Поради

Відкритий урок з підд для коледжу. Відкритий урок з пдд

Відкритий урок з підд для коледжу.  Відкритий урок з пдд

Всеросійський конкурс на найкращу методичну розробку

«Урок-гра за правилами дорожнього руху»

«Безпечний світ. Школа впевненості»

для учнів 5-8 класів

Правил дорожніх у світі чимало,

Все б їх вивчити нам не заважало,

Але основні з Правил руху

Знати як таблицю мають множення.

(напис на дошці)

Кривобокова Марія Сергіївна, соціальний педагог МАОУ ЗОШ № 14 імені О.Ф.Лебедєва, м.Томськ

Опис матеріалу: пропоную вам сценарій уроку-ігри з правил дорожнього руху «Безпечний світ. Школа упевненості». Даний матеріал буде цікавим і корисним класним керівникам, вожатим, педагогам додаткової освіти. Можна використовувати сценарій як для класної годиниі для відкритого уроку. Тестові завдання можна буде використовувати для проведення шкільних олімпіадз ПДР.

Цілі:

  • профілактика дитячого дорожньо-транспортноготравматизму;
  • пропаганда Правил дорожнього руху;
  • закріплення навичок безпечної поведінкина дорозі.
  • перевірити та закріпити знання правил дорожнього руху на вулицях та дорогах;
  • правил водіїв велосипедів;
  • користування громадським транспортом;
  • виховувати в учнів культуру поведінки.

Завдання:

  • Розширити кругозір у сфері ПДР.
  • Розвивати навички роботи у команді.
  • Формувати вміння самостійно користуватися здобутими знаннями у повсякденному житті.
  • Поглиблювати знання учнів щодо правил дорожнього руху.
  • Формувати уявлення школярів про безпеку дорожнього руху при пересуванні вулицями та дорогами.
  • Виховувати навички виконання основних правил поведінки учнів на вулиці, дорозі з метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму.

Актуальність.

За статистикою, приблизно три чверті всіх ДТП за участю дітей відбувається внаслідок їх непродуманих дій. Як не допустити зростання ДТП за участю школярів?

Для цього необхідно розглядати навчання Правил дорожнього руху як частину навчально-виховної роботи школи. При цьому найважливішими умовами навчання повинні бути регулярність занять, їхня безперервність, наступність, систематичність. Поряд із традиційними уроками необхідно проводити і незвичайні заняття.

Організація гри:
Діти діляться на 3-4 команди по 7-8 учасників у кожній, які у процесі заходу змагатимуться між собою.
Обладнання: інтерактивна дошка, комп'ютер із презентацією, музика, відео-ролики (соціальні ролики),листи ватману, з надрукованими на них дорожніми знаками, розрізані на шматочки, фарби, фломастери, жетони у вигляді світлофорів, сигнальні картки у вигляді червоного та зеленого кіл, картки з надрукованими на них літерами, кеглі. Пам'ятки, поради. Грамоти, дипломи, сертифікати.

Хід заходу.

(Вступне словокласного керівника)
Ведучий 1: Здрастуйте, хлопці! Правила дорожнього руху дуже важливі для дорослих та дітей, для водіїв та пішоходів. Ми з вами сьогодні згадаємо ці важливі та потрібні правила і наприкінці нашої гри дізнаємося, яка з команд гідна звання «Знавці ПДР».
А для початку, познайомимося.

Ведучий 2: Оцінюватиме наші команди шановне журі, у складі:

Заступник директора з ВР -

Заступник директора з безпеки -

Старша вожата -

Вчитель ОБЖ -

ПДО -

Подання команд. Кожній команді пропонується вигадати назву, пов'язану з дорожнім рухом.
Ну, що ж, усі команди представилися, можна розпочинати гру…

Ведучий: Н а наших дорогах щодня з'являється дедалі більше автомобілів. Висока швидкість та інтенсивність руху вимагають особливої ​​уважності від пішоходів та водіїв.

Обережність, дисципліна та дотримання правил дорожнього руху водіями та пішоходами - основа безпечного рухуна вулиці.

Гра (учні відповідають питання, набираючи відповідні балы)

Етап 1. «Збери вірне слово».
Ведучий: Перед вами лежать конверти з літерами. Ваше завдання зібрати з цих букв слово. Підказка: це слово відоме всім учасникам дорожнього руху. Перемагає команда, яка швидше за інших впорається із завданням.
Літери надруковані на картках: З, Е, Л, Ё, Н, Ы, Й, С, Ф, Е, Т, О, Ф, О, Р. (слово світлофор).

Літери надруковані на картках: Д, О, Р, О, Ж, Н, Ы, Й, З, Н, А, К

Етап 2. «Правила руху варті поваги».
Ведуча: Хлопці, на ваших столах лежать листи ватману, фарби, олівці, фломастери, клей, картинки та ін. Наступний конкурс – творчий. Ви повинні оформити на листах ватману плакат, який закликає знати і дотримуватись правил дорожнього руху. (Після закінчення гри ці плакати можна використовувати в оформленні куточка безпеки).

Етап 3. «Бліц-опитування: Знавці історії та правил»

Як звали найпершого на Землі пішохода? (Адам)

Які з усіх дорожніх знаків є найстарішими? (покажчики відстаней)

Які дороги за старих часів називали стовповими? (головні)

Як на Русі за старих часів називали велику грунтову дорогуна відміну від путівця? (більшак)

За якого російського царя вперше стали встановлюватися верстові стовпи? (Олексій Михайлович, 300 років тому)

Яку лінію горизонтальною дорожньої розміткине можна перетинати: суцільну чи переривчасту? ( суцільну лінію)

На якій відстані від правого краю проїзної частини дозволено їзду велосипедом? (не більше 1 метра)

З якого віку дитина може сидіти одна на першому сидінні автомобіля, що поряд з водієм? (з 12 років)

Яке з транспортних засобівслід оминати спереду? (Трамвай)

Що означає постійно миготливий жовтий сигнал світлофора? (Нерегульоване перехрестя)

Етап 3. "Фігурне водіння".
(Для цього конкурсу на підлозі потрібно розставити перешкоди, у вигляді дорожніх знаків, коліс тощо. Все має стояти на невеликій відстані один від одного).
Ведучий: наступний конкурс – рухливий. Як ви бачите, на підлозі стоять перешкоди. Завдання капітана команди пройти через всі ці труднощі «змійкою», потім повернутися за наступним учасником команди «причепити» його до себе і пройти далі вже з ним, потім приєднується наступний учасник, і так поки вся команда не пройде «змійкою» через перешкоди. Потрібно виконати це завдання якнайшвидше і не збити нічого.

Етап 4. Конкурс «Дорожні пастки» ( Слайди на екрані)

Завдання командам: Потрібно відповісти на запитання та вирішити, як правильно вчинити у різних дорожніх ситуаціях.

Питання 1:

Ви побачили автобус, який під'їхав до зупинки на протилежному боці дороги. Як ви діятимете?

Швидко перейдіть проїжджу частину, щоб встигнути на автобус, розраховуючи на те, що водії автомобілів, що рухаються, пропустять вас.

Зупиніться, подивіться ліворуч і праворуч, переконайтеся у відсутності транспортних засобів і перейдете проїжджу частину.

Питання 2:

Під час переходу проїжджої частини дороги ви упустили якийсь предмет. Як правильно вчинити?

Швидко підняти предмет та продовжити рух.

Подивитися ліворуч та праворуч. Переконавшись у відсутності транспортних засобів, підняти предмет та продовжити рух.

Питання 3:

Яка небезпека таїться для школяра, який побачив на протилежному боці дороги своїх батьків (друзів)?

(Бажаючи з ними швидше зустрітися, школяр починає перехід вулиці, часто не помічаючи транспортних засобів, що рухаються, тим самим створюючи аварійну обстановку для інших учасників дорожнього руху і не забезпечуючи своєї власної безпеки.)

Питання 4:

Чим небезпечний для пішохода момент, коли одна машина обганяє іншу?(Пішохід може не помітити машину, що обганяє, а її водій може не побачити пішохода, поки не завершив обгін, тобто виникає загроза наїзду на людину.)

Питання 5:

Якою є небезпека для пішохода, що стоїть на середині проїжджої частини?

(Стоячи на середині, пішохід може випадково зробити крок назад і потрапити під машину, яка рухається з лівого боку)

Питання 6:

Яка небезпека може чекати на пішохода на пішохідному переході?

(Одна машина може зупинитися, пропускаючи вас, а інша, що рухається за нею, вас, можливо, не пропустить.)

Етап 5. Конкурс «Чи вірите ви, що…» (Слайди на екрані)

Ведучий зачитує питання, що починається зі слів «Чи вірите ви, що…». Команди порадившись протягом 15 секунд, одночасно, за сигналом ведучого - слів "Прошу показати вашу відповідь" - піднімають картку з відповіддю "Так" або "Ні".

Чи вірите ви, що…

Велосипедистам забороняється їздити, не тримаючись за кермо хоч би однією рукою? (Так)

Велосипедистам забороняється перевозити пасажирів (крім дитини віком до 7 років на додатковому сидінні, обладнаному надійними підніжками)? (Так)

Перевезення дітей на вантажному автомобільному транспорті дозволяється? (Ні)

Леонардо да Вінчі був першим винахідником велосипеда? (Так)

Якщо на перехресті встановлено світлофор і стоїть регулювальник, то водії та пішоходи повинні підкорятися регулювальнику? (Так)

При червоному світлі світлофора не дозволяється рух автомобілям оперативних та спеціальних служб із включеними проблисковими маячками синього кольорута звуковими сигналами? (Ні)

Велосипедист повинен рухатися у темний час доби з увімкненими фарами чи ліхтариком? (Так)

Мотоциклом можна керувати із 18-річного віку? (Так)

Пасажирам завжди необхідно пристібатися ременями безпеки? (Так)

Велосипедистам потрібно обов'язково одягати шолом під час руху за містом? (Ні)

Пішоходам забороняється переходити дорогу на зелений сигнал світлофора, якщо наближається машина із включеними спецсигналами? (Так)

Знак «Пішохідна доріжка» забороняє рух усім транспортним засобам? (Ні)

В електропоїздах метрополітену дозволяється висовувати з вікон голову та руки? (Ні)

При переході проїжджої частини спочатку потрібно подивитися ліворуч, потім праворуч? (Так)

Автомобіль краще гальмує мокрою дорогою? (Ні)

Щоб правильно перейти проїжджу частину, вийшовши з автобуса, треба обійти його попереду? (Ні)

Людина, яка веде велосипед, підпорядковується правилам для водіїв. (Ні, правилам для пішоходів)

Дозволяється кататися на санках та лижах з правого боку проїжджої частини. (Ні)

Водій повинен поступитися дорогою пішоходам при виїзді на дорогу. (Так)

Не дозволяється переходити дорогу проїжджою частиною, якщо в цьому місці є підземний перехід. (Так)

Миготіння зеленого сигналу світлофора означає команду: "переходити дорогу забороняється". (Ні)

Якщо сигнали регулювальника суперечать сигналам світлофора, то водії та пішоходи повинні підкорятися лише сигналам регулювальника. (Так)

Перший світлофор з'явився у Росії. (Ні)

Перехід дороги дозволено за жовтого світла світлофора. (Ні)

Дозволяється перевозити пасажира у кузові вантажного моторолера. (Ні)

При русі на мопеді необхідно включати фару в денний час. (Так)

Підбиття підсумків гри

Журі озвучує результати гри, називає та нагороджує переможців.
Команда – переможниця нагороджується грамотами, дипломами. Усі учасники отримують сертифікати

Відкритий урокпо

навколишньому світу у 3 класі

на тему: «Дорожні знаки»

Тема урока: Дорожні знаки

Мета уроку:

Ознайомити з дорожніми знаками та їх групами, формувати регулятивні, особистісні, пізнавальні та комунікативні УУД.

Особистісні

    Орієнтація у моральному змісті та сенсі як власних вчинків, так і вчинків оточуючих людей, розвиток етичних почуттів (сорома, провини, совісті) як регуляторів моральної поведінки (вірш. «Погана історія»)

    Знання основних моральних норм (справедливий розподіл, взаємодопомога, чесність, відповідальність) (протягом усього уроку)

    Розвиток доброзичливості, довіри та уважності до людей, готовності до співпраці, дружби, надання допомоги тим, хто її потребує (вірш. Незнайки)

    Розвиток співпереживання, емоційно-моральної чуйності.

    Формування установки на здоровий та безпечний спосіб життя, нетерпимості та вміння протистояти діям та впливам, що становлять загрозу для життя, здоров'я, безпеки особистості та суспільства в межах своїх можливостей.

Регулятивні:

    Цілепокладання (постановка навчального завдання- що відомо, чому будемо вчитися) (на початку уроку)

    Контроль (звірення способу дії та його результату із заданим еталоном з метою виявлення відхилень та відповідна корекція) (завдання з синонімічною відповідністю)

    Саморегуляція (здатність до мобілізації сил та енергії, до вольового зусилля, до подолання перешкод.

Пізнавальні:

Загальнонавчальні:

    Самостійне виділення та формулювання пізнавальної мети (на початку уроку)

    Пошук та виділення необхідної інформації; застосування методів інформаційного пошуку (протягом усього уроку)

    Структурування знань (підсумок уроку)

    Усвідомлена та довільна побудова мовного висловлювання в усній формі та письмовій (підписували малюнки)

    Смислове читання як осмислення мети читання та вибір виду читання залежно від мети; вилучення необхідної інформації з прослуханих текстів різних жанрів; визначення основної та другорядної інформації; вільна орієнтація та сприйняття текстів наукового стилю. (вірші, прочитаний текст про дорожні знаки)

    Моделювання (модель знака на етапі вивчення груп знаків та на етапі винаходу свого знака)

Логічні:

    Аналіз об'єктів із метою виділення ознак (аналіз знаків)

    Синтез - складання цілого з частин, самостійне добудовування (малювали, прикрашали знак відповідно до рекомендацій)

    Встановлення причинно-наслідкових зв'язків

    Побудова логічного ланцюга міркувань

    Доказ (як безпечно переходити дорогу)

Постановка та вирішення проблеми:

    Формулювання проблеми (за тиждень до уроку)

    Самостійне створення способів вирішення проблем творчого та пошукового характеру (шукали брошури зі знаками)

Комунікативні:

    Планування навчального співробітництва з учителем та однолітками – визначення мети, функцій учасників, способів взаємодії.

    Постановка питань - ініціативна співпраця у пошуку та зборі інформації;

    Управління поведінкою партнера - контроль, корекція та оцінка його дій.

Вміння з достатньою повнотою та точністю висловлювати свої думки відповідно до завдань та умов комунікації; володіння монологічною та діалогічною формами мови відповідно до граматичними та синтаксичними нормами рідної мови.

Завдання уроку:

Сформувати в учнів чітке уявлення умов розподілу дорожніх знаків за групами на основі їх відмітних ознак; вчити виявляти причинно-наслідкові зв'язки; робити висновки.

Розвивати пізнавальний інтерес, абстрактне та логічне мислення учнів, а також зорову пам'ять та увагу; удосконалювати в учнів вміння співпрацювати у групах;

Актуалізувати знання правил безпечної поведінки на дорогах, виховувати усвідомлене ставлення до дотримання правил дорожнього руху.

Обладнання: комп'ютер, мультимедіа проектор, презентаціяPowerPoint, дидактичний матеріал для групової та індивідуальної роботи.

Хід уроку

I . Орг. момент. Емоційний настрой.

Хлопці, сьогодні ми маємо незвичайний урок навколишнього світу. По-перше, у нас присутні гості, давайте привітаємось із ними.

Подивіться, як ви сидите? (У групах).

Мабуть, сьогодні ми працюємо в групах. А як треба працювати в групі, щоб ви могли знайти відповіді на питання, що вас цікавлять? (Злагоджено, слухати один одного, голосно не розмовляти).

Молодці, думаю, у нас все вийде.

II . Введення у тему уроку. Постановка цілей та завдань уроку.

Послухайте вірш, і поясніть, чому він так називається «Погана історія».

Рухом сповнене місто –
Біжуть машини до ряду.
Кольорові світлофори
І день і ніч горять.
Але хто при червоному світлі
Крокує навпростець?
А це хлопчик Петро –
Хвастун і бешкетник.
Хвилюються шофери,
На всі гудки гудуть,
Колеса та мотори
Зупинити хочуть.
Згорнув водій круто,
Спітнів як ніколи:
Ще одна хвилина –
Була б біда.

Чому вірш називається «Погана історія»?

Яке лихо могло статися? Що не знав Петя?

Які є помічники на дорогах для водіїв та пішоходів?

(Дорожні знаки)

Правильно, і тема нашого уроку – це «Дорожні знаки».

Сформулюйте цілі та завдання нашого уроку.

А що таке «Дорожні знаки»? Спробуймо знайти значення цього слова. На столі у вас є файли. Візьміть файл №1. Дістаньте з нього різні визначення, прочитайте, виберіть те, яке найбільше підходить до словосполучення «Дорожні знаки». Працюємо всі разом, радимося у групі, вирішуємо, хто відповідатиме.

(Читають, обирають)

Отже, яке визначення ви вибрали? Правильно. (Слайд)

Дорожні знаки - являють собою фігури певної форми, розмірів та забарвлення.

Дорожній знак - Матеріальний чуттєво-сприйманий предмет.

Знаки дорожні - це елемент обладнання дороги у вигляді щітка певної форми з умовними позначеннями або написами, призначеними для інформації водіїв та пішоходів.

Виріжте та наклейте тему нашого уроку на ваших приготованих аркушах паперу, поряд наклейте визначення.

Як ви вважаєте, навіщо потрібні дорожні знаки?Дорожні знаки виконують ту саму роботу, як і світлофор. Вони допомагають регулювати рух машин та пішоходів. Дорожні знаки повідомляють, що чекає на водія на дорозі.

Хто має знати дорожні знаки? Тільки водії?(І пішоходи теж)

Дорожні знаки зроблені у вигляді простих малюнків, вони завжди чіткі, не схожі один на інший, без зайвих деталей та прикрас. Як ви вважаєте, чому знаки зроблені у вигляді простих малюнків? (щоб їх можна було розрізнити здалеку і щоб вони були зрозумілі і російському, таджику, і іноземному туристу)

Які знаки ви знаєте? Що вони означають?

Історичні відомості про дорожні знаки.

Вчені були здивовані, коли під час розкопок поблизу італійського міста Ліворно вони виявили. дорожній знак» часів Стародавнього Риму. (Слайд)

Латинська напис попереджала «Це місце – небезпечне!». Вже в ті далекі часи люди так само, як і ми сьогодні, замислювалися про безпеку руху. Про дороги дбали наші предки, ще коли їздили на конях і ходили пішки. У лісі робили затеси на деревах, у степу укладали каміння та ставили стовпи. (Слайд 1,2)

За Петра Ι стовпи стали смугастими, добре переглядалися на відстані. Пізніше на стовпах, розташованих на перехрестях, почали робити написи у тому, куди веде «шлях-дорога». (Слайд)

Дорожні написи, особливо кілька слів, вимагали часу для прочитання. Не кожен водій встигав їх прочитати, особливо у темну пору доби. Виникло й інше питання. Якщо дорогою їде іноземець, який не знає англійської мовиЯк він зможе дізнатися про небезпеку?

Тому незабаром стало зрозуміло, що знаки та символи – кращий варіантдля всіх.

У Росії дорожні знаки почали встановлювати у 20-х роках минулого сторіччя. Їх виготовляли на основі світловідбиваючої кольорової фарби для кращої видимості у темряві. Дорожні знаки мають велике значеннядля безпеки дорожнього руху Тому забороняється їх знімати, ушкоджувати, загороджувати. Навмисне псування дорожніх знаків спричиняє штраф.

Дорожні знаки – це чудовий винахід. Вони зрозумілі без слів для мешканців усіх країн. Проблема забезпечення безпечного руху вулицями стала актуальною при появі кінських упряжок та інших перших транспортних засобів. У це важко повірити, але навіть у ті далекі роки від неорганізованого руху гинули люди.

Поки швидкість екіпажу коней не перевищувала 20 кілометрів на годину, про особливі дорожні знаки не думали.

Перший автомобіль у світі був винайдений Карлом Бенцем у 1886 році. (Слайд 1,2) Правила дорожнього руху з'явилися давно. Іноді вони набували досить курйозних форм, наприклад, була така вимога, щоб попереду автомобіля біг хлопчик, який гучними криками сповіщає про наближення екіпажу, щоб доброчесні городяни не зомліли від жаху при появі на дорозі рухомого з жахливою швидкістю в 12 верст в годину.

1909 року в Парижі відбувся міжнародний дорожній конгрес, в якому брала участь і Росія.На конгресі йшлося про вимоги до встановлення знаків. Було прийнято 4 дорожні знаки. (Слайд)

У 1920 році з'явилися перші офіційні правиладорожнього руху: «Про авторух по м. Москві та її околицях (правила)».

У 1961 році з'явилися перші загальні правила, які діяли скрізь у всіх містах - «Правила руху вулицями міст, населених пунктів та дорогами СРСР».

Дорожні знаки застосовуються в усіх країнах світу, і водії транспорту, приїжджаючи в іншу країну, без знання мови розуміють позначення на дорожніх знаках цієї країни та мають можливість вести транспорт незнайомими дорогами. Знаки встановлюють праворуч дороги.

III . Повторення вивченого матеріалу. (Перевірка домашнього завдання).

З повідомлення ви дізналися, що не лише водії, а й пішоходи мають знати правила дорожнього руху. Згадайте та назвіть, будь ласка, три головні правила пішохода. (Фронтальне опитування)? У формі тесту.

1.Пішохід повинен ходити

а) тротуаром

б) по проїжджій частині

в) по тротуару та проїжджій частині

2.Пішохід переходить вулицю

а) де хоче

б) у відведеному для цього місці

в) залежно від ситуації та часу

3.Переходити вулицю потрібно на

а) червоне світло

б) зелене світло

в) жовте світло

Перевірка по слайду.

У. : Подивіться на екран (слайд-презентацію), чи вірно ви назвали три головні правила пішохода? Діти, якщо ви знаєте правила пішохода, то будь-яка дорога для вас буде безпечною.Перевірка по слайду.

Слайд.

    Ходити тротуаром і ніколи не ходити по проїжджій частині.

    Переходити вулицю тільки там, де належить і ніколи не переходити (і не переходити) у недозволеному місці.

    Переходити вулицю лише на зелене світло.

IV . Робота на тему уроку.

Розповідь вчителя про дорожні знаки.

Хлопці, це дорожні знаки – вони попереджають пішоходів та водіїв про можливу небезпеку (наприклад, про те, що слизька дорога, що йдуть дорожні роботи, та інші небезпеки), забороняють проїзд, обгін, виїзд, обмежують швидкість руху, вказують місце розвороту та стоянки транспорту. Дорожні знаки застосовуються у всіх країнах світу, і водії транспорту, приїжджаючи в іншу країну, без знання мови, розуміють позначення на дорожніх знаках цієї країни та можуть вести транспорт незнайомими дорогами. Хлопці, коли ви виростете, теж водитимете транспорт. Знання про дорожні знаки вам знадобляться не тільки сьогодні як пішоходам, а й у майбутньому вашому житті.

Дорожні знаки діляться на 5 основних груп: попереджувальні, що забороняють, наказують, інформаційно - вказівні, знаки сервісу.

Хлопці перед кожною групою лежить файл. У ньому ви знайдете матеріал. Прочитайте текст, вивчіть (які бувають дорожні знаки, що означає та чи інша група дорожніх знаків, чим відрізняється та чи інша група знаків, що означають знаки у червоному трикутнику, у синьому колі, у червоному колі, у синьому прямокутнику)

- Перша група , знайдіть все пропопереджувальні знаки , Розкаже про неї іншим.

- Друга , до наказових знаків.

- Третя, знайдіть і прочитайте все, що стосуєтьсядо забороняючим знакам.

- Четверта, знайдіть і прочитайте все, що стосуєтьсядо інформаційно – вказівним знакам.

- П'ята, знайдіть і прочитайте все, що стосуєтьсядо знаків сервісу.

Матеріал для самостійного вивчення у групах.

Дорожні знаки виконують ту саму роль, як і світлофори, лінії розмітки проїжджої частини вулиць та доріг. Вони допомагають регулювати та організовувати рух потоків машин та людей, полегшують роботу водіїв, допомагають їм та пішоходам правильно орієнтуватися у складній обстановці дорожнього руху.

Яким є призначення дорожніх знаків?

Дорожні знаки попереджають пішоходів та водіїв про можливу небезпеку, вказують на можливу небезпеку, зобов'язують бути водіями гранично уважними; встановлюють черговість переходу перехресть або вузьких ділянок вулиць; забороняють будь-які дії водіїв та пішоходів; наказують рухатися водіям у певному напрямі, тобто. Виконувати вказані на них приписи; повідомляють водіям різну дорожню обстановку; містять різну інформацію, пояснення та допомагають водіям та пішоходам орієнтуватися у дорозі; сповіщають про місця відпочинку, заправні станції та. і т.д.

З якого боку встановлюють дорожні знаки?

Знаки на дорогах встановлюють праворуч дороги.

Дорожні знаки, розмітка доріг та інші технічні засоби організації руху мають велике значення для безпеки руху. Тому забороняється знімати, пошкоджувати, загороджувати знаки, псувати покриття доріг, складати та залишати на дорогах будь-які предмети та створювати інші перешкоди для руху. Умисне пошкодження доріг, залізничних переїздів та інших дорожніх споруд чи технічних засобів регулювання дорожнього руху, умисне створення перешкод для дорожнього руху спричиняє штраф.

Всі дорожні знаки за своїм призначенням поділяються на різні групи:

попереджувальні знаки, що забороняють, приписують, інформаційно - вказівні знаки, знаки сервісу.

Написи знаки. Знаки, що приписують – знаки круглої форми синього кольору з білим малюнком. Ці знаки наказують водієві, в який бік можна рухатися дорогою.

Попереджувальні знаки - це знаки трикутної форми з червоною облямівкою,які добре видно здалеку.Основна функція таких знаків, як випливає з їхньої назви, попереджати водія та пішохода про можливі небезпеки та застерігати його від дорожньо-транспортних пригод.Попереджувальні знаки встановлюються на небезпечних ділянках доріг і їх досить просто відрізнити від інших знаків.

Заборонні знаки - Знаки круглої форми червоного кольору. Ці знаки будь-що забороняють водієві. Наприклад, в'їзд, зупинку, обгін.Часто можна зустріти такі забороняючідорожні знаки : в'їзд заборонено (дорожній знак цегла), рух заборонено, поворот заборонено, обгін заборонено, обмеження максимальної швидкості, заборонено. Знаки, що забороняють, є білі або сині кола з червоною облямівкою. На багатьох з них є червона лінія, що перекреслює.

Інформаційно – вказівні знаки . Більшість цих знаків – сині прямокутники чи квадрати із різними малюнками.

Серед знаків, які безпосередньо призначені для пішоходів, єтакі знаки: «Місце зупинки автобуса та (або) тролейбуса», «Місце зупинки трамвая», «Місце стоянки легкових таксі», « Пішохідний перехід», «Штучна нерівність».

Знаки сервісу – це синій прямокутник із малюнком. Сервіс – це обслуговування. Знаки сервісу підказують водієві, де можна поїсти та відпочити, полагодити машину, де знаходиться автозаправна станція, лікарня тощо.Знаки сервісу – це синій прямокутник із малюнком.

Виріжте назву групи знаків, виберіть у файлі моделі символів вашої групи, наклейте назву та модель символів.

Вирішіть, хто в групі відповідатиме про свою групу знаків, розкажіть іншим групам.

V . Перевірка виконання роботи (Кожна група виступає зі своїм повідомленням. Під час виступу на дошці з'являються слайди зі знаками певної групи).

Вчитель зачитує загадки та робиться узагальнення.

Попереджувальні знаки

Хлопці може хтось, знає, що означає якийсь із знаків?

Дорожні роботи

- Чому проїзду немає

Землю риє людина.

Можливо, він шукає скарб,

І старовинні монети

У скрині великій лежать.

Їх, мабуть, сховав у давнину

Під землею жадібний цар.

Про пасний поворот

Тут небезпечний поворот

Знак попереджає

Не лети як літак

Ніхто не постраждає

Нерівна дорога

Нерівна дорога

Підкинуло трохи

Добре, що знак стоїть

Тут водій пригальмує.

Залізничний переїзд зі шлагбаумом

Ось так знак,

Очам не вірю!

Навіщо тут батарея?

Чи допомагає руху парове опалення?

Це потрібний знак!

Каже шоферові так:

«Тут шлагбаум – переїзд,

Почекай, пройде експрес!

Вчитель: Молодці! А ще тут можна побачити знакслизька дорога, інші небезпеки, Залізна дорогабез шлагбауму.

Попереджувальних знаків дуже багато. Хлопці ви повинні запам'ятати, що відмітна ознака білий трикутник з червоною облямівкою.

Заборонні знаки

Наступна група знаків – це заборонні знаки.

Назвіть із цих знаків вам знайомі.

Зупинка заборонена

Восени, взимку та влітку,

І навесні, де знак важить
Проїжджай не гальмуй!

Ну, а якщо встати захочеш,

Неодмінно штраф зробиш.

В'їзд заборонений

Гальма водій. Стій!

Знак-заборона перед тобою.

Найсуворіший цей знак,

Щоб не в'їхав ти в халепу.

Повинен знак ти дотримуватися,

Під цеглу не заїжджати.

Велосипедний рух заборонено

Запам'ятай цей знак, друже:

Велосипед тут і гурток

З великою червоною облямівкою.

Ти перед цим знайомий стій!

Везі в руках велосипед,

Тут тобі проїзду немає!

Рух пішоходів заборонено

У дощ та в ясну погоду
Тут не ходять пішоходи.
Каже їм знак одне:
"Вам ходити заборонено!"

А хто знає як називаються два знаки, що залишилися?

Обгін заборонено. Подання звукового сигналузаборонено.

Відмітна ознака цих знаків білі або сині кола з червоною облямівкою.

Предписуючі знаки

Рух праворуч і ліворуч.

Може комусь знайомі ці знаки

Перший знак каже нам, що рухатися можна лише вліво. Другий знак рух прямо.

Їде тато на полювання-

Їде в Ниві – «Російський джип»

Раптом за голову схопився,

Забув рушницю - ось влип!

Покажчик тільки прямо,

Повернути додому не можна,

Говорила татові - мамо,

Що поспішає він даремно.

Велосипедна доріжка

У кого велосипед-

кажуть:

«Проблеми немає:

Сів, педалями крути,

Де захочеш- там

кати!»

Все непросто, все не

так-

Їдь там, де цей знак:

Коло пофарбоване

у синій колір.

А в колі - велосипед!

Пішохідна доріжка

Пішохідною доріжкою,
Крокують лише ніжки.
Лише в колясці та в кіно

Їздити тут можна.

Хлопці приписують знаків теж велика кількість, їхня відмітна ознака сині кола з білим малюнком.

Інформаційно-вказівні

Чи зустрілися тут вам знайомі знаки?

Місце зупинки автобуса

Під цим знаком, як не дивно,
Усі чекають на щось постійно.
Хтось сидячи, хтось стоячи.
Що за місце тут таке?

Пішохідний перехід

Пішохід! Вирішив дорогу

Чи безпечно перейти?

У цьому я тобі підмога!

Поспішай мене знайти!

А як називаються решта знаків?

(Місце стоянки, надземний пішохідний перехід, підземний пішохідний перехід)

Перегляньте ознаку цих знаків синій прямокутник або квадрат з малюнком.

Знаки сервісу

Відмітна ознака цих знаків – синій прямокутник з малюнком.

Хто знає, як називаються ці знаки? (Телефон, пункт харчування, лікарня, автозаправна станція, пункт першої медичної допомоги).

VI . Фіз. хвилинка.

Доріжкою, доріжкою скачемо ми на правій ніжці
І цією ж доріжкою скачемо ми на лівій ніжці.
Стежкою побіжимо
До лужка добіжимо.
На лужку, на лужку ми пострибаємо, як зайчики.
Стоп. Трішки відпочинемо і додому пішки підемо.

VII . Продовження роботи на тему уроку.

У. : Уважно розгляньте всі дорожні знаки Які із них важливо знати пішоходу?

Цей знак попереджає водія, що попереду буде пішохідний перехід. Там, де встановлено цей знак, переходити вулицю не можна!

А цей знак вказує на місце, де знаходиться пішохідний перехід. Саме тут потрібно переходити вулицю.

Перевірка засвоєння матеріалу . (Слайд)

Дітям лунають закладки-пам'ятки із завданням поєднати лінією назву групи дорожніх знаків зі знаком.(Перевірка на інтерактивній дошці).

інформаційно-запобіжний забороняючий

вказівний

знак сервісу, що наказує

А зараз, хлопці, придумай і замалюйте нові дорожні знаки.Приклади нових дорожніх знаків:

    «Обережно, слизько!» – це попереджувальний дорожній знак для пішоходів, встановлюється поблизу слизьких ділянок доріг, у червоному трикутнику намальована людина, що падає.

    «Не спи за кермом!» – це попереджувальний дорожній знак для водіїв, які довгий час перебувають за кермом, у червоному трикутнику кермо та відкриті очі.

    «Пристебни ремінь безпеки!» – це інформаційний знак для водіїв, у синьому прямокутнику пристебнута ременем людина.

    «Пункт інтернет-зв'язку» – це знак сервісу, який показує, що розташоване недалеко місце, де можна скористатися інтернетом. У синьому прямокутнику на білому тлі ескіз комп'ютера.

    «Дитячий майданчик» – інформаційний знак, який повідомляє, що недалеко розташований дитячий майданчик. У синьому прямокутнику намальовані діти, вказано відстань та напрямок до майданчика.

    «Не говори по мобільному телефону» – це знак, що забороняє, він потрібен водіям, т.к. вони дуже люблять розмовляти телефоном за кермом і відволікаються від ситуації на дорозі. У червоному колі намальовано закреслений телефон.

Прийом Фішбоун. Обговорення у групах причин ДТП, їх наслідків (слайд)

У «голові» риби записується проблемне питання, на верхніх кісточках – причини, на нижніх кісточках – наслідки. У хвості – висновок.

Причини ДТП: неуважність, технічна несправність, алкогольне сп'яніння, погодні умови, свідоме псування знаків, поспіх, незнання правил дорожнього руху.

Наслідки: псування автомобілів, аварії, травми, каліцтва, смерть.

Висновок: всім дотримуватись ПДР (і водіям, і пішоходам)

VIII . Закріплення пройденого. Самостійна робота.

(на листочках)

А зараз я хотіла б перевірити, чи насправді вас тепер можна назвати знавцями дорожнього руху. Дайте відповідь на питання:

1. Дорожні знаки у всіх країнах

С) різні

З) однакові

2. Якщо людина зайшла до громадського транспорту, вона

Н) пасажир

М) водій

3. Знаки: телефон, пункт живлення, автозаправна станція – це

О) наказові знаки

а) знаки сервісу

4. Знак «Пішохідний перехід» має такий вигляд:

Т) синій квадрат, всередині білий трикутник із зображенням людини

Д) червоний трикутник із зображенням людини

5. Предписуючі знаки мають форму

А) кола

О) трикутника

6. З якого віку дозволяється на дорогах їзда велосипедом?

Г) із 10 років

К) з 14 років

Якщо всі відповіді вірні, має вийти слово. Яке? «ЗНАТОК »

Я вами задоволена. Ви всі знавці.

IX . Підсумок уроку. Рефлексія.

1. Що нового ви дізналися сьогодні на уроці, чого раніше ще не знали?(Ми дізналися про те, що дорожні знаки діляться на кілька груп: знаки сервісу, що забороняють, попереджають, приписують, інформаційно-вказівні.)

Хто запам'ятав, знаки якої групи ви збирали в завданні групи?

Що ще нового впізнали на уроці? (Ми дізналися, що дорожні знаки з'явилися дуже давно. У багатьох країнах світу встановлені дорожні знаки одного зразка. Знаки потрібні людям та водіям, щоб зробити їх шлях безпечним.)

Що найбільше сподобалося на уроці?

З яким настроєм ви закінчуєте цей урок?

Давайте закінчимо наш урок синквейном!

2. Синквейни

Знаки

Трикутні, круглі

Вказують, насторожують, застерігають

Необхідні на дорогах

Допомога

Знаки

Червоні, сині

Інформують, забороняють, наказують

Будь уважним на дорозі

Вживай заходів

Знаки

Квадратні, трикутні

Показують, орієнтують, допомагають

Без них не обійтися

Безпека

Молодці! Ви сьогодні дуже добре попрацювали на уроці, ще раз повторили правила дорожнього руху, дізналися багато нових дорожніх знаків і навіть придумали свої.

3. Квіткограма.

Ціль - оцінювання учнями ступеня засвоєння нового матеріалу під час уроку.

На дошці Світлофор.

У дітей у конверті по 3 смайлики жовтого, червоного, зеленого кольору. Вони повинні оцінити рівень засвоєння нового матеріалу на уроці і прикріпити відповідний смайлик на Світлофор.

Зелений - Якщо тобі на уроці все було зрозуміло, то ти добре запам'ятав нову тему.

Жовтий – Якщо в тебе залишилися питання на тему, вдома потрібно ще раз почитати статтю, щоб краще запам'ятати.

червоний – матеріал здався складним, на уроці тобі було важко.

Домашнє завдання.

Уважно розглянь дорожні знаки, які зустрілися тобі дорогою додому або знаходяться поряд із будинком, магазином. Запам'ятай їх або замалюй. Визнач їх назву та групу, до якої вони належать.

А найцікавіших ще одне, дуже важке завдання. На уроці ми дізналися лише про 5 груп дорожніх знаків. Насправді їх трохи більше. Спробуйте дізнатися у дорослих, про які групи дорожніх знаків у підручнику не сказано, і намалювати такі знаки.

А закінчимо ми урок веселою піснею про дорожні знаки.

Діти виконують перший куплет «Пісні про дорожні знаки» (на мотив «Блакитний вагон»)

Час пробіг і сплив удалину Але без вас не можна.

Зустрічі з нами ти вже не чекай. Знаки дорожні

Розповіли мало, не встигли, шкода, Важливі, складні,

Але ще хвилина попереду! З вами дружити повинні

Приспів: Знаки дорожні, Все – і ти, і я!

Важливі, складні,

Важко вас вивчити,

Додатковий матеріал:

«Дорожні ситуації»

Ситуація 1.

Двоє хлопчиків і три дівчинки вийшли зі школи. Коли вони підійшли до пішохідного переходу, зелений сигнал почав блимати. Хлопчики побігли через дорогу бігом, а дівчатка залишилися чекати на наступний сигнал. Скільки хлопців правильно перейшли дорогу?

(Три дівчинки. Найбезпечніше чекати наступного зеленого сигналу.)

Ситуація 2.

З автобуса вийшли шестеро людей. Троє з них перейшли дорогу пішохідним переходом, двоє пішли обходити автобус спереду, і один залишився на зупинці. Скільки людей вчинило правильно?

(Один. Найправильніше почекати, поки автобус від'їде від зупинки, і тільки потім переходити дорогу.)

Ситуація 3.

Семеро хлопців грали у м'яч на проїжджій частині дороги. Двоє пішли додому. Інші залишилися грати на дорозі. Скільки хлопців вчинили правильно?

(Жодного. Грати на проїжджій частині дороги не можна)

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ РУСПУБЛІКИ КАЗАХСТАН

КОЛЕДЖ ПРОМИСЛОВОЇ ІНДУСТРІЇ І НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

ПОГОДЖЕНО

Методист коледжу

А.Ж.Абдібекова

«_____ » __________ 20__ р

ЗАТВЕРДЖУЮ

Заступник директора

з навчальної роботи

___________ С.ЖРамазанов

«_____» __________ 20__ р

ПЛАН ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ

На предмет Правила дорожнього руху.

Тема: Попереджувальні знаки. Характеристика, призначення,

застосування.

Викладач Єрназарова Ж.Є.

м.Талдикорган 2015р.

ПЛАН ЗАНЯТТЯ

Розвиваюча:Ррозвивати логічне мислення, пам'ятьучнів, через аналіз зіставлень різних видівсимволів і розвивати розумову здатність.

Виховна: Формувати інтерес до предмета, що вивчається, і прищеплювати любов до обраної професії.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАНЯТТЯ

А. Наочні посібники: слайди на тему.

Б. Література основна: Посібник для підготовки до іспитів з Правил дорожнього руху РК 2015 рік.

ІІ. Повторення пройденого матеріалу Перевірка домашнього завдання:

    Розмова опитування:

    Навіщо потрібні ПДР?

    Як пов'язані ПДР із пристроєм авто?

    Що таке "головна дорога"?

    Хто є учасником дорожнього руху?

    Що таке «механічне ТЗ» і просто ТЗ?

    Що таке "Населений пункт"?

    Що таке «Залізничний переїзд»?

II. Тести з карток (Працюють 3 студенти. Тест з 3 питань)

III. Це цікаво (Опитування домашнього завдання з енциклопедичного матеріалу).

ІІІ. Викладення нового матеріалу (Методика) інтерактивно-комунікативна технологія.

    Характеристика символів;

    призначення знаків;

    Застосування символів.

Характеристика знаків: Група попереджувальних знаків складається з 32 основних знаків, всього 49 знаків з урахуванням того, що деякі знаки мають під знаки.

Всі попереджувальні знаки мають трикутну форму з вершинами вгору, за винятком знаків 1.3, 1.4, 1.31 і 1.32.

Всі знаки обведені червоною облямівкою, намальовані чорними символами над білим тлом. А знаки 1.31.4, 1.31.5, 1.32.1, 1.32.2, 1.32.3 запроваджено у 2009 році.

Ці нові знаки у разі зміни правил правил дорожнього руху. Знаки 1.31.4, 1.31.5, 1.32.1, 1.32.2, 1.32.3 це знаки прямокутної форми намальовані чорними символами на жовтому тлі, знаки 1.31 вказують напрямок повороту дороги, а знаки 1.32 об'їзд перешкоди.

Призначення знаків: Знаки попередження призначені для попередження або обмеження руху на небезпечних ділянках у населених і поза населених пунктах, тобто попереджають водіїв та інших учасників руху про небезпеку, які можуть виникнути на дорозі під час руху.

Застосування символів: Попереджувальні знаки ставляться з правого та з лівого боку проїжджої частини, у населених пунктах ставляться за 50-100 метрів, а не населених пунктах за 150-300 метрів від небезпечної ділянки. Знаки 1.13, 1.14 "крутий спуск", "крутий підйом" означають спуск або підйом на кожні 100 метрів підйому або спуску в градусах.

12 0 це означає 12% підйому або спуску.

На дорозі можуть траплятися різні відсотки підйому чи спуску залежно від рельєфу місцевості.

Наприклад: Як ви думаєте, чому на «архарлінському перевалі» роблять глобальну реконструкцію дороги, тому що перевал був з крутими поворотами, які супроводжувалися затяжними спусками та підйомами.

Показ слайдів на тему

IV. Закріплення нового матеріалу

(Виконання завдань, оцінка знань та ін.)

Опитування по слайдах (у слайдах показані в розкид попереджувальні знаки)

    Які знаки ставляться з табличкою та без додаткових табличок?

    На якій відстані ставляться знак «дорожні роботи» у населеному пункті?

    Які знаки встановлюються безпосередньо перед залізничним переїздом?

    Які знаки повторюються у не населених пунктах?

    Чим відрізняються знаки 1.16 та 1.16.1?

    Чим відрізняються знаки 1.11 та 1.12?

V. Домашнє завдання

    1. Підготувати енциклопедичний матеріал до новій темі«Знаки пріоритету».

2. Які із «попереджувальних знаків» ставляться на наших дорогах?

ПДР стор. 33-35 рис. 2.

V І . Підбиття підсумків уроку

(Виставлення оцінок з

Конспект відкритого заняття з правил дорожнього руху в старшій групідитячий садок.

Тема: «Подорож до країни правил дорожнього руху»

Конспект провела

вихователь старшої групи

Вишнякова Ніна Вікторівна

Москва 2014

Ціль заняття. Продовжувати знайомити з правилами дорожнього руху, вчити практично застосовувати їх у різних ситуаціях. Розвивати мислення, зорову увагу, вміння орієнтуватися у навколишньому світі. Виховувати почуття відповідальності.

Освітня:

продовжувати знайомити з елементами дороги;

Удосконалювати діалогічну мову, інтонаційну промовистість мови;

Продовжувати закріплювати правила поведінки на проїжджій частині;

Розвивати у дітей почуття відповідальності за дотримання ПДР;

Розвиваючі:

Розвивати у дітей ази дорожньої грамоти, розширювати знання дітей про світлофор, значення сигналів світлофора;

Виховна:

формувати дружні, доброзичливі стосунки між дітьми;

Виховувати вміння слухати свого однолітка, не перебиваючи;

Формувати бажання дотримуватись правил дорожнього руху.

Активізація словника:

Закріпити у промові дітей слова: пішохід, пасажир, тротуар;

Закріпити у промові назви дорожніх знаків.

МАТЕРІАЛ ДО ЗАНЯТТЯ: дорожні знаки,

Методи та прийоми:

ігровий момент, художнє слово, показ, розмова, завдання, пояснення, розгляд, закріплення, заохочення, результат.

Завдання інтегрованих освітніх областей:

"Безпека". Розширювати уявлення про правила дорожнього руху. Продовжувати знайомити із елементами дороги. Уточнювати уявлення про роботу світлофора.

"Пізнання". Закріплювати назви форм: коло, прямокутник.

"Соціалізація". Формувати дружні, доброзичливі стосунки між дітьми.

"Комунікація". Закріпити у словнику дітей: прямокутник, світлофор, сигнал, перехід, зупинка громадського транспорту. Розвивати вільне спілкування з дорослими та дітьми.

«Читання художньої літератури». Розвивати вміння відгадувати загадки та співвідносити їх із зображенням.

Попередня робота:

Бесіда «Сигнали світлофора», «Червоний, жовтий, зелений», «Дорожні знаки», «Правила переходу вулиць та доріг», «Про смугасту «зебру» та дорожній знак «Пішохідний перехід», «У міському транспорті»

Дидактичні ігри: "Що таке вулиця", "Я - водій", "Дорожні знаки"

Читання художньої літератури: Я. Пішумов «Машини», В. Берестов «Це їду я бігом», М. Пляцковський «Стоп машина!», С. Михалков «Якщо світло запалилося червоне», С. Яковлєв «Потрібно слухатися без суперечки», Б. Житков «Світлофор»

Розгляд фотографій «Вулиці нашого міста»

Складання розповіді про дорожню ситуацію з сюжетної картинки.

Хід заняття.

Вихователь: Хлопці, відгадайте загадку:

Це що за дуже дивний

Людина дерев'яна?

На землі та під водою

Шукає ключик золотий,

Усюди ніс суєт він довгий.

Хто ж це? (Буратіно)

Діти: Буратіно.

Вихователь: Сьогодні я від Буратіно отримала листа. У листі він попросив допомогти йому.

Він опинився в нашому місті, заблукав у ньому і злякався. Він не знає, як поводитися на вулицях нашого великого міста. Допоможемо ми Буратіно?

Вихователь: А в якому місті ми живемо?

Діти: Москва.

Вихователь: Давайте допоможемо нашому гостю не бояться ходити вулицями. Але для цього ми з вами вирушимо у маленьку подорож. Сідайте у наш уявний автобус. І спершу відгадайте загадку.

У два ряди будинки стоять,

Десять, двадцять, сто поспіль.

Квадратними очима

Один на одного дивляться.

Діти: Вулиця.

Перша зупинка на нашій вулиці називатиметься «Подорож до історії». Розкажемо Буратіно на чому ж пересувалися люди дуже давно, коли ще не придумали автомобілів, не було автобусів і поїздів.

Як ви думаєте?

Діти: на конях, на візках.

Вихователь: правильно, хлопці! Подивіться на дошку та послухайте вірш С. Михалкова «Від карети до ракети». І ти, Буратіно, уважно слухай.

Вихователь: Ось виявляється, як люди жили у минулому. Але людям набридло залежати тільки від коней і вони вигадали….

І що вони придумали?

Діти: поїзди, автомобілі, літаки тощо.

Вихователь: Які ви молодці, хлопці, спостерігачі. Але поїдемо далі з вами.

Наступна наша зупинка має назву «Світлофор».

Зараз діти допоможуть мені розповісти «Казку про заповітні вогники».

(Розігрується сценка «Казка про заповітні вогники»)

Вихователь: В одному прекрасному старому місті зустрілися на перехресті три вогники: Червоний, Жовтий та Зелений. Почалася між ними суперечка про те, який із вогників найважливіший.

Дитина (червоний вогник): Я, червоний, найважливіший – колір багаття, пожежі. Як мене побачать люди – знають, що попереду тривога, небезпека.

Дитина (жовтий вогник): Ні, я, жовтий колір, важливіше. Мій колір – колір сонця. А воно може бути й другом, і ворогом. Тому я попереджаю: Будь обережним! Увага! Не поспішай!

Дитина зелений вогник: Друзі вогники, припиніть сперечатися! Це я – найважливіший колір – колір трави, лісу, листя. Я нагадую всім про безпеку та спокій.

Вихователь: Так і тривала б на перехресті міста суперечка заповітних вогників, якби не втрутився самотній герой. Він мав три очі, але вони не мали кольору. Ось що він сказав:

Дитина (світлофор): Друзі, не треба сперечатися! Кожен з вас дуже яскравий колір, і кожен дуже важливий. Давайте дружити! Ми завжди разом допомагатимемо всім людям на вулицях міста.

Вихователь: Заповітні вогники дуже зраділи. І з того часу на перехрестях великих місткерують машинами та пішоходами друзі-вогники та друг світлофор!

Вихователь: Ви зрозуміли, хлопці, навіщо на вулицях потрібен світлофор?

Діти: так, щоб не було аварій тощо.

Проводиться гра «Кольорові автомобілі». (Чий гараж швидше збереться).

Вихователь: А навіщо на вулицях потрібні дорожні знаки?

Діти: Відповідь дітей.

Вихователь: Давайте перевіримо, знаєте ви дорожні знаки чи ні.

Тут у мене на столі стоять дорожні знаки і ваше завдання полягає не просто відгадати загадку, а й знайти той дорожній знак, про який у цій загадці йдеться. І так починаємо. Перша загадка.

Загадки з ПДР:

Всім знайомі смужки,

Знають діти, знає дорослий,

На той бік веде... ("Пішохідний перехід")

А тут, хлопці, не до сміху,

Ні на чому не можна тут їхати,

Можна тільки своїм ходом,

Можна лише пішоходам. ("Пішохідна доріжка".)

Цей знак помітиш одразу:

Три кольорові величезні очі.

Колір у очей певний:

Червоний, жовтий та зелений.

Зайнявся червоний – рухатися небезпечно.

Для кого зелене світло – проїдь, заборони немає. (Світлофор)

У білому трикутнику

З облямівкою червоною

Чоловікам-школярам

Дуже безпечно.

Цей знак дорожній

Знають усі на світі:

Будьте уважні,

На дорозі … (діти)

Гальма водій. Стій!

Знак – заборона перед тобою.

Найсуворіший цей знак,

Щоб не в'їхав ти в халепу.

Повинен знак ти дотримуватися,

«Під цеглу» не заїжджати. (в'їзд заборонений).

Зупинка, юрмиться народ.

Незабаром автобус підійде.

Тут чекають транспорт міський,

Їдуть до офісу, до цеху, додому.

Їдуть до школи, дитячого садка,

У свято їдуть на парад.

У вуличному кругообігу

Транспорт міський у пошані! (Місце зупинки автобуса)

Проводиться гра «Відповісти правильно», діти стають по колу, вихователь у центрі з м'ячем, кому з дітей вихователь кидає м'яч, той відповідає.

Пішки вулицею йде. Значить це (пішохід)

Якщо ти їдеш в автобусі, автомобілі, то ти (пасажир)

А машини літають? (Ні)

У світлофора 8 очей? (Ні – 3 сигнали: червоний, жовтий, зелений)

А машини сплять у ліжках? (Ні, в гаражі, на автостоянці)

Як називається те місце, де люди чекають на автобус (зупинка)

Як називається місце, яке включає дороги, парки, житлові двори, ігрові майданчики (вулиця)

Вихователь: і наприкінці нашої подорожі я хотіла б пограти з вами ще одну гру.

Якщо ви чините згідно з правилами дорожнього руху, то дружно відповідайте: «Це я, це я, це все мої

друзі», а якщо ні – то мовчіть.

1. Хто з вас іде вперед

Лише там де перехід?

2. Хто летить вперед так скоро,

Що не бачить світлофора?

3. Знає хто, що світло зелене

Отже, шлях відкритий.

А що жовте світло завжди

Про увагу говорить?

4. Знає хто, що червоне світло

Це означає, що ходу немає?

5. Хто з вас, йдучи додому,

Тримає шлях бруківкою?

6 Хто з вас у тісному вагоні

поступився старенькій місце?

Підсумок: Які ви молодці, хлопці! Ви добре знаєте правила дорожнього руху! Тепер я за вас спокійна. Я знаю, що з вами нічого не станеться. До побачення.

Рефлексія.

Хлопці, вам сподобалася мандрівка? Що вам запам'яталося найбільше? Які завдання видалися вам важкими? (коротке опитування із заняття)

Можливо, це вас зацікавить:

  1. Сценарій відкритого заняття на тему: «Правил дорожніх на світі не мало» Мета уроку: система роботи педагога зі збагачення знаннями дітей, про правила дорожнього руху;

  2. Відкрите заняття: "Подорож у країну емоцій." МЕТА: розвиток емоційної сфери у дітей молодшого шкільного віку, вчити розуміти свої почуття та почуття інших людей та розповідати... Здрастуйте хлопці! Скажіть мені це садок Світлячок? Ой, як добре! Хлопці ось ця чарівна Квіточка сказала що Тільки ви зможете мені допомогти. У Вашій групі...