експлуатація автомобіля

План - конспект заняття по живопису: Натюрморт з предметів різних за матеріалом (Імітація техніки олійного живопису). План-конспект уроку з живопису "Декоративний натюрморт" (монохром) План конспект по живопису натюрморт ультразвуковий сканер

План - конспект заняття по живопису: Натюрморт з предметів різних за матеріалом (Імітація техніки олійного живопису).  План-конспект уроку з живопису

Тема урока: Картина-натюрморт.

Мета уроку: Намалювати картину в жанрі натюрморт.

Завдання уроку:

освітня:Систематизувати знання про види і жанри образотворчого мистецтва(Натюрморт)

Формувати графічні навички в зображенні об'ємних предметів простої форми і вміння визначати відтінки «холодних» і «теплих» квітів з метою розвитку художнього смаку і спостережливості

розвиваюча: - Розвивати зорові уявлення і враження від натури, почуття пропорції, пропорційності (розміщення 2-4 предметів на аркуші великими літерами)

Виховна:

виховувати дбайливе ставленнядо природи;

Виховувати акуратність.

Плановані результати:

Предметні: Виконувати композицію з предметів, виходячи з власного задуму внатюрморте.

Пізнавальні УУД: логічні

регулятивні: складати зображати

комунікативні:здатність висловлювати судження про художні особливостітворів мистецтва, що зображують натюрморт.

особистісні результатиЗдатність до художнього пізнання світу; вміннязастосовувати отримані знання у власній художньо-творчій діяльності.

Тип уроку: Відкриття нового знання.

Методи і прийоми: бесіда, розповідь, ілюстрації, практична робота.

Обладнання уроку для вчителя: мультимедійна дошка, проектор, презентація,Б.М.Неменскій «Образотворче мистецтво і художня праця»1-4 клас Москва« Просвещение »2008 рік

етапи уроку

Дидактична задача кожного етапу уроку

зміст етапу

Плановані результати етапу уроку

ЦОР

діяльність учителя

діяльність учнів

організаційний момент

Включення дітей в діяльність

Настрій на роботу у віршованій формі

Привіт, хлопці.

Давайте почнемо наш урок з рядківЕ. Руженцева

Світ звикли бачити люди

Білим, жовтим, синім, червоним ...

Нехай же все навколо нас буде

Дивним і різним!

Етап підготовки учнів до активного і свідомого сприйняття нового матеріалу.

Підвести до теми уроку

Сьогодні ми вирушимо в цікаву країну. Щоб дізнатися назву цієї країни відгадайте загадку.

Якщо бачиш на картині

Чудо-вазу на столі,

У ній варто букет красивих

Білосніжних хризантем;

Варто безліч посуду,

І скляній і простий,

Може, чашка або блюдце

З позолочена облямівкою.

А ще й так буває:

Намальована там дичину.

На завершення покладемо

Стиглих персиків і слив.

А ще в картині може

Намальованим бути торт.

І тому картина

Назветься ...

У казковій країні, де живуть чарівники і чарівниці, жила маленька дівчинка Ельза.

Одного разу, коли дівчинка грілася під променями сонця, феї розповіли їй про приїзд Чарівника.

Дівчинка дуже любила пити гарячий чай з цукерками. І тому, швидше за поспішила, побачити старця, у якого було багато смачних медових цукерок.

В її очах було стільки захвату від передчуття солодкого подарунка, який вона покладе в рот, зап'є гарячим чаєм з красивою чашки, що вона навіть не помітила, як опинилася в його палаці.

Старець дав Ельзі завдання: Якщо Ельза розкриєсекрет Натюрморт , Вона отримає заповітні цукерки.

Ельза не знала, що їй робити! Вона ніколи не малювала натюрморти!

Але маленька фея вирішила допомогти Ельзі. І сказала: Якщо ти хочеш дізнатися секрет Натюрморт, ти повинна знати кілька правил.

Натюрморт

Відкриття нового знання

Зацікавити учнів на пізнавальну діяльність

Сприяти формуванню уявлень про натюрморт

Правило 1: Натюрморт - (в перекладі з фр. - мертва природа) - зображення неживих предметів. Цим словом називають складний і різноманітний жанр образотворчого мистецтва, а також окремі твори, художньо відтворюють домашнє начиння, музичні інструменти, Квіти, фрукти, овочі, биту дичину і інші неживі предмети.

Натюрморт виконує різні функції. наприклад:

Декоративний, побутової, абстрактний, графічний, мальовничий, комп'ютерний, об'ємний.

Натюрморт говорить про життя людей різних часів; навіть малюючи неживі предмети, можна багато чого висловити, сказати про життя людей.

Розглянемо ілюстрації, репродукції і відповімо на питання:

Що таке натюрморт?

Які натюрморти на репродукціях вам подобаються більше і чому ?? Назвіть авторів картин.

Що об'єднує всі предмети одного натюрморту?

Чому в зображенні плодів фарби розрізняються по світлин: одні світліше, інші темніше?

Як художники передають обсяг овочів і фруктів на плоскій поверхні картин? Чому світліші мазки на всіх плодах, предметах розташовуються з одного боку, а темні - з іншого? Яку роль у цьому відіграє сонячне світло

Дивляться на дошку і слухають мене.

Натюрморт це зображення предметів на площині

Караваджо «Кошик з фруктами», тому що люблю фрукти і присутні теплі тони

Тема, положення

Тому що одні лежать на передньому плані, ближче до джерела світла, вони світліші

- сонячне світло, висвітлюючи предмети, робить їх з одного боку світлими (це світло), з іншого - темними (тінь). Світло і тінь допомагають передати об'ємне зображення предметів, їх реальність.

Пізнавальні УУД : грамотне і ясне вираження своєї думки;логічні - аналіз ілюстрацій, виділення жанрових ознак;

Физкультминутка

зняти

втоми

Але спочатку трохи відпочинемо. Встаньте з-за парт і повторюйте за мною руху.

Ми ногами топ-топ-топ.

Ми ногами топ-топ-топ, (Тупотимо)

Ми в долоні хлоп-хлоп-хлоп, (Ляскаємо)

Ми головками ківнём, (Киваємо)

дружно ручками махнём , (Махаємо ручками)

І туди - і сюди повернемо без праці . (Виконуємо півоберти в одну і в іншу сторону)

Ми підстрибніть високо, стрибати разом так легко , (Стрибаємо на місці)

І туди - і сюди повернемо без праці . (Виконуємо півоберти в одну і в іншу сторону)

Сідайте.

Встають через парт і повторюють рухи.

Етап застосування вивченого матеріалу ( творча діяльністьучнів).

Застосувати отримані знання учнів на практиці в зображенні веселки

- А зараз ми з вами намалюємо натюрморт.

У нас сьогодні натюрморт «Святковий стіл». Тема ця «смачна» і малювати її дуже приємно. Кожен фрукт, овоч, предмет має основну форму, колір, які потрібно побачити. Вони можуть збігатися у різних фруктів і овочів, але колір і деталі притаманні їм свої. Вам потрібно додати натюрморту радісний настрій і приступити до роботи. Давайте подивимося приклади натюрмортів, які зображені в радісному тоні.

послідовністьвиконання роботи:

Олівцем дуже світлими лініями визначимо контури всіх предметів.

«Оживляє» натюрморт фарбами.

Всі кольори узагальнюємо, якщо треба, виділяємо якісь частини більш насиченим кольором.

Чекаємо, поки фарба висохне.

складати композицію з предметів за певними правилами,зображати натюрморт за поданням з яскраво вираженим настроєм.

Підведення підсумків. рефлексія

Проаналізувати, дати оцінку успішності досягнення цілий

Ельза отримала свої довгоочікувані цукерки, а значить наша подорож пройшло не дарма.

Чим ми займалися сьогодні на уроці?

А що ж таке натюрморт?

Підніміть руку ті, хто вважає, що у нього вийшов натюрморт?

Хлопці, подивіться, як багато різних і красивих малюнківу вас вийшло. Молодці! Ви все сьогодні постаралися.

Дякую вам за урок. До побачення!

малювали натюрморт

Натюрморт - зображення неживих предметів, об'єднаних в єдину композицію

Піднімають руку у кого вийшов натюрморт

Регулятивні: оволодіння здатністю приймати і со-що зберігаються навчальне завдання; формування вміння планувати, кон-троліровать і оцінювати свою діяч-ність;

Методична розробка уроку

по предмету живопис

в підготовчому класі

2 рік навчання

по темі «Натюрморт. малювання

натюрморту з натури »

Виконала: Кукушкіна Е.Н.

викладач

МОУ ДОД ДХШ м Неї

Костромської області

2013 рік

Тема урока: «Натюрморт. Малювання натюрморту з натури.

мета

Виконати нескладний натюрморт з натури

завдання:

Розвиваючі: розвивати прийоми роботи фарбами, послідовність роботи над натюрмортом.

устаткування:

Для вчителя - натурная постановка (натюрморт на тлі білого аркуша), таблиця «Натюрморт (поетапна робота)», начерки з натури овочів і фруктів (дитячі роботи)

З рительное ряд:

план уроку

  1. організаційний момент
  2. Вступна бесіда
  3. Робота учнів над завданням
  4. підсумки уроку

Хід уроку:

  1. організаційний момент

Перевірка готовності учнів до уроку. Позитивний настрій дітей на урок.

  1. Вступна бесіда.

Згадати жанри образотворчого мистецтва. Далі розглядається один з жанрів мистецтв - натюрморт. (Демонструються ілюстрації)

Якщо бачиш на картині

Чудо-вазу на столі,

У ній варто букет красивих

Білосніжних хризантем;

Варто безліч посуду,

І скляній і простий,

Може, чашка або блюдце

З позолочена облямівкою.

А ще й так буває:

Намальована там дичину.

На завершення покладемо

Стиглих персиків і слив.

А ще в картині може

Намальованим бути торт.

І тому картина

Назветься натюрморт.

Натюрморт - (в перекладі з фр. - мертва природа) - зображення неживих предметів. Цим словом називають складний і різноманітний жанр образотворчого мистецтва, а також окремі твори, художньо відтворюють домашнє начиння, музичні інструменти, квіти, фрукти, овочі, биту дичину і інші неживі предмети. Виник натюрморт в зв'язку з розвитком реалізму в живопису і в міру розширення технічних та пізнавальних можливостей художників визначився в XVII столітті як самостійний жанр.

Натюрморт виконує різні функції. наприклад:

Декоративний - знімає барвистість, витонченість і пишність природних форм, кілька перебільшуючи і перетворюючи їх, прикрашає інтер'єр;

Тематичний - зображуються предмети, об'єднані однією темою (дитячий - включає іграшки, спортивний - атрибути спорту і т. Д.

Натюрморт говорить про життя людей різних часів; навіть малюючи неживі предмети, можна багато чого висловити, сказати про життя людей.

Що ви можете розповісти, дивлячись на цей натюрморт? (Демонстрація репродукції) натюрморту

загадки:

Шість порцелянових подруг

На скатёрке встали в коло,

захотіли ввечері

Нас почастувати чайком. (Чашки)

Блищить яскраво мій мундир,

На столі я - командир.

Знають чашки, чайник;

Я великий начальник. (Самовар)

Дві сестри: одна велика,

Кашу манну заважає.

Ну а менша сестричка

Чай помішує дзвінко. (Ложка)

Саме з кулачок,

Червоний бочок,

Помацати - гладко,

А відкусиш - солодко! (Яблуко)

Золота голова

Велика, важка.

Золота голова

Відпочити прилягла.

Голова прилягла,

Тільки шия тонка. (Гарбуз)

Золоте решето чорних будиночків повно. (Соняшник)

Влітку в городі, свіжі, зелені,

А зимою в бочці жовті, солоні.

Відгадайте, молодці,

Як звуть нас? (Огірки)

На сучку висять кулі,

Посиніли від спеки. (Слива)

Розглянемо ілюстрації, репродукції і відповімо на питання:

Що таке натюрморт?

Які натюрморти на репродукціях вам подобаються більше і чому? Назвіть авторів картин.

Які кольори (теплі або холодні) переважають в них? Чому?

Що об'єднує всі предмети одного натюрморту? (Тема, приналежність)

Чому в зображенні плодів фарби розрізняються по світлин: одні світліше, інші темніше?

Як художники передають обсяг овочів і фруктів на плоскій поверхні картин? Чому світліші мазки на всіх плодах, предметах розташовуються з одного боку, а темні - з іншого? Яку роль у цьому відіграє сонячне світло? (сонячне світло, висвітлюючи предмети, робить їх з одного боку світлими (це світло), з іншого - темними (тінь) .Свет і тінь допомагають передати об'ємне зображення предметів, їх реальність.)

рефлексія

Для закріплення матеріалу пропоную гру «Склади натюрморт». Із запропонованих предметів, що знаходяться перед вами, пропоную скласти натюрморти і дати їм назви. (Беруть участь як сильні, так і слабкі діти)

Физкультминутка

Стояла кошик на полиці без діла (присісти, округлити руки - зобразити кошик)

Нудьгувала, напевно, все літо вона (нахили голови, вправо-вліво)

Ось осінь прийшла і листя пожовкло, (встати, зобразити гілки дерев)

Настала пора збирати урожай. (Потягнутися, зобразити зривання фруктів з дерев)

Кошик задоволена (руки округлити перед собою, кивати головою)

Вона здивувалася (розвести руки)

Що так багато фруктів в саду вродило! (Піднятися на носочки, показати руками велике коло)

  1. Робота учнів над завданням

Натюрморт з натури.

У нас сьогодні натюрморт з овочів і фруктів. Тема ця «смачна» і малювати її дуже приємно. Кожен фрукт і овоч має основну форму, колір, які потрібно побачити. Вони можуть збігатися у різних фруктів і овочів, але колір і деталі притаманні їм свої.

послідовністьвиконання роботи:

  1. на підготовчомуетапі олівцем дуже світлими лініями визначимо контури всіх предметів. Бажано малювати без виправлення гумкою, в усякому разі, не зловживати нею, тому що зруйнована гумкою фактура паперу темнить і глушить колір. Такими ж тонкими лініями відзначимо кордону відблисків і тіней всіх предметів натюрморту і середовища.
  1. На першому етапі роботи фарбою почнемо із загальною колірною характеристики натюрморту, для цього приготуємо малонасичені суміш - колір, який прозорим шаром нанесемо на всі частини малюнка, виключаючи відблиски.
  2. На другому етапі живопису моделюється об'ємна форма всіх предметів і передається їх освітленість. Окремими мазками підсилюємо насиченість кольору освітлених сторін. Колір тіней суцільний, на нього впливає середовище. Їх прокладають прозорими, але більш темними фарбами. Кожен мазок, покладений для зображення тіней, повинен бути взятий щодо кольору примикають до нього поверхонь інших предметів та інших тіней по колірному тону, насиченості і світлин.
  1. На третьому етапі роботи продовжуємо моделювання об'ємної форми і простору тоншими відтінками кольору. Всякий покладений на папері мазок звіряємо з натюрмортом, поперемінно переводячи очей то на зображення, то на натуру. Це дозволяє побачити, передана чи колірна пропорція, яка є в натурі. зображення колірних відтінківна світлі, півтіні, тіні поступово призводить до тонкої моделювання форми, до зображення простору і освітленості.
  1. На останньому етапі всі кольори узагальнюємо, якщо треба, виділяємо якісь частини більш насиченим кольором, а надмірно яскраві, що вириваються із загальної колірної гами, гасимо. Малюнок завершений.

IV. підсумки уроку

Перегляд і аналіз виконаних робіт. Відзначити красиво знайдені поєднання кольорів в передачі характеру предметів натуральної постановки.

Аналіз загальних помилок.

Прибирання робочих місць.

Використана література:

  • Б. М. Неменский «Образотворче мистецтво і художня праця» 1-4 клас Москва «Просвещение» 2008 рік
  • Е. Рожкова «Образотворче мистецтво в початковій школі»Москва« Просвещение "1980 рік

самоаналіз уроку

в підготовчому класі (2 рік навчання)

«Натюрморт. Малювання з натури натюрморту з двох

предметів »

Ціль та задачі:

Освітні: познайомити учнів з різноманіттям форм зображення світу речей в історії мистецтва, розширити знання про жанр натюрморту, про особливості натюрморту в живописі, графіці, скульптурі, вчити зображати різні предмети.

Розвиваючі: розвивати прийоми роботи фарбами.

Виховні: виховувати естетичну сприйнятливість.

устаткування:

Для вчителя - натурная постановка (натюрморт з двох предметів), таблиця «Натюрморт (поетапна робота)», начерки з натури овочів і фруктів (дитячі роботи)

Для учнів - акварель, гуаш, папір, пензлі, графічні матеріали

Зоровий ряд:

І. Машков «Фрукти на блюдце», А. Лентулов «Натюрморт», В. Ван Гог «Соняшники», К. Коровін «Натюрморт. Квіти і фрукти ».

У відповідність з програмою дана тема входить у розділ малювання з натури. На тему «Натюрморт. Малювання з натури натюрморту з овочів, фруктів »відводиться 2 години.

Основна мета даного уроку -Дати учням знання про натюрморті; навчити зображати предмети в натюрморті як графічними, так і живописними засобами. Урок складається з організаційного моменту, виклад нового теоретичного матеріалу, закріплення вивченого матеріалу, самостійної роботи дітей.

До уроку приготувалася своєчасно, підготувала весь наочний матеріал, який буде необхідний на уроці. Зміст, тематична спрямованість і технологія проведення повністю відповідали рівню розвитку класу.

Навчальний час мною було раціонально використано. Урок почала з організаційного моменту, який почався з трудового настрою учнів на урок.

Виклад нового матеріалу - основна частина цього типу уроку - проводиться методом пояснення, розповіді з елементами демонстрації репродукцій. На даному етапі уроку розкрила перед учнями поняття «натюрморту», ​​познайомила з видами натюрмортів. Для підвищення ефективності навчального процесу і щоб інтерес до уроку у дітей цього віку не згас, застосувала в бесіді загадки.

Закріплення нового матеріалу провела в формі гри «Склади натюрморт». У цій роботі брали участь як сильні діти, так і слабший. На даному етапі дуже добре простежувалися знання учнів, які були отримані під час викладу теоретичного матеріалу.

Перед самостійною роботою, з метою збереження здоров'я дітей провела фізкультхвилинки.

На етапі самостійної роботи уроку я пояснила дітям послідовність роботи над натюрмортом.

В ході самостійної роботи вчителем виявлялася індивідуальна допомога учням, виходячи з індивідуальних здібностей. Для кращої послідовності виконання самостійної роботи була застосована навчальна таблиця «Послідовність виконання натюрморту в кольорі».

Після закінчення уроку провела виставку робіт учнів, де був проведений аналіз робіт: що вийшло, а що ні? Я чітко змогла простежити, як учні засвоїли цю тему. Оцінювання учнів.

Обрані форми роботи не випадкові, вони цікаві для дітей цього віку, становлять інтерес для них. Вважаю, що сприйняття мети учнями відбулося в повній мірі.


Розробка уроку з живопису. Тема: "Малювання натюрморту з натури"

Урок живопису на тему: "Малювання натюрморту з натури" 4 клас

Вид занять: зображення на площині.

Тип уроку: комбінований.

Мета: навчити правильно конструктивно малювати предмети нескладної форми з натури.

завдання:
Закріпити знання про компонування, пропорціях.
Сприяти вихованню естетичної чуйності.
Розвивати навички малювання, увагу, акуратність, спостережливість, мислення, зорову пам'ять.

Наочні посібники: навчальна таблиця «Поетапне виконання натюрморту», ​​репродукції картин (натюрмортів) художників П. Класа, В. Хеда, Ж..Б. Шардена.

Устаткування для вчителя: епіпроектор; 2 драпірування, ваза (глечик), яблуко.

Устаткування для учнів: альбом (формату А4), олівець, гумка.

Використана література:
Секачёва А. В., Чуйкина А. М., Піменова Л. Г. Малюнок та живопис: підручник для серед. спец. навч. закладів. - М .: Легка і харчова промисловість, 1983.
Сергєєв А. Навчальний натюрморт. - М .: Мистецтво, 1955.
Історія закордонного мистецтва. Під ред. Кузьміної М.Т., Мальцевої Н. Л. - М .: зобразити. Мистецтво, 1983.

План уроку:
1. Організаційний момент - 1 хв.
2. Бесіда - 3 хв.
3. Пояснення - 8 хв.
4. Самостійна робота учнів - 28 хв.
5. Аналіз робіт, оцінка - 4 хв.
6. Прибирання робочого місця - 1 хв.

Використання класної дошки:

1. Назва теми.
2. Репродукції картин художників.
3. Педагогічний малюнок.
4. Навчальна таблиця «Поетапне виконання натюрморту з натури».

Хід уроку:

1. Організаційний момент:
встановити дисципліну, перевірити готовність до уроку.

2. Бесіда.
Тема уроку «Малювання натюрморту з натури», 1 етап - побудова.
Що таке натюрморт?
Натюрморт - жанр образотворчого мистецтва. Від французького «мертва природа», зображення світу речей, предметів повсякденного вжитку, знарядь праці, плодів, квітів. Особливо широке поширення жанр натюрморту отримав в голландського живопису 17 століття (Пітер Клас, Віллем Кальф, Віллем Хеда).
Зверніть увагу на репродукції картин Віллема Хеда і французького художника 18 століття Жана Батіста Шардена. У чому різниця між їх натюрмортами?
Улюбленим мотивом робіт голландців був так званий сніданок - зображення накритого столу, на якому розміщені блюдо з пирогом або з окостом, хліб або рум'яна булка, металевий глечик, скляний келих, тарілки, ножі. У свою чергу, Жан Батист Шарден відомий як майстер картин на побутові теми: Світ домашніх, обжитих людиною речей, на його полотнах з'явилися кошики, глечики, чани, бита дичина.

3. Пояснення.

Подивимося уважно на натюрморт. З яких предметів він складається?
Глечик, яблуко, 2 драпірування.
Що необхідно зробити, перш ніж почати малювати натюрморт?
Спочатку потрібно визначити, як розташовувати лист: горизонтально або вертикально.
Як в нашому випадку маємо лист?
Вимірявши способом візування ширину і висоту, розуміємо, що лист необхідно розташувати вертикально (висота натюрморту більше ширини). Проведемо лінію перетину площин.
Що таке композиція?
Композиція - розташування на поверхні паперу зображуваного предмета.
Визначимо розміщення натюрморту на аркуші. Предмети не повинні бути маленькими, але і не сильно великими. Не можна малювати більше натуральної величини.

При побудові натюрморту звертайте увагу на таблицю «Поетапне виконання натюрморту».
Побудова глечика.
Побудуємо вісь симетрії.
Що таке пропорція?
Пропорція - певне співвідношення частин предмета між собою, їх відповідність. Необхідно постійно порівнювати пропорційні відносини, візувати.
Яке співвідношення висоти глечика до його ширини?
Висота глечика в 1,5 рази більше ширини. Робимо зарубки.
Глечик ділиться на горлечко і тулуб.
Яку форму нагадує шийку, а яку тулуб?
Шийка за формою нагадує прямокутник, тулуб - коло.
Щоб знайти грань, що розділяє шийку і тулуб, потрібно дізнатися, скільки разів висота горлечка поміщається в висоту всього глечика?
Висота горлечка поміщається в висоту всього глечика 4 рази.
На якій висоті знаходиться найширша частина глечика?
2,5 рази поміщається в висоту глечика.
Тепер знаходимо ширину шийки і підстави. Побудуємо підставу глечика. Підстава - коло, але за законами перспективи, з даного положення виходить еліпс.
Як побудувати еліпс? (Викликати до дошки бажає).
Щоб побудувати еліпс, проводимо осі, робимо засічки на них. З'єднуємо плавною лінією.
За цим же принципом будуємо еліпси на шийці найширшій частині глечика.
Чи однакові будуть еліпси в будь-якій частині глечика або вони змінюються?
Еліпси змінюються: чим еліпс вище - тим він уже, чим нижче - тим ширше.
Тепер можна намалювати контур глечика. Невидимі лінії повинні бути більш блідою і тонше, а видимі темніші і чіткі.
Глечик готовий.

Малювання яблука.
Яку форму нагадує яблуко?
Яблуко нагадує коло.
Скільки разів яблуко поміщається в висоту глечика?
Яблуко 3 рази поміщається в глечик.
Яблуко трохи ближче до нас, ніж глечик. намалюємо спочатку коло, потім перетворимо його в яблуко.

Намети драпірування. Лінії побудови можна стерти.
Натюрморт побудований.

4. Самостійна робота учнів:
Індивідуальна і колективна робота з учнями.

5. Аналіз робіт, оцінка:
Колективний аналіз робіт.
Домашнє завдання: Принести кисті, акварельні фарби, Альбом.

Малювання натюрморту, уроки малювання натюрморту, поетапне малюваннянатюрморту, малювання натюрморту аквареллю, гуашшю.

Малюємо крок за кроком: уроки малювання натюрморту.

Робимо олівцем ескіз натюрморту на папері.

Після перенесення олівцем ескізу на папір середньої круглою кистю нанесіть на задній план тонкий шар суміші кобальту фіолетового і краплака. Нахиліть трохи папір так, щоб довгі мазки, що проводяться зліва направо, змішувалися один з одним. Потім нанесіть тонкі мазки цього ж тону в отворах візерунка мережив. Після того, як фарба висохне, позначте тіні складок мереживний серветки сумішшю розведеного кобальту синього і умбри паленої.

Для отримання основного кольору тюльпанів наносите фарбу з поступовим переходом тонів - починаючи від кадмію жовтого середнього і поступово додаючи все більше і більше краплака, і нарешті, зробіть мазки чистим краплаком по краях. (При цьому повертайте і нахиляйте папір, щоб мазки змішувалися). Потім нанесіть тонкий рівний шар зеленої ФЦ на листя. Після цього нанесіть маскує рідина на освітлені ділянки глечика, чашки. Коли склад висохне, знову трохи наклонітте папір і затонуйте ліву сторонучашки і глечика тонким шаром чистого кобальту. Потім продовжуйте розмивання на глечику з поступовим переходом тонів, додаючи дуже світлий (майже прозорий) краплак.

Перейдіть до фону, завдавши тонкий лесировочна шар розбавленого кобальту фіолетового. Виконайте розмивання тіней на чашці і блюдце Кобаль синім, змішаним з умброю паленої. Після висихання фарби кадмієм жовтим середнім проведіть по обіду чашки і, поки фарба ще волога, додайте трохи Сієни натуральної на темніші ділянки. Потім нанесіть лесировочна шар на листя тюльпанів сумішшю блакитний ФЦ, кадмію жовтого середнього і Сієни натуральної. На затінені стебла нанесіть вірідоновую зелену, потім вологою пензлем зніміть частину цієї фарби і перенесіть її на більш світлі ділянки стебел.

На цьому етапі нанесіть більш темні тони: лесировочна шар кобальту фіолетового, змішаного з умброю паленої, на фон і на ділянки тіней а глечику, чашці і блюдце. Потім підсильте тіні на глечику, використовуючи більш світлу суміш кобальту фіолетового і крапельку умбри паленої. Після цього нанесіть дуже тонкий лесировочна шар кобальту синього поверх світлових відблисків на глечику. Частина пелюсток тюльпанів затемніть кадмієм жовтим середнім, а на іншу частину нанесіть краплак.

На цьому етапі нанесіть останній лесировочна шар на фон, використовуючи темну суміш кобальту фіолетового і умбри паленої, так що центр композиції дійсно виходить на перший план. Коли все підсохне, підсильте лесуванням тіні на передньому і задньому плані.

При написанні натюрмортів самим чудовим є те, що можна повністю міняти їх композицію на свій розсуд. Ви можете вибирати предмети, які хотіли б включити в композицію, змінювати освітлення, вибирати місце для кожного предмета таким чином, щоб скласти найбільш виграшну композицію. Маючи в своєму розпорядженні предмети, пам'ятайте, що при правильно складеної композиції погляд глядача спрямований до її змістового центру - фокусу зображення.

Зображення побутових предметів широко поширене в образотворчому мистецтві. У багатьох історичних картинах, Портретах предмети побуту є важливими деталями, що підкреслюють, а часом і розкривають конкретну історичну епоху, історична подія. Вони допомагають зрозуміти зображуваний сюжет. Особливого значення набувають предмети побуту в картинах побутового жанруі в натюрмортах.

Малювання побутових предметів особливо цінне тим, що надає широкі можливості для вивчення характерної форми, будови, просторового положення, колірної забарвлення навколишніх об'єктів, розподілу світлотіні на їх поверхні. Ось чому навчання малювання починається зазвичай з зображення різних предметів побуту, причому в певній послідовності: від найпростішої форми до більш складної (комбінованою).

Малюнок натюрморту з драпіровкою складніше, ніж зображення окремих предметів. І справа тут не тільки в кількості предметів, але і втому поєднанні навчальних завдань, Які доводиться вирішувати.

Ускладнення завдань в малюнку натюрморту пов'язане також з введенням драпірування - важливого сполучного елемента постановки. Драпірування не тільки служет фоном, а й дає можливість виразно показати кожен з предметів окремо і їх гармонійну єдність в просторі.

Для цього необхідне знання принципів лінійно-конструктивного зображення форми, теоріїї лінійної і повітряної перспектив, Володіння технікою малювання.

План-конспект відкритого урокупо темі

«Контраст додаткових кольорів. Декоративний натюрморт ».

(Урок кольорознавства в 1-му класі художньої школи).

Паскаль Олена Володимирівна

викладач художньої школи

Тип уроку: комбінований.

Мета уроку.

1. Навчальні:

Закріпити поняття «додаткові кольори»;

Дати теоретичні знання про взаємодію додаткових квітів;

Ознайомити з поняттям декоративного натюрморту і деякі прийоми стилізації;

Вчити застосовувати обмежену колірну гаммув натюрморті для гармонізації композиції.

2. Розвиваючі:

Розвиток почуття колірної гармонії;

Сприяння розвитку уваги, вміння слухати вчителя;

Уміння застосовувати теоретичні знання, отримані на уроці, в самостійній роботі над натюрмортом;

Уміння отримувати велику кількість відтінків кольору шляхом змішування фарб в обмеженій колірній палітрі.

3. Виховують:

Виховання акуратності, вміння слухати товариша;

Виховання почуття єднання, дружби в колективі.

Матеріали до уроку (для вчителя).

1. Таблиця по змішуванню додаткових квітів (методичний посібник).

2. Таблиця «Основні пари додаткових квітів».

3. Репродукції картин художників на контраст додаткових кольорів:

Андрій Рубльов "Трійця", Ван Гог «Соняшники», Анрі Матісс «Танець», Поль Сезанн «Гора Сен-Віктор».

4. Фланелеграф і елементи натюрморту для складання композиції в кольорі.

5. Дитячі роботи (декоративний натюрморт), студентські роботи.

6. Репродукції декоративних натюрмортів: В. Лебедєв «Натюрморт з палітрою і глечиком», Д. Штеренберг «Натюрморт з лампою і оселедцем», І. Машков «Фрукти на блюді», Е. Абрамова «декоративний натюрморт».

Матеріали до уроку для учнів.

1. Гуаш, пензля, палітра, банку.

2. Підготовлений малюнок натюрморту.

3. Вправа на суміші додаткових квітів, виконане раніше.

План уроку.

1. Оргмомент, перевірка готовності до уроку (2 хв).

2. Оголошення теми і завдань уроку (2 хв).

3. Казка «Кругоцвет і його чарівний сад» (5 хв).

4. Бесіда за казкою. Повторення поняття додаткових квітів, їх розташування в колірному колі і взаємовплив (5 хв).

5. Пояснення нової темипро контрасті додаткових кольорів, показ ілюстрацій по темі (10 хв).

6. Вправа на властивість додаткових квітів, висновки з вправи (5 хв).

7. Бесіда про декоративному натюрморті, його виразних засобах і деякі прийоми стилізації (7 хв).

8. Вправа на композиційне розташування кольору в натюрморті (3 хв).

9. Інструктаж щодо виконання натюрморту в кольорі (5 хв).

10. Самостійна робота: декоративний натюрморт в кольорі (28 хв).

11. Виставка робіт і їх порівняльний аналіз (5 хв).

12. Підсумки заняття. Закріплення понять (2 хв).

Хід уроку.

1. Провести перевірку готовності до уроку, відзначити відсутніх, перевірити матеріали та приладдя, малюнок натюрморту.

2. Сьогодні на занятті ми з вами згадаємо про додаткові кольорах і їх властивості, дізнаємося ще про один вид контрасту - контрасті додаткових кольорів.

Згадайте, які види контрасту ми вже знаємо? (Контраст кольору, контраст світлого і темного, контраст теплих і холодних кольорів).

Сьогодні ми виконаємо в кольорі натюрморт, малюнок якого ми виконали на минулому уроці, виконаємо ще кілька вправ.

А зараз я розповім вам казку про Кругоцвета і його чарівний сад.

Казка брехня, та в ній натяк. добрим молодцямурок.

Казка «Кругоцвет і його чарівний сад».

В одному дуже далекому чарівному царстві-державі був у одного царя чарівний сад, де росли дивно яскраві квіти. Схожі на нас, людей. За квітами доглядав садівник на ім'я Кругоцвет. Він дуже любив свої квіти, поливав їх, підгодовував, розмовляв з ними. Квіти жили в мирі і дружбі, підтримували один одного, і від цього кожна квітка ставав ще яскравіше і нарядно в своєму барвистому вбранні. Метелики кожен день прилітали з цей сад, щоб помилуватися на жовті нарциси та червоні троянди, сині волошки і помаранчеві чорнобривці, фіолетові левкої і бардовиє жоржини. Метелики завжди співали пісеньки про красу і аромат прекрасних квітів і раділи, що тут завжди панує любов і дружба, тут навіть яскравіше світить сонечко і дуже приємно гостювати в цьому саду.

Але в один не зовсім сонячний день подув холодний північний вітер і впустив колючі крижинки на квіти в саду. У гарненьких голівках наших квітів з'явилися раптом зовсім нехороші думки про те, що кожен з них кращий за інший, прекрасніше і яскравіше, тому саме він повинен займати найпочесніше місце на клумбі, а всі інші квіти повинні кланятися йому і віддавати йому почесті і хвали. Спочатку це були тільки думки, потім вони стали вимовлятися пошепки, а потім все це переросло в гучний скандална клумбі. Світ і любов залишили цей чарівний сад, і тоді деякі з квітів вирішили назавжди покинути свій рідний дім, Кругоцвета і пішли світ за очі. Що залишилися в саду квіти раптом відразу зблякли, вони перестали видавати і пахощі. Метелики перестали помічати їх і взагалі перестали прилітати в цей сад. Чарівний сад став похмурим і нудним. І вирішив Кругоцвет піти шукати пішли квіти, повернути їх в сад і помирити з іншими, адже неможливо жити в сумному і смутному саду, де не живе любов.

І пішов Кругоцвет ... Довго чи коротко, приходить Кругоцвет в дрімучий ліс, де темно і сиро, страшно і сумно, в лісі болото топке, сіре і смердюче. Бачить Кругоцвет, що в болоті тому все квіти його пішли. Вони заблукали і потрапили в біду, мало не загинули тут все. Кругоцвет спорудив з гілок спеціальну човен-кошик і врятував усіх своїх вихованців. Вирушили вони в зворотний шлях.

Рано сонячним ранком вони всі разом повернулися в свій затишний сад. Скільки радості і веселощів було! Всі мешканці саду танцювали, співали, обіймали один одного, забули всі колишні образливі слова, шпильки. Квіти взялися за руки і затіяли хоровод. Жовтий нарцис танцював поруч з пишною фіолетовою бузком, червоно-помаранчева троянда тримала за руку синьо-зелений гіацинт, помаранчеві чорнобривці веселилися поруч з синіми дзвіночками і волошками. Від сусідства один з одним все квіти стали тільки яскравіше і нарядно. Метелики з бджолами теж кружляли в цьому прекрасному дружному хороводі, як і раніше оспівуючи яскравість і аромат всіх кольорів на клумбі у Кругоцвета. Радів Кругоцвет, що в його чарівному саду знову оселилися Дружба і Любов.

4.Беседа за казкою.

Хлопці, як ви думаєте, хто такий Кругоцвет? (Це колірне коло).

А квіти з чарівного саду що це? (Кольору з колірного кола).

Які кольори підсилюють звучання один одного, роблять яскравіше і виразніше? (Додаткові кольору).

Діти, чи змогли як і раніше жити квіти, коли частина з них пішла?

Виявляється, що додаткові кольори майже не можуть існувати одне без одного, якщо в картині є один колір. Але немає його додаткового кольору, то наше око сам обов'язково його створить в поле нашого зору. Додаткові кольори утворюють собою дивну, здавалося б, пару. Незважаючи на противагу, вони потребують один одного, а перебуваючи поруч, максимально один одного запалюють. Так і люди в суспільстві потребують один одного, у взаємній підтримці та допомозі, потребують любові.

А ми продовжуємо говорити про додаткові кольорах.

Зробимо висновки.

1. Розташовані поруч додаткові кольори роблять один одного яскравіше.

2. Кожен колір має лише один єдиний собі додатковий колір і розташовані вони в колірному колі один проти одного (по діаметру).

3. Якщо змішати два додаткових кольори в рівних пропорціях. То вони дають нейтральний сірий колір.

4. Один без одного жити додаткові кольори не можуть. Якщо немає додаткового кольору поруч, то в поле нашого зору виникає цей додатковий колір, щоб оці стало спокійно.

5. Контраст додаткових кольорів.

Давайте назвемо основні пари додаткових квітів, користуючись кольоровим колом:

Жовтий - фіолетовий;

Жовто-оранжевий - синьо-фіолетовий;

Помаранчевий - синій;

Червоно-оранжевий - синьо-зелений;

Червоний зелений;

Червоно-фіолетовий - жовто-зелений.

(Ці пари називають діти).

Якщо ми проаналізуємо ці пари, то знайдемо, що в них завжди присутні всі три основні кольори: жовтий, червоний і синій.

Назвіть склад кольору в кожній парі:

Жовтий - фіолетовий = жовтий - червоний + синій;

Синій - помаранчевий = синій - червоний + жовтий;

Червоний - зелений = червоний - жовтий + синій.

Ми вже говорили про те, що існує дивовижний і незрозумілий факт появи в наших очах при сприйнятті того чи іншого кольору одночасно і іншого, врівноважує його додаткового кольору. Якщо реально відсутня додатковий колір, то він спонтанно створюється в нашій свідомості, щоб була рівновага і гармонія. Було встановлено, що основою гармонії в дизайнерських роботах є закон додаткових квітів, тому що при його дотриманні в очах створюється відчуття рівноваги. У глядача з'являється відчуття спокою, міцності, статики, якщо в настінного живопису є додаткові кольори. Крім цього кожна пара додаткових квітів володіє і іншими особливостями. Жовтий-фіолетовий - це не тільки контраст додаткових кольорів, але і контраст світлого і темного. Червоно-оранжевий і синьо-зелений - це ще і контраст теплого і холодного.

Показується на прикладах дитячих робіт і репродукцій контраст додаткових кольорів.

На попередніх уроках ми робили вправу на змішування додаткових кольорів. У центрі утворюється нейтральний сірий колір. У багатьох картинах додаткові кольори використовуються не тільки як контрастні, але і складають основи сумішей, які служать для тонального вирівнювання всього твору.

У природі теж є поєднання, змішування додаткових кольорів (стебла і листя червоних троянд, поки ще бутони не розпустилися) .За допомогою сумішей додаткових квітів можна отримати особливо красиві сірі кольори. Старі майстри добивалися дуже кольорового сірого, завдяки тому, що на основний колір смужками накладали додатковий йому колір або ж покривали перший колір найтоншим шаром додаткового кольору. Пуантілістов наносили чисті кольори найдрібнішими точками поруч один з одним, а поява сірого тону відбувалося вже в очах глядача. (Поль Сезанн «Гора Сен-Віктор»).


6. Вправа на фланелеграфе.

1) Дивимося на червоний квадрат 20 сек, потім переводимо погляд

на порожній простір і бачимо такий же квадрат, але зеленого кольору.

2) Дивимося на зелений квадрат 20 сек, переводимо погляд, бачимо червоний квадрат на порожньому полі.

Наше око сам знаходить додатковий колір, щоб була гармонія, спокій.

Натюрморт (нежива природа) - жанр образотворчого мистецтва, присвячений зображенню неживих предметів. (Питання про натюрморті задається дітям, оскільки вони вже знайомі з визначенням натюрморту).

У реалістичних натюрмортах художники зображують конкретну життя, з різноманітними відчуттями. У 20 столітті натюрморти змінюються, в них з'являється психологія, Іноді художник взагалі йде в свій світ, в світ ідей.

Давайте подивимося натюрморти, представлені на дошці.

Чим вони відрізняються від натюрмортів, які пишемо ми в художній школі? Вони дуже емоційні, барвисті, яскраві, в них не передається майже об'єм предметів, світлотінь. У цих натюрмортах іноді можуть бути прикраси у вигляді орнаментів. Тут іноді використовується лінія підкреслення.

Ми на минулому занятті вже намалювали композицію нашого натюрморту. Ми побачили, що в декоративному натюрморті предмети можуть розташовуватися на одній лінії, в них немає овалів. Вони плоскі, тобто ми виключили обсяг в нашому натюрморті. А сьогодні ми дізнаємося, як можна виконати декоративний натюрморт в кольорі.

По-перше, щоб натюрморт був дощенту розфарбований, ми візьмемо обмежена кількість кольору. Ви познайомилися сьогодні з контрастом додаткових квітів, тому я пропоную вам використовувати будь-яку пару додаткових квітів і ще чорний і білила. У композиційному центрі добре використовувати контраст, а по краях натюрморту використовуємо складні суміші додаткових квітів, можливо, приглушених чорним або освітлених білилами, а можливо і поєднання того й іншого. Варіантів тут можна підібрати безліч, використовуючи різні суміші фарб в їх різних співвідношеннях. У будь-декоративної композиції є елементи, за допомогою яких ви можете створити виразну композицію. Це лінія, пляма, штрих, силует, точка, фактура. А також різні їх поєднання.

У сьогоднішній композиції натюрморту ми використовуємо тільки два виразних засоби-пляма і лінію. Ці елементи ми вже знаємо.

Які лінії можуть бути за характером накреслення? (Тонкі, широкі, прямі, хвилясті, звивисті).

Що таке пляма? Пляма - це частина, ділянка, виділена одним локальним кольором. Пляма також може бути збагачене нюансами. Форма плями може бути довільна, буває геометрична, але у нас сьогодні ми її не будемо застосовувати.

Як можна виділити кольором композиційний центр? (Взяти в чистому вигляді контраст додаткових кольорів).

Як кольором можна списати краю натюрморту, щоб вони не виділялися? (Брати суміші додаткових квітів аж до сірого).

8. Проведемо швидке вправу на розміщення кольору в натюрморті. (Діти на фланелеграфе розташовують силуети предметів натюрморту).

9. А тепер приступимо до виконання натюрморту самостійно. Обов'язково в кришечках зробіть суміші-колера пари додаткових квітів, щоб потім брати колір і додавати в нього інші кольори, поступово переходячи від центру до країв.

В кінці роботи, коли все буде зроблено кольором, можна тонким пензликом застосувати лінію в натюрморті. Можна прикрасити орнаментом предмети і підкреслити тіньові місця чорною лінією. Тільки лінія не повинна бути однаковою по товщині і характером.

10. Самостійна робота учнів над декоративним натюрмортом. Викладач працює індивідуально з кожним учнем, направляючи його.

11. У кінці заняття роботи виставляються на мольберти, проводиться їх аналіз.

12. Підсумки уроку.

На занятті ми сьогодні дізналися про контрасті додаткових кольорів.

- Як додаткові кольори поводяться, перебуваючи поруч?

- Які відтінки кольору виходять при змішуванні додаткових квітів?

- Що вимагає наше око, якщо немає додаткового кольору поруч з якимось колірною плямою?

- Які виражальні засобими використовували в натюрморті?

Діти відповідають на поставлені питання.

- Ви все добре сьогодні впоралися з поставленими завданнями на занятті. Дякую всім!

ГОУ СПО Російський коледж традиційної культуриСанкт-Петербурга

План-конспект уроку з дисципліни «Живопис»

Тема: «Натюрморт з предметів простих за формою, різних за матеріальності. »

Тема заняття: «Малюнок натюрморту під живопис»

Група 319 Н

викладач:

Саприкін В.Г.

Тема урока: «Малюнок натюрморту під живопис»

Мета уроку:

освітня:

Навчити основним принципам лінійної побудови предметів;

Застосовувати отримані знання при виконанні малюнка під живопис з натури.

розвиваюча:

Розвинути аналітичні здібності, логічне і конструктивне мислення;

Сприяти розвитку творчих здібностей, естетичного світовідчуття.

Розвиток дрібної моторики.

Виховна:

Навчитися здійснювати самооцінку виконаних робіт;

Вміти знаходити відповіді на поставлені запитання;

Прищепити смак до графіку.

Завдання уроку:

Застосувати знання перспективи при виконанні малюнка;

Визначити пропорції і виявити пластику предметів в натюрморті.

Дидактичні засоби навчання:

Матеріал за методикою ведення малюнка.

Матеріальне забезпечення заняття:

Мольберти, стільці, планшети, папір, олівці різної м'якості, стірательная гумка.

Тип уроку:практичне заняття

Структура уроку:

1. Організаційний момент - 5 хвилин.

2. Вступна частина (постановка цілей і завдань, короткий опитування про виконану роботу) - 10 хвилин.

3. Індивідуальна робота зі студентами - 10 хвилин.

4. Самостійна (практична) робота студентів - 15 хвилин.

5. Заключна частина (аналіз виконаної роботи, підведення підсумків заняття) - 5 хвилин.

Хід уроку:

етап уроку

Прийоми, методи

Що роблять студенти

Що робить викладач

організаційний

1. Перевірити наявність присутності студентів.

2. Перевірити готовність студентів до заняття.

словесний

Самоорганізація та самоврядування студентів

Вітають викладача.

Староста групи доповідає про відсутніх.

Готують робоче місце.

Вітає студентів. Перевіряє присутніх. Призначає чергових. З'ясовує готовність до уроку.

актуалізація знань

1. Повідомити тему уроку.

2. Повідомити навчальні цілі та завдання.

3. Короткий опитування по виконану роботу.

Інформаційний (розповідь, бесіда)

Відтворення знань студентів

Знайомляться з планом уроку.

Чи включаються в робочий ритм уроку.

Відповідають на питання, доповнюють відповіді один одного.

Оголошує тему уроку.

Розповідає про цілі і завдання.

Розповідає про значення даної роботи.

Задає питання з пройденого матеріалу.

Індивідуальна робота зі студентами

Практичне і наочне пояснення

Коментарі та словесне пояснення

Відповідають на питання. Спостерігають за виправленням допущених помилок.

Виправляє помилки допущені студентом при виконанні завдання, розповідає про них.

Пояснює як уникнути цих помилок.

Практична (самостійна) робота

Придбання знань, умінь і навичок.

Виконують малюнок натюрморту під живопис. Проводять самоконтроль.

Перевіряє ведення самоконтролю.

закріплення

Підведення підсумків

Порівняльний аналіз

пояснення результатів

Демонструють роботи.

Коментують отриманий результат.

Перевіряє якість виконання завдання.

Розбирає найбільш суттєві помилки та недоліки в роботі.

ГОУ СПО Російський коледж традиційної культури

Технологічна карта

(План проведення навчального заняття)

Навчальна дисципліна: «Живопис»

Тема (розділ): «Натюрморт з предметів простих за формою.»

Кількість годин на тему: 36 годин

Порядковий номер заняття за планом: № 25-28

Викладач: Саприкін В.Г.

1. План теми:

2.Компоновка в листі.

3.Розшук хар-ра предметів.

4.Решеніе мальовничих відносин.

5.Работа над деталями.

6.Завершеніе.

Дидактичні цілі:

Забезпечити засвоєння студентами

Правил і принципів побудови, композиційних законів зображення об'єктів в форматі,

Мальовничих навичок.

Почуття кольору і колориту.

Засоби навчання:

Наочний матеріал (книги, малюнки);

Матеріал за методикою ведення живопису.

Способи діяльності:

1. Виконання малюнка і мальовничого рішення натюрморту.

2. Вивчення та аналіз наочного матеріалу

3. Самостійне виконання нескладного етюду натюрморту.

форми навчання

Заняття 21-24,25-28,29-32,33-36,37-40,41-44,45-48,49-52 - практична робота

Заняття 53-56 - комбінований.

Система узагальнення матеріалу

Виконання живописного рішення натюрморту.

література

1. Аксьонов К.М. Малюнок. (На допомогу художнику оформлювачеві). - М., Панорама, 1990..

2. Кірцер Ю.М., Малюнок і живопис: Навчальний посібник 2-е изд., Перераб. і доп.- М .: Вища. шк., 1997..

3. Лі Н.Г. Малюнок. Основи академічного малюнка: Підручник. - М., Ексмо, 2010 року.

види контролю

1. Поточний

2. Тематичний

форми контролю

1. Індивідуальний

2. Передній

методи контролю

2. Практичний

3. Самостійний