна мета: Формування музичних і творчих здібностей дітей, підведення дітей до створення образу осені за допомогою музики, ігор, співу, музично - ритмічних рухів.

Педагогічні завдання:

освітні:

Вчити дітей чітко узгоджувати руху з текстом, злагоджено рухатися під музику; виконувати руху по сигналу музичного керівника; вчити дітей слухати і розрізняти музичні твори і реагувати на зміни динаміки, розуміти емоції і почуття виражені в музиці.

Розвиваючі:

Розвиток слухового і зорового уваги; розвиток дрібної моторики рук; розвиток мови, пам'яті та уяви; розширювати уявлення дітей про осінь; розвивати емоційну чуйність на музику; розвивати вокально-хорові навички; розвивати почуття ритму.

виховують:

Виховувати доброзичливе ставлення один до одного; виховувати любов до природи через музику.

Плановані результати:

У учнів буде сформований інтерес до музичного мистецтваі музичної діяльності, формування цілісного, соціально орієнтована погляду на світ в процесі пізнання творів різних жанрів, форм, стилів, різноманітних типів музичних образів і їх взаємодії.

хід заняття

Діти входять в музичний зал, звучить фонова осіння мелодія, музикальний керівникзустрічає з посмішкою дітей, запрошує їх сісти на стільчики.

Музикальний керівник:

Привіт, хлопці! Давайте з вами привітаємося музично, адже ви прийшли на музичне заняття.

Складає долоні один на одного, пропевая по тризвуки музичне вітання "Вітаю" . / До, ми, сіль / Діти повторюють.

Музикальний керівник:

Хлопці, а ви знаєте яку пору року, до нас з вами приходить після літа?

Спробуйте відгадати мою загадку:

Вранці ми у двір йдемо,

Листя сиплються дощем,

Під ногами шелестять

І летять, летять, летять?(Осінь)

Правильно хлопці! Звичайно це осінь.

Прийшла без фарб і без кисті

Прикрасила все листя.

А ще осінь приносить нам урожай! Дивіться, який сюрприз осінь приготувала для вас, спробуйте відгадати, що це за овоч?

(Музичний керівник дістає з кошика овочі, показує, діти називають їх назви)

Гра «Вгадай овоч»

Правила гри:

Музичний керівник дістає з кошика овочі, показує їх дітям, вони називають їх назва. Останньою дістає капусту.

Я пропоную вам хлопці, побути трошечки кухарчуками, і приготувати щось смачне для нашого вихователя з капустки!

Пальчикова гімнастика «Капуста»

Ми капусту чистимо, чистимо,

Ми капусту чистимо, чистимо,

Разом з нами не зівай,

І трошки допомагай.

Ми капусту рубаємо, рубаємо,

Ми капусту рубаємо, рубаємо,

Разом з нами не зівай,

І трошки допомагай.

Ми капусту тиснемо, тиснемо,

Ми капусту тиснемо, тиснемо,

Разом з нами не зівай,

І трошки допомагай.

Ми капусту солимо, солимо,

Ми капусту солимо, солимо,

Разом з нами не зівай,

І трошки допомагай.

Ми капусту варимо, варимо,

Ми капусту варимо, варимо,

Разом з нами не зівай,

І трошки допомагай.

У записі звучить шум грому

Музикальний керівник:

Хлопці, ви чуєте, здається дощ збирається, хто мені з вас може сказати, що допоможе нам сховатися від дощу?

діти:

Парасолька

Проводиться гра «Сонечко дощик»

реквізит: парасолька

Музичне зміст:

«Сонечко і дощик» Музика М. Раухвергера, Б Антюфеева, Слова А. Барто.

"Свято кожен день". молодша група. І.М. Каплунова, І.А.Новоскольцева.

опис:

Такти 1-4. Музичний керівник запрошує дітей пограти.

співає:

Дивиться сонечко в віконце,

Дивиться в нашу кімнатку.

Ми заплескали в долоні,

Дуже раді сонечку!

Такти 5 - 12. Гуляють, стрибають, веселяться, врозтіч під спів

Такти 13 - 20. Грюкають в долоні.

Такти 21 - 24. Вихователь розкриває парасольку і кличе всіх дітей до себе.

Такти 25 - 32. Під музику дощу музичний керівник гладить дітей по голівці, по спинці і питає: «Нікого дощ не промочив? Всі встигли сховатися? »

Повтор гри 2-3 рази.

Звучить у записі російська - народна мелодія в залі з'являється Осінь

осінь:

Привіт, хлопці! Я - Осінь! Я так люблю дощик, що почувши, як ви тут весело з ним граєте, відразу ж вирішила заглянути в ваш дитячий сад!

Дивіться, що я принесла для вас!

Показує дітям кошик, наповнену осінніми гілками і листям

Ви знаєте, що мої листочки дуже люблять танцювати, а ви любите?

Давайте покружляв разом з листочками.

Осінь разом з дітьми танцюють з листям

(Під будь-яку красиву, осінню мелодію обрану педагогом)

осінь:

Молодці хлопці! Дуже красивий танець у нас вийшов.

У мене до вас питання? Ви знаєте, що за звір живе в лісі, він мені дуже допомагає збирати урожай, він любить яблука, горіхи, гриби ... а, ще у нього є колючки на спині.

діти:

Їжачок!

Осінь проводить розминку в колі Їжачок

Розминка в колі

    Жив в лісі колючий їжачок, так, так, так!

Був він круглий і без ніжок так, так, так!

Не вмів він плескати

(Діти ляскають)

Не вмів він тупати

(Діти тупають)

Не вмів він стрибати

(Діти стрибають)

А тільки носом шморгає!

    У ліс хлопці приходили, так, так, так!

(Діти марширують на місці)

І їжака танцювати вчили, так, так, так!

(Діти присідають)

Навчили плескати, плескати, хлоп, хлоп, хлоп!

(Плескають у долоні)

Навчили топати, топ, топ, топ!

(Тупають ногами)

Навчили стрибати, стриб, стриб, стриб!

(Стрибають на місці)

А він їх - носом шморгає, шусть, шусть, шусть!

(Діти доторкаються до кінчика носа і шмигають)

Музикальний керівник:

Хлопці, а давайте покличемо осінь заспівати разом з нами пісню.

Хлопці запрошують Осінь співати пісню «Кап-кап»

(Слова А. Барто, музика Г. Лобачова)

Слова пісні:

Кап! Кап! Кап! Кап!

Кап! Кап! Кап!

Дощик, дощик - кап так кап!

Мокрі доріжки.

Нам не можна йти гуляти -

Ми промочив ніжки.

Кап! Кап! Кап! Кап!

Кап! Кап! Кап! Кап!

Кап!

Музикальний керівник:

Ось наше заняття і закінчилося. Давайте скажемо спасибі Осені, за те, що відвідала нас сьогодні.

діти:

Спасибі!

Приходь до нас в гості ще, ми дуже будемо раді тобі!

До побачення!

(Музичне прощання)

Програмне зміст.

  • Знайомити дітей із засобом музичної виразності - тембром.
  • Уточнити і закріпити сприйняття таких засобів музичної виразності, як динаміка, ритм, регістр, мажорний і мінорний лад.
  • Вчити дітей співати виразно, передаючи ладові зміни в музиці, чути темпові зміни в музиці, відображати їх у русі.
  • Розвивати уяву, творчу фантазію, самостійність при оркестровці творів, в пошуку пісенної інтонації на заданий текст і у виборі імітаційних рухів.
  • Розширювати словниковий запас дітей новими поняттями: мажор, мінор, темп, тембр.
  • Продовжити знайомство з творчістю Е. Гріга.
  • Виховувати емоційно-естетичне ставлення до музики.

хід заняття

Муз. керівник (входить з дітьми в зал): Хлопці, подивіться, як змінився музичний зал - справжній театр! Ви - на сцені, а в залі - глядачі. Привітаємо їх. (Діти вітаються з глядачами). Глядачі прийшли в цей зал, щоб разом з вами побувати в казці. Перша казка - на екрані. Сідайте зручніше. (Дивляться кольоротерапія).

Входить Фея. В руках у неї чарівна паличка у формі скрипкового ключа.

Фея: Доброго дня, хлопці! Привіт, дорогі любителі музики! Вам сподобалися фарби природи? У музиці теж є фарби, щоб вона нас дивувала, радувала, змушувала прислухатися.

Музика не завжди звучить однаково. Вона може звучати високо і низько, уривчасто і плавно, голосно і тихо. (Супроводжувати грою на фортепіано). «Голосно» і «тихо» - це динамічні фарби, або динамічні відтінки. (Показ слайда з фарбою «Динаміка»). Саме час запросити вас в іншу казку, і допоможе це зробити моя чарівна паличка. Бачите, на ній головний музичний знак ... (Діти називають: скрипковий ключ).

У імлі піднялася серед дерев гора,

Печерою під землю йде вона,

Горбатий король в тій печері живе,

Зі свитою своєю сюди він йде.

Ви здогадалися, про яку казкової музиці йде мова? Згадайте. Хто її написав? (Слайд з портретом Е. Гріга). Зараз ви будете слухати музику і виконувати завдання. Ви повинні позначити кольором фарби музики, її динамічні відтінки. Допоможуть вам у цьому чарівні светофорікі. Візьміть їх у руки. Відкрийте синій колір, Коли почуєте дуже тиху музику, зелений - коли музика буде звучати не дуже тихо, жовтий - помірно голосно, ну а червоний колір - коли музика звучатиме дуже голосно!

за помахом чарівної паличкипочинає звучати п'єса"У печері гірського короля»Е. Гріга.

Фея: З новим завданням ви впоралися добре. Молодці! Наступна казка про кота. Я розповім вам, яким він був і що з ним сталося. А вас я попрошу допомогти мені розповісти цю казку. Слухайте уважно: я буду міняти силу голосу, а ви мені будете допомагати грою на музичних інструментах. Коли я буду тихо читати, вам я пропоную грати на маленьких маракасах, а коли голосно - на брязкальце. (Діти розбирають музичні інструменти).

Фея: Підготувалися? А тепер слухаємо всю казку.

Жив кіт Василь. Лінивий був кіт.

Гострі зуби і товстий живіт.

Дуже тихо завжди ходив,

Голосно, наполегливо їсти просив

Так потихеньку на грубці хропів -

Ось вам і все, що він робити вмів.

Кот якось раз бачить сон ось такий:

Ніби затіяв з мишами він бій.

Голосно кричачи, він їх всіх подряпав

Своїми зубами, пазуристих лапою.

У страху тут миші тихо кликали:

- Ох, пожалій, пощади, зроби милість!

Голосно вигукнув тут Вася: «Геть»! -

І врозтіч вони понеслися.

А насправді, поки кіт Василь спав, відбувалося ось що:

Миші тихо вийшли з норки,

Голосно хрустячи, з'їли хлібні шкоринки,

Потім, дуже тихо сміючись над котом,

Вони йому хвіст зав'язали бантом.

Василь прокинувся, дуже голосно чхнув,

Потім повернувся і знову заснув.

А миші ледареві на спину забралися,

До вечора голосно над ним потішалися!

(Е. Корольова)

Фея: Покладіть інструменти на місце. Виразно розповісти казку нам допомогли сила голосу і звучання інструментів. Але кожен інструмент, та й голос людини мають своє забарвлення - тембр. (Слайд з другої фарбою «Тембр»). Вгадайте за тембром, який інструмент буде звучати?

Звучать рояль, флейта, баян.

Діти стають в коло.

Тихіше, тихіше, все друзі,

Ви послухайте мене.

Щоб налаштувати цей хор,

Потрібен чуйний диригент! (Вибираємо диригента).

Лічилки вибираємо ведучого:

Що ви плачете, ворона?

Хто образив? Диригент?

Чим же міг він вас образити?

Чи не бере солісткою в хор!

Ведучий виходить з кола і закриває очі.

Диригент: Я призначений диригентом,

Весь оркестр в руках тримаю!

За моєю рукою стежте,

Все, що треба, покажу!

Без мене не починайте!

Паличкою махну - вступайте!

Граємо в гру під естонську народну мелодію «У кожного свій музичний інструмент». Після гри сідають на стільці.

Фея: Ну, а зараз ми відправимося на нотний бал! Кого ж можна зустріти на нотному балу? (Ноти, скрипковий ключ). А найважливіші гості на цьому балу - мажор і мінор! Давайте ми заспіваємо одну пісню для мажору, а іншу для мінору.

Діти співають в мажорному ладу на мелодію висхідного і спадного звукоряду наступні рядки:

Ось ми дружно встали в ряд,

Вийшов звукоряд,

Світлий і просторий -

Це лад мажорний!

В мінорному ладу:

Ми - мінорний звукоряд,

Сумних звуків довгий ряд.

Пісню сумну заспіваємо,

Посумувати з тобою удвох.

(Е. Корольова)

Фея: Що ви чуєте зараз? (Виконую кілька звуків на фортепіано). Я зіграла вам кілька музичних звуків, Але це ще не музика. Покличемо на допомогу фарбу музики - ритм (слайд з фарбою «Ритм»). Його нам підкажуть наступні слова: «Ми йдемо з квітами, з яскравими прапорцями». Заспівайте на одному звуці і прогавив ритм вийшла пісеньки. Ритм - це довгі і короткі звуки, які ми можемо простукати або прохлопать. У кожній мелодії свій ритм, за ритмом можна дізнатися мелодію. Ритм який знайомої вам пісні я зараз прогавив? Давайте заспіваємо її.

Виконують 1-й куплет пісні «Мамо рідна», муз. Кудряшова

Фея (виконує приспів з прискоренням): Як змінилася пісня? Коли музика звучить то повільно, то швидко, така фарба називається темпом. (Слайд з фарбою «Темп»).

А зараз на балу для вас буде звучати танцювальна, бальна музика. Але будьте уважні, слухайте, коли музика звучить повільніше, коли швидше, і всі зміни темпу ви повинні показати в своїх рухах.

Звучить «Вальс» Ф. Шопена. Діти імпровізують.

Фея: Ви молодці, почули зміни темпу в музиці. Ось і підійшло до кінця наше казкову подорож. Подивіться, які фарби музики ми з вами зібрали! (Слайд з усіма барвами: динаміка, тембр, ритм, темп). Знайомство з музичними фарбами ми будемо продовжувати при кожній зустрічі з музикою. А зараз всім глядачам залу ми даруємо гарний настрій!

Є у веселки сім фарб,

А у музики сім нот.

На землі для нашої радості

Вічно музика живе!

(Е. Зітта)

Діти виконують ритмічну композицію «Радість» з кольоровими пучками стрічок.

завантажити презентацію

Інтегроване музичне заняття для дітей середньої групи «Звуки і фарби Весни» Музика + ИЗО діяльність

З використанням вправ по методиці К.Орфа. Дане заняття може бути корисно для музичних керівників і тих вихователів, хто веде гурток по З діяльності.
МЕТА:
Показати вплив музики, руху, поезії та живопису на пізнання дитиною навколишнього світу, як єдиного цілого.
ЗАВДАННЯ:
- Продовжити навчати дітей самостійно помічати виразні засобамимузичного, живописного і поетичного образу Весни
- Тренувати дітей в різних техніках изодеятельности,
- Удосконалення співочих і мовних навичок
- Розвиток слухового уваги і пам'яті
- Розвивати почуття композиції і сприйняття кольору,
- Робити щеплення любов до музики
- Спонукати до активності в спільній, колективної діяльності
ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:
- Слухання музичних творівП.І. Чайковського, Д.І. Кабалевського
- Читання художньої літератури, Віршів і оповідань про весну;
- Спостереження на прогулянці;
- Розгляд ілюстрацій, картин, весняних пейзажів із зображенням перших весняних квітів;
АТРИБУТИ І ОБЛАДНАННЯ:
-Набір шумових інструментів для елементарного музикування, за методом К.Орфа
-М'яка іграшка «Пташка», паперові заготовки «птахів» для розфарбовування;
-ПАН для виготовлення «квіткового галявини», підставки, акварельні фарби
ХІД ЗАНЯТТЯ:
Діти входять в музичний зал.
Звучить спокійна, тиха музика.
Їх вітає музичний керівник.

Артикуляційне вправу «Здрастуйте!»
Музикальний керівник:
Привіт, хлопці. Як добре, що ви прийшли!
Сьогодні нас чекає нове подорож. Я вам пропоную відправитися в казковий, весняний ліс, щоб дізнатися все про звуках і барвах Весни!
Ви згодні? Тоді в дорогу! А якщо нам пощастить, то ми, можливо, зустрінемо саму красуню Весну.
Логоритмічних вправу «ЛІС, ЛІС, ДО НЕБЕС ...»
Ліс, ліс, до небес
Полон казкових чудес! Йдуть кроком по колу
По стежці підемо, Діти рухаються по колу кроком, в спокійному темпі.
Відразу в казку потрапимо! Промовляють слова, супроводжуючи жестами.
Музикальний керівник:
Ну, ось ми і в казковому, весняному лісі. Давайте зупинимося і будемо слухати
Звучать в Аудіо записи «Звуки і шуми природи»
Прислухайтеся! Якими бувають весняні звуки?
Що можна почути в лісі навесні?
Як шумить вітер? Які звуки видають краплі води?
Діти відповідають.
Подивіться, хлопці, яку гарну пташку я зустріла в лісі!
Показує м'яку іграшку
Тільки вона сумує - адже вона одна! Їй самотньо ...
На даному етапі заняття, роль ведучого перехоплює педагог по Образотворчої діяльності.
вихователь:
Це не біда! Ми зараз виготовимо для неї друзів і подружок, маленьких пташок!
(Вихователь з дітьми виготовляє з паперових заготовок птахів.
Прикрашають їх в різних техніках з)

Музикальний керівник:
Ах, які пташки! У них таке яскраве оперення,
але чому ж вони мовчать?
Всі пташки різні і голосок у кожної пташки
повинен бути свій, неповторний!
Гра: «ПТИЧИЙ голосок»
Використовуючи елементи методики К.Орфа, діти озвучують своїх пташок, виконують на саморобних інструментах«ФАНТАЗІЮ» кожен підбирає своєї пташці свій голос -Інструмент, звук, ритм, пісеньку, використовуючи звучать жести
вихователь:
Як добре в лісі! Сонечко світить, пташки співають - щебечуть, але щось не видно ніде красуні Весни ...
Давайте подивимося уважніше, може Весна десь поруч, а ми не помітили? Поки діти бродять по залу, зазирають у вікна, вихователь виводить з-за штори зачаровану Весну.
вихователь:
Швидше за все сюди, на допомогу! Хтось зачарував нашу Весну, допоможіть!
Потрібно її швидше зігріти нашим гарячим диханням, інакше вона зовсім застигне, а нам без Весни не можна!
Діти виконують дихальну вправу
Вправа: «Зігріємося РУЧКИ»
весна:
Ах, як довго я спала!
Спасибі вам, хлопці, за те, що чари мене,
відігріли! Чи не сподобалося Зимі, що я все її снігу розтопила,
ось вона і заморозила мене.
Як же я тепер все встигну? Справ так багато, а я одна!
вихователь:
Не сумуй, Весна!
весна:
Як же мені не сумувати, сонечко вже так яскраво світить, і пташки
так весело співають, а моя галявина чарівна зовсім без квітів!
вихователь:
Ми допоможемо тобі Весна, прикрасити галявину в чарівному, весняному лісі!
А для початку, ми проведемо розминку.
Ігрова вправа: «Підберіть КОЛІР»
вихователь:
Подивіться, хлопці у мене в руках малюнок. Що це, ви дізналися?
Правильно, це квітка. Я намалювала цю квітку в знайомої вам техніці.
Діти називають.
Як називається квітка? В якій техніці він намальований?
Що ми будемо малювати блакитний, рожевої, а що іншими фарбами?
Для чого нам потрібні серветки?
Добре, молодці, приступаємо до роботи!
Звучить музика, діти малюють
весна:
Молодці! І швидко-то як! А як красиво! Ай, да помічники!
Велике вам спасибі! І я повеселішала!
Музикальний керівник:
Радій, народ, ставай в хоровод!
Голосніше музика грай, Весну Червону зустрічай!
Хоровод: «ВЕСНА»
Поки роботи висихають, можна провести психогимнастики на релаксацію - лежачи на килимі. Після хороводу і відпочинку виставляють квіти на панно.
ПІДСУМОК:
Музикальний керівник:
Хлопці, вам сподобалося наше подорож в казковий, чарівний ліс весняних звуків і фарб? А які весняні звуки вам запам'яталися найбільше
вихователь:
А які кольори і фарби Весни ви запам'ятали? Що вам сподобалося робити
вихователь:
Як добре, що пройшли холоду, скінчилася зима, настала Весна, а у неї свої - такі прекрасні фарби і звуки!
весна:
Спасибі вам, хлопці!
Частіше приходьте в мій весняний, казковий ліс! До побачення!
вихователь:
Давайте скажемо Весні - До побачення!
Артикуляційне вправу "ДО ПОБАЧЕННЯ!"
Діти беруть на пам'ять свої роботи, повертаються в групу.

Музичне казенне дошкільний освітня установа
Соляновскій дитячий сад

Відкрите музичне інтегроване заняття в середній групі
"Музика і тварини"

Приготувала музичний керівник
Равковская Марія Володимирівна

2015 рік

Програмне зміст.

Виховувати в дітях почуття прекрасного, любов до тварин через навколишній світ, музику і фізичну культуру.

Через емоційне сприйняття музики закріпити і узагальнити знання про тварин.

Розвивати уміння давати естетичні оцінки, висловлювати свою думку, за звучанням музики.

Будити фантазію і уяву, розвивати асоціативне і образне мислення.

Спонукати дітей згадувати знайому музику і аналізувати її. Удосконалювати вміння розуміти настрій музичного твору, передавати його в співі, в русі.

Розвивати образну мову дошкільнят, розширювати словниковий запас дітей.

мета: Формувати у дітей естетичні почуття, викликати позитивні емоції. Домагатися виразності рухів, дружного спільного виконання пісень. Вчити імітувати рухи зайців, ведмедів. Вчити розрізняти звуки по висоті.

завдання:

1. Навчальні завдання:

    вчити впізнавати знайомі твори;

    вчити дітей вживатися в музичний образ твору;

2. Розвиваючі завдання:

    Розвивати звуковисотний музичний слух в процесі характеру звучання музики;

    розвивати почуття ритму;

    відображати в прослуханий творі контрастне емоційний стан;

    знайомити з музичними творами, контрастними за характером.

3. Виховні завдання:

    виховувати інтерес до музики;

    виховувати любов до музики, бажання ділитися своїми емоціями в процесі прослуховування творів;

    виховувати культуру спілкування.

Попередня робота.

    Ознайомити дітей з дикими тваринами і середовищем їхнього життя.

    Прослуховування музичних творів про тварин, бесіди про тварин.

    Розучування гри.

Музичний матеріал.

"Зайчики" Е.Тілічеева; "Зайчики" К.Черні; "Жарт" І.Бах; "У світі тварин" Поль Моріа; "Ведмідь" В. Ребіков; "Гра з ведмедиком" Г. Фінаровскій, В. Антонова; "Зайка" обробка Г. Лобачова, Т. Бабаждан.

Хід заняття:

Привіт хлопці сьогодні ми з вами вирушимо в ліс, а дорога лісова складна. І так ви готові? (Та)

Зараз зазвучить музика і ми вирушимо. (Звучить музика "У світі тварин")

Ми йдемо по стежці спокійно і легко, але наша лісова стежка стає звивистою (ходьба змійкою), на шляху у нас великі камені їх потрібно переступити (імітація переступання через каміння), в лісі дерева все частіше і частіше гілок все більше і нам потрібно пройти під ними (проходження з нагинанням), а зараз на нашому шляху з'явився яр і нам потрібно через нього перестрибнути і ми в потрібному місці.

Ось ми з вами і прийшли в ліс. Дивіться хто там нас зустрічає? (Заєць). А давайте привітаємося з зайцем, а привітаємося ми з ним по музичному.

А зараз зайчик пропонує вам вгадати загадки і дізнатися хто ще живе в лісі?

Він взимку в барлозі спіт.Потіхонечку хропе.

А прокинеться, ну ревіти. Як звуть його ... (ведмідь)

На деревах живе і горішки гризе (білка)

грудочку пуху

довге вухо

стрибає спритно

Любить морквину (заєць)

сердитий недоторка

Живе в глушині лісовій.

Голок дуже багато,

А нитки не однієї. (Їжачок)

Хвіст пухнастий, хутро золотистий

У лісі живе, в селі курей краде (лисиця).

Хто взимку холодної

Бродить злий, голодний (вовк).

(На екрані з'являються картинки тварин)

Правильно молодці хлопці все загадки вгадали. Хлопці ви знаєте, що музика може зображати тварин. Давайте ми зараз з вами послухаємо музику і вгадаємо кого хотів зобразити композитор.

Слухання: "Зайчики" Е.Тілічеева; "Ведмідь" В. Ребіков.

А тепер давайте пограємо в таку гру: Я вам буду включати музику, а ви будите піднімати відповідну картку зображуваного тварини. (Муз з прослуховування)

Хлопці скажіть мені а коли заблукаєш в лісі, що потрібно робити? (Кликати на допомогу і кричати "Ау"). Правильно давайте ми зараз з вами проспіваємо "Ау". (Проводитися розспівування). У лісі живуть не тільки звірі, але і літають метелики, так давайте уявимо, що у нас на долоньці сидить метелик, давайте її акуратно здуємо, ось так (показ М.Р.)

А як ви думаєте хлопці зайчику буде приємно якщо ми заспіваємо йому пісню? (Так)

Виконання пісні: Зайка

Хлопці подивіться, а хто це ще до нас прийшов на галявину? (Ведмідь). Ведмідь пришол пограти з нами, ви згодні? (Та). (Проводитися гра "Гра з ведмедиком").

На цьому наше з вами чудове подорож підійшла до кінця. Скажіть вам сподобалося в лісі? А що сподобалося найбільше? Чим ми з вами займалися? (Розгадували загадки, співали пісні, грали). Що було самим запам'ятовуючим?

А тепер давайте попрощаємося з зайчиком і ведмедем скажемо їм "До побачення" також по музичному. (Проводитися)

Підемо назад по стежці додому. (Звучить музика "У світі тварин" і діти йдуть назад в групу)

Музика - потужний засіб впливу на емоційну сферу дитини, що робить його більш чуйним і сприйнятливим до прекрасного в житті і мистецтві. Особливо вона необхідна в дошкільному віці. Згідно з науковими дослідженнями, відсутність музичних вражень у дитинстві не найкращим чиномпозначається на психіці людини. Крім того, важливо, щоб поруч з малям був дорослий, який в повній мірі розкриє для нього красу музики і допоможе її відчути.

Музичні заняття в середній групі ДНЗ: структура та особливості

Діти 4-5 років добре сприймають нові знання і вбирають враження, у них активно формується образне мислення. У порівнянні з більш молодшим віком їх увагу стає набагато більш стійким. Тому музичні заняття в середній дошкільному ланці набувають особливої ​​значущості. Як і будь-яка освітня діяльність, вони включають в себе різні групи завдань.

освітні завдання

  1. Слухання.У хлопців формується культура уважного прослуховування музичної композиції, вони вчаться розуміти її характер, дізнаватися знайоме твір, висловлювати враження про нього. Діти також освоюють поняття «тихо» і «голосно», «повільно» і «швидко», «високий» і «низький» звук.
  2. Спів.Дошкільнята навчаються виразно виконувати пісні, чисто, протяжно або рухомо, чітко вимовляючи слова, передаючи певний характер музики; співати під інструментальний супровід і без нього. Також малюки виробляють вміння імпровізувати, складати на ходу мелодію, спираючись на запропонований текст (наприклад, відповідаючи на питання «як тебе звати?», «Де ти?» Та ін.)
  3. Музично-ритмічні рухи.Триває становлення хореографічних навичок - діти вчаться виконувати ритмічні рухи відповідно до характеру музичної композиції. Малюки вчаться швидко змінювати їх по ходу музики. Удосконалюється робота в парах (кружляння, пружинка, галоп, рух в хороводі). Хлопці тренуються ритмічно плескати в долоні, виконувати елементарні перестроювання, підскоки, переставляти ніжку з носка на п'яту, розрізняти характер ходьби (спокійна, стрімка, урочиста).
  4. Танцювально-ігрове творчість.Діти освоюють музичні ігрові вправи (наприклад, пурхають, як метелики, кружляють, як листочки), використовують засоби міміки і пантоміми (зображують сердитого вовка, хитру лисицю, переляканого зайчика), ставлять музичні міні-спектаклі разом з педагогами.
  5. Гра на музичних інструментах.Вихованці середньої групи вчаться награвати прості мелодії на металофоні і дерев'яних ложках, брязкальце і барабані та ін.

Фотогалерея: музичні вміння, які формуються у дітей п'ятого року життя

Малюки освоюють танцювально-ігрова творчість Вихованці середньої групи вдосконалюють свої хореографічні вміння У середній групі продовжується розвиток вокальних даних Одне із завдань музичних занять в середній групі - навчити хлопців награвати найпростіші мелодії на музичних інструментах

Розвиваючі та виховні завдання

Заняття музикою розвивають уяву малюків п'ятого року життя, вчать їх самостійності і прояву ініціативи. виконуючи танцювальні рухи, Діти стають більш рухливими, спритними, вчаться керувати своїм тілом. У дітей виховується позитивне ставлення до навколишнього світу, виробляються естетичні почуття. Залежно від тематики заняття хлопцям також прищеплюється любов до природи, сім'ї, своїй країні.

Відповідні прийоми для роботи в середній групі

Щоб музичне заняття в середній групі проходило захоплююче, педагог повинен вводити в нього якомога більше ігрових подій:

  1. Музичні гри, в тому числі пальчикові, проводяться між основними навчальними блоками.
  2. При навчанні танцям добре використовувати різні допоміжні предмети (іграшки, квіти, стрічки, парасольки, обручі), надягати на дітей різні атрибути (віночки, косинки, безкозирки, ковпачки та т. П.). Все це дуже подобається малюкам, підстьобує їх ентузіазм і фантазію.
  3. На занятті з 4-5-річними дітьми неприпустимо формальне заучування пісенного матеріалу, багаторазове одноманітне повторення. Навпаки, зацікавити малюків допоможе зміна діяльності, введення ігрових персонажів (якщо педагог сам вбереться, наприклад, в фею або матрьошку, то відразу з'явиться абсолютно нова чарівна атмосфера, яка захопить дітей).

Фотогалерея: приклади прийомів роботи на музичному занятті в середній групі

Використання костюмів і атрибутів, безсумнівно, викличе підвищений інтерес у малюків Музична гра підніме хлопцям настрій Нескладна «перевтілення» музичного керівника дозволить дітям зовсім по-іншому сприймати заняття

Відео: музична гра «Тітка-веселун»

Відео: музична гра «Ялинки-пенёчкі»

структура заняття

Традиційне музичне заняття в середній групі має певну структуру.

  1. Починається воно, як правило, з розминки ритмічного вправи. Воно може включати в себе танцювальний крок (галоп, підскоки), окремі танцювальні елементи, побудови з розучуваного хороводу та ін. Це дозволяє створити бадьорий настрій у дітей і підготувати до діяльності, що вимагає підвищеної уваги.
  2. Наступний етап - прослуховування музичних композицій, Виконання пісень. Сюди ж відносяться вправи на розвиток слуху, вокальних даних.
  3. Третій етап - музично-ритмічна діяльність. Це може бути гра, танець, хоровод. При цьому спокійні завдання необхідно чергувати з більш динамічними.
  4. Четвертий етап - гра на музичних інструментах.
  5. Закінчити заняття кращого за все грою музичного змісту.

організаційні аспекти

Завдання музичного керівника - створити під час заняття певну обстановку.Як правило, займаються діти в залі. Туди не повинні проникати сторонні шуми, оскільки вони будуть заважати сприйняттю і виконання творчих завдань. Але ближче до літа можна перенести процес на вулицю. На свіжому повітрі діти співають і танцюють, для музичного супроводу можна використовувати акордеон або баян, аудіотехніку.

Під час співу в приміщенні дошкільнята сидять на стільчиках біля педагога. Причому на перший ряд доцільно посадити хлопців, які мають проблеми з дисципліною, недавно надійшли в дитячий сад (деякі діти починають ходити туди тільки з чотирьох років) або ж зазнають труднощі при співі. Одяг малюків повинна бути максимально зручною, не утрудняти рухів, на ногах бажані чешки.

На ногах у малюків бажані чешки, а одяг не повинен обмежувати рухів

Проводяться музичні заняття в середній групі два рази в тиждень. Тривалість кожного - 20 хвилин.

Індивідуальний підхід на музичному занятті в середній групі

Звичайно, музичні здібності у дітей розвинені не однаково. І в середній групі це вже чітко проявляється. Крім того, є хлопці здатні, але сором'язливі, неактивні, яким потрібно допомогти розкритися. Якщо малюк якийсь час не ходив в дитячий сад через хворобу, то він також може втрачатися, не розуміючи, як вести себе в конкретній ситуації. Саме тому на музичному занятті необхідний індивідуальний підхід до кожного вихованця навіть в умовах групової діяльності.

Скромному дитині потрібно допомогти розкритися на музичному занятті

Кожній дитині (або групі дітей) підбирається завдання за здібностями. Також корисно використовувати на занятті взаимообучение (наприклад, дошкільнята можуть допомогти один одному освоїти нові рухи або гру на музичному інструменті). Це дуже важливо для успішної соціалізації дітей і їх комунікативного розвитку, вони стають більш доброзичливими і уважними один до одного.

З відстаючими дітьми музичний керівник може позайматися додатково (за домовленістю з батьками), наприклад, у вечірній час. Як показує практика, після такої індивідуальної роботи (2-3 рази) малюк підтягується до середнього рівня. А якщо дітям потрібно, наприклад, підготувати номер для виконання на святі «по секрету» від решти вихованців, можна організувати окреме заняття для підгрупи.

Для педагога абсолютно неприпустимо виділяти будь-яких дітей, ставитися тільки до них як до майбутніх танцюристам або співакам. Це сприяє роз'єднаності малюків, викликає у одних зазнайство і завищену самооцінку, а у інших почуття заздрості й образи. Хлопці повинні щиро переживати за успіхи і невдачі один одного і бути впевненими в своїх силах, не ставлячи себе вище інших.

Види музичних занять в середній групі

У середній групі проводяться такі типи музичних занять:

  1. Традиційне. Заняття об'єднує всі види діяльності, передбачені програмою для середньої групи і відрізняється типовою структурою (ряд послідовно змінюють один одного етапів).
  2. Домінантне. У занятті переважає якийсь конкретний вид діяльності (наприклад, хореографія або гра на музичних інструментах). Така діяльність часто використовується, щоб подолати відставання групи в певному напрямку.
  3. Тематичне. Освітня діяльність будується навколо конкретної теми (наприклад, зима в лісі або подорож в якусь казку). Різновидом даного типу є комплексні та інтегровані заняття. У першому випадку обрана тема розкривається за допомогою різних видівмистецтва (а не тільки музичними засобами) - музики, хореографії, театру, поезії, живопису. У другому - музична діяльністькомбінується з пізнанням довкілля, Математикою, розвитком мови, фізичною культурою. Вони об'єднані у своїй спільною темоюабо єдиним художнім образом.

Прикладом інтегрованого заняття є тема «Подорож до лісу», де музика тісно переплітається з пізнанням навколишнього середовища. Хлопці співають пісні про тварин, виконують танці відповідного змісту і при цьому закріплюють знання про мешканців лісу.

Інший варіант - заняття, присвячене старовинним музичному інструменту, наприклад, шарманці. Діти знайомляться з композицією П. Чайковського «Шарманщик». У зв'язку з цим пригадується казка про Буратіно і проводиться міні-бесіда про професії шарманщика на доступному малюкам рівні. Можна також показати хлопцям картини художників, що зображують бідних музикантів зі своїм інструментом.

Завжди цікаво проходять інтегровані заняття і на патріотичну тему. Наприклад, діяльність може бути присвячена матрьошці - традиційного російського сувеніру. Дошкільнята виконують відповідний танець, відгадують загадки, закріплюють математичні поняття (один і багато, великий і маленький), дізнаються щось цікаве про цю іграшці.

Як мотивувати дітей: початок заняття

Хоча музична освітня діяльність в дитячому садкусама по собі цікава, важливо викликати до неї додатковий інтерес у вихованців. Для цього педагог продумує мотивирующее початок заняття. Звичайно, основну роль буде грати ігровий компонент. Наприклад, музичний керівник може сказати хлопцям, що до них в гості прийшли матрьошки, які дуже хочуть з ними пограти. Або в кімнаті з'являються іграшки, які живуть в будиночку і вийдуть звідти, якщо хлопці правильно виконають завдання - визначать характер виконуваної музичної композиції.

Іграшки можна задіяти на початку заняття

Музичне заняття, присвячене весні, можна почати з появи ляльки у відповідному вбранні (в зеленій сукні і з віночком на голові), яка розповість малюкам про себе. Інший варіант - мотив подорожі. Педагог запрошує дітей відправитися в казкову країну, де іграшки здатні оживати. Допоможе туди перенестися чарівна скринька (під композицію С. Майкапара «Музична скринька»). З скриньки музичний керівник дістає Петрушку, який «оживає».

Петрушка з'являється з чарівного скриньки

Можна влаштувати дошкільнятам подорож до лісу, де на них чекають милі тваринки. Щоб ніхто не загубився, потрібно міцно взятися за руки і під музику рухатися змійкою. По дорозі хлопці присідають на уявні пенёчкі і дихають свіжим повітрям (виконують дихальну вправу).

Ще одне цікаве рішення - в залі «відкривається» лавка музичних іграшок, де вихователь працює продавцем. А дошкільнята повинні допомогти іграшок підібрати музичний інструмент. Як плату за музичні інструменти можуть виступати правильні відповіді дітей на питання продавця.

Педагог може запропонувати малюкам відвідати магазин музичних інструментів

варіанти тим

Звичайно, традиційна музична діяльність не прив'язана до конкретної теми . Якщо ж заняття тематичне, то в середній групі можна запропонувати наступні цікаві варіанти:

  1. Пори року: наприклад, «Дари осені», «Прийшла весна», «Чарівниця Зима», «Літо червоне».
  2. «В гостях у лісових мешканців», «Птахи», «Хліб», «В гостях у іграшок», «Матрьошка».
  3. Заняття, де переважає прослуховування композицій і гра на музичних інструментах: «У світі музичних звуків», «Яскравий світ звуків», «Музичний скринька» (теремок, шкатулка і т. П.), «Шарманка», «Російська гармошка», « балалайка ».

Таблиця: фрагменти конспектів музичних занять

Автор і назва заняття хід заняття
Алла Козлова «Пригоди в лісі»Педагог пропонує дошкільнятам відправитися в чарівний ліс, де їх чекають дивовижні пригоди. Потрібно піти змійкою звивистою стежкою, взявшись за руки. Звучать звуки лісу. Дітям пропонується сісти на уявні пенёчкі і подихати чистим повітрям (виконується дихальна вправа «Носик-сопілка»: по черзі прикриваються ніздрі і робляться глибокі вдихи).
Музичний керівник виконує пісню М. Красева «Кукушка», просить хлопців визначити настрій цієї музики. Потім дітям пропонуються музичні інструменти, вони повинні вибрати, який може передати дзвінкий спів зозулі (металофон), а який тихе (трикутник), який передасть дзюрчання лісової річки (дзвіночки), стрибки жаб (дерев'яні ложки). Діти виконують пісню спільно з грою на інструментах.
Звучить аудіозапис дзижчання комарів. Проводиться физкультминутка:
  • Вихователь (з гілочкою в руках):
    Киш, киш, комарі.
    Розлітаються, комарі.
    Чи не кусайте ви мене,
    Стільки разів серед білого дня.
    Музичний керівник: Відповідають комарі ...
    Діти: Ми і так до тебе добрі (тремор долоньок).
    Адже кусаємо ми тебе (хлопки)
    Хоч до крові, але люблячи. (Хлопки).

Дошкільнята виконують пісню «Комар» М. Лазарєва.

Зустріч з їжачком - він спить під ялинкою.
Інсценування пісні «Їжачок»:
  • Весь в голочка звірок (співають діти, передаючи іграшку по колу),
    З голови до самих ніг.
    Ти куди, колючий їжак?
    Ти куди йдеш-бредеш?
    Шарю, шарю по кущах (співає дитина, у якого в руках опиняється іграшковий їжак).
    Здобуваю їжу сам.
    Я мишей в траві шукаю
    І в гніздо до себе тягну.
    Шукає їжачок черв'яка (співають діти),
    І жабу, і жука.
    Шарить, нишпорить по кущах,
    Добуває їжу сам. (Іграшка повертається вихователю).

Читання ритмічної потішки «Їжачок»:

  • Їжачок, їжачок колючий,
    Дай свої голки -
    полагодити штанці
    Забіяці зайчикові.
    Їжачок, їжачок колючий -
    Позич голки.
Зустріч з ведмедиком-Топтижка. Діти виконують пісню Ф. Гершова «Ведмідь». Педагог надягає маску ведмедя і грає з дітьми в хованки - обігрується пісня «Веселі ведмежата»:
  • На галявинці медвежатки
    Розігралися з мамою в хованки.
    Розбіглися хто куди.
    Годі й шукати їх ніколи. (Співає вихователь).
    Діти сідають навпочіпки. Програш: діти піднімаються.
    Але ведмедиця схитрувала (співають діти, виконуючи рухи по тексту: вказівний пальчик до губ),
    Смачної каші наварила (погладжують животики),
    Ставить чашку на пеньок (розводять руки в сторони),
    Поруч липовий медок. (Грюкають в долоні. Програш: діти беруть в руки дерев'яні ложки).
    Дітки самі прибігли,
    Чашки, ложки застукали.
    Стук, стук, чок! (Діти співають і грають на ложках).
    Стук, стук, чок!
    З'їв і чашку на сучок.
    Стук, стук, чок. (3 рази) (Короткий удар в ложки, руки витягнути вперед, ложки від себе).
Дошкільнята прощаються з лісом і виходять із зали.
С.К. Данієлян «Чарівна скринька»Діти під музику входять в зал. Педагог звертає їхню увагу на красивий скринька і повідомляє, що вони виявилися в країні, де іграшки оживають. Музичний керівник виконує композицію С. Майкапара «Музична скринька». З скриньки з'являється Петрушка, який, в свою чергу, дістає Чебурашку. Малюки виконують танець «Чебурашка».
Петрушка дістає зі скриньки ляльку-неваляшку. Виконується танець «Ляльки-неваляшки».
Наступний предмет - барабан. Дошкільнята виконують пісню «Барабан».
Пісня-танець «Різнокольорова гра».
Педагог пропонує трохи відпочити під гарну музику - «Вальс квітів» Г. Свиридова. Після прослуховування композиції хлопці діляться враженнями.
Гра «Кому дістанеться брязкальце»: Всередині обруча лежать 6 брязкалець. Під музику 7 дітей біжать навколо обруча. Коли вона зупиняється, кожен повинен взяти собі іграшку. Таким чином, кожен раз вибуває з дитині, і в підсумку залишається один переможець.
Петрушка прощається з хлопцями. Під музику вони залишають зал.
Л.І.Курликова
«В гості до нас прийшли Матрьошки»
Музичний керівник повідомляє дітям, що в гості до них прийшли матрьошки. Щоб велика матрьошка вийшла з будиночка, потрібно визначити характер музики і сказати, що під неї можна робити, - звучить рус. нар. мелодія «Ах ти, береза».
Проводиться гра на розвиток тембрового сприйняття «Дізнайся по голосу» (потрібно проспівати ім'я дитини).
Дошкільнята виконують пісню М. Парцхаладзе «Дощик».
У наступному будиночку живуть маленькі матрьошки. Діти беруть кожен по одній, діляться на дві групи (хлопчики і дівчатка). Педагог хоче подивитися, чиї матрьошки краще танцюють (діти танцюють під музику).
У третьому будиночку живуть рукавиці-матрьошки. Діти надягають їх на руки і стають в коло. Виконується «Танець з матрьошками» під музику Н. Караваєвій.
Педагог пропонує забрати матрьошок в групу, в музичний куточок.

Музичне розвага і дозвілля

Один з улюблених дітьми видів освітньої діяльностів ДОУ - так звані музичні дозвілля або розваги. У середній групі вони дуже доречні. Музичні дозвілля позитивно впливають на розумовий, емоційний і фізичний розвиток дітей, оскільки включають в себе не тільки спів і слухання музики, а й спортивні ігри, декламацію віршів, маленькі театральні інсценізації.

Музичний дозвілля в середній групі - завжди веселе видовище, розвиваюче рухову активність дітей

Головне достоїнство таких заходів - атмосфера невимушеного веселощів, свята. Можна запрошувати батьків, вихованців інших груп. Музичний керівник і вихователі вбираються в костюми казкових персонажів, Тварин. Та й самі малюки із задоволенням перевтіляться в чарівних героїв (нехай навіть це буде просто маска).

Коли в підготовці задіяні і самі діти, це виховує в них самостійність і відповідальність.Захід стає не просто забавою, а важливою справою, способом самореалізації. Це особливо актуально для сором'язливих дітей: вони, наприклад, з радістю беруть участь в лялькових спектаклях - в цьому випадку подолати боязкість допомагає ширма.

Темою для музичної події може стати, наприклад, певна композиція, наступає пора року ( «Збір урожаю»), свято ( «День Перемоги»). Зміст заходу при цьому має включати в себе відповідні пісні, вірші, ігри.

Фрагменти сценарію музичного дозвілля за п'єсами з «Дитячого альбому» П.І. Чайковського автора Л.В. Горобцовою

  1. Музичний керівник в наряді феї пропонує хлопцям відправитися в чарівний ліс. Під п'єсу П. Чайковського діти беруть осінні листочки і кружляють.
  2. Педагог повідомляє дошкільнятам, що вони потрапили в чарівну країну, і звертає увагу на ляльку, яка сидить на лавці. Звучить музична п'єса «Хвороба ляльки».
  3. Хлопці висловлюють припущення, чому лялька сумує. Виявляється, вона захворіла, і винна в цьому Баба-Яга. Звучить зловісна тривожна музика (п'єса «Баба-Яга»).
  4. Вихователь читає вірш:
    Баба-Яга, кістяна нога!
    Повз ляльки пролітала,
    Всіх друзів її забрала.
    Сховала і полетіла,
    Ось і лялька захворіла!
  5. Хлопці повинні допомогти ляльці знайти своїх друзів. Вони йдуть по залу під п'єсу «Марш дерев'яних солдатиків» і знаходять біля барабанів іграшкових солдатиків. Діти відносять їх до ляльки.
  6. Звучить п'єса П. Чайковського «Граємо в конячки». Хлопці скачуть галопом, імітують стукіт копит.
  7. Біля дерев'яних ложок вони знаходять ще одних друзів ляльок - конячок.
  8. Звучить радісна музика - хлопці здогадуються, що лялька одужала. Педагог пропонує зробити їй музичний подарунок - зіграти на музичних інструментах. Імпровізований оркестр - «Камаринская».
  9. Вихователь-Фея дякує хлопців за допомогу і дарує їм на пам'ять розмальовки.

Перспективне планування занять з музики в середній групі

Перед початком навчального року музичний керівник складає перспективний план безпосередньо-освітньої діяльності, в якому позначає завдання кожного заняття, його зміст (репертуар). Також в плані можна вказати використовувані види діяльності.

Таблиця: фрагмент перспективного плану занять з музики Е. В. Титової

Вид діяльності програмні завдання репертуар
ВЕРЕСЕНЬ
  • вправи,
  • танці,
  • гри.
  • Формувати у дітей навички ритмічного руху.
  • Вчити дітей рухатися відповідно до характеру музики.
  • Удосконалювати рух спокійного кроку і розвивати дрібні рухи кисті.
  • Удосконалювати танцювальні рухи: легкий біг, ритмічні притупування, присідання; змінювати їх відповідно до зміни характеру.
  • Розвивати увагу, почуття ритму, змінювати руху відповідно до характеру музики.
1. «Пружинки» під рус. нар. мелодію;
2. Ходьба під «Марш», муз. І. Беркович;
3. «Веселі м'ячики» (подпри-гіваніе і біг), муз. М. Сатуліной;
4. «Танець парами», латиш. нар. мелодія
5. «Курочка і півник», муз. Г. Фріда (гра)
6. «Конячка», муз. Н. Потоловского (гра)
слуханняФормувати навички культури слухання музики (не відволікатися і не відволікати інших), дослухувати твір до кінця.1. «Колискова», муз. А. Гречанінова
2. «Марш», муз. Л. Шульгіна
спів
  • Навчати дітей виразному співу.
  • Починати спів після вступу разом з вихователем і без нього.
1. «Дві тетері», муз. М. Щеглова, сл. народні;
2. «Осінь», муз. Ю. Чичкова, сл. І. Мазнин
розвага
  • Спонукати дітей брати активну участь в розвазі.
"В гостях у казки"
ЖОВТЕНЬ
Музично-ритмічні рухи:
  • вправи,
  • танці,
  • гри.
Музично-ритмічні навички:
  • закріпити вміння розрізняти характер музики,
  • передавати його в русі,
  • ходити спокійно, без помаху рук,
  • самостійно виконувати рухи відповідно до характеру музики.

Навички виразного руху:

  • продовжувати удосконалювати навички основних рухів: біг легкий, стрімкий, ходьба;
  • вчити дітей вільно орієнтуватися в просторі залу і імпровізувати в танці.
1. «Хитання рук з листочками», польск. нар. мелодія, оброб. Л. Вішкарева;
2. Стрибки під англ. нар. мелодію «Поллі»;
3. «Барабанщик», муз. М. Красева;
4. «По вулиці бруківці», рос. нар. мелодія, оброб. Т. Ломової
5. «Жмурки», муз. Ф. Флотова;
6. «Ведмідь і заєць», муз. В. Ребікова;
слуханняВчити дітей відчувати характер музики, впізнавати знайомі твори, висловлювати свої враження про прослуханої музики.1. «Ах ти, береза», рос. нар. пісня;
2. «Осінній вітерець», муз. А. Гречанінова;
спів
  • Розвивати уміння дітей брати дихання між короткими музичними фразами.
  • Сприяти прагненню співати мелодію чисто, пом'якшуючи кінці фраз.
1. «Проста пісенька», муз. і сл. Шаламоновой;
2. «Баю-бай», муз. М. Красіна, сл. М. Чорної;
3. «Городня-хороводна», муз. Ялівцевих, сл. А. Пассова;
розвага
  • Створити невимушену, радісну атмосферу.
  • Спонукати дітей брати активну участь у святі.
Осіння казка «Ріпка»

Відео: заняття з музики з використанням ІКТ

Відео: музичне заняття в середній групі з включенням ігор

Відео: комплексне музичне заняття «Осінь блукає по доріжках»

Музичні заняття дуже важливі в середній групі. Крім свого освітнього значення, вони виховують в дітях позитивні якості, формують основи смаку, сприяють згуртуванню дитячого колективу і поліпшенню фізичної форми.