система штрафів

Ти сам майстер дпи ваза презентація. Ти сам майстер. Виставлення отметок.Уборка робочого місця

Ти сам майстер дпи ваза презентація.  Ти сам майстер.  Виставлення отметок.Уборка робочого місця
предмет: Образотворче мистецтво.

учитель : Килосова Є.І.

Дата: 28.04.2016.

клас: 5 «г»

Підручник: Образотворче мистецтво 5 клас. Автори: Н.А. Горяєва, О.В. Островська. Вид-во: «Просвещение» 2014 р

Тема: «Ти сам майстер ДПІ. Виготовлення декоративного панно в техніці аплікація ».

мета: сприяти розширенню і закріпленню знань про декоративне панно. Виконання декоративного панно в техніці аплікації.

завдання:

навчальна: формування вміння виготовляти панно в техніці аплікації.

розвиваюча: розвиток вміння контролювати, коригувати й оцінювати навчальну задачу і свої дії для її вирішення; розвиток художніх і здібностей учнів.

Виховна: формування позитивної мотивації до уроку образотворчого мистецтвашляхом залучення кожного в активну діяльність; відповідальності за результат навчальної праці; самоконтролю і взаємоконтролю в спільної діяльності.

Тип уроку: комбінований.

форми роботи : Парна та індивідуальна.

Плановані результати:

Предметні:

Учні повинні розуміти, що таке - панно, пояснювати роль панно в інтер'єрі, знати тематику панно.

Пояснювати відмінності сучасного ДПІ від традиційного народного мистецтва.

Творчо працювати над запропонованою темою, використовуючи виражальні можливості художніх матеріалів і мову ДПІ.

особистісні:

Розуміти ролі культури і мистецтва в житті людини;

Вміти спостерігати і фантазувати при створенні подібних форм;

вміти співпрацюватиз товаришами в процесі спільної діяльності, співвідносити свою частину роботи з загальним задумом;

Вміти обговорювати і аналізувати власну художню діяльність і роботу однокласників з позицій творчих завдань даної теми, з точки зору змісту і засобів його вираження.

метапредметние:

Пізнавальні УУД:

Оволодіти умінням творчого бачення з позицій художника, тобто умінням порівнювати, аналізувати, виділяти головне, узагальнювати робити висновки в результаті спільної роботи всього клас;

Прагнути до освоєння нових знань і умінь, до досягнення більш високих і оригінальних творчих результатів.

Комунікативні УУД:

Вміти оформляти свою думку в усному мовленні, слухати і розуміти мову інших;

Оволодіти умінням вести діалог, розподіляти функції і ролі в процесі виконання творчої роботи;

Використовувати кошти інформаційних технологій для вирішення різних навчально-творчих завдань у процесі пошуку додаткового образотворчого матеріалу, виконання творчих завдань;

Вчитися виконувати різні ролі в парі.

Регулятивні УУД:

- визначати і формулювати мету діяльності на уроці;

Відрізняти вірно виконане завдання від невірного;

Вміти планувати, контролювати й оцінювати навчальні дії відповідно до поставленим завданням,

Знаходити варіанти вирішення різних художньо-творчих завдань;

Вміти раціонально будувати самостійну творчу діяльність, Роботу в парі;

Вміти організувати робоче місце.

Основний зміст теми, поняття, терміни: Панно як вид сучасного ДПІ, історія панно, різноманітність матеріалів для виготовлення панно.

Поняття аплікація.

Технологічна карта уроку

«Ти сам майстер ДПІ. Виготовлення декоративного панно в техніці аплікація. Урок №2 »

плановані

результати

(Особистісні, метапредметние, предметні)

час

    організаційний етап

    Емоційний настрій.

Організація місця розташування кожного учня.

Перевір, дружок, ти готовий почати урок?

Все ль на місці, все ль в порядку?

Чи всі правильно сидять?

Всі уважно дивляться?

Перевіримо на місці чи ножиці, клей.

А щоденники на місці?

Займають свої місця, вітають присутніх.

Комунікативні: планування навчального співробітництва з учителем і однокласниками

    Етап мотивації та актуалізації знань

Учитель пропонує визначити зміст теми уроку.

Хлопці подивіться на дошку. Всі букви переплуталися, допоможіть знайти їм свої місця і визначте тему нашого уроку.

Хто здогадався, про що піде мова?

Як звучить наша тема?

Учні формулюють зміст теми уроку.

Виготовлення декоративного панно в техніці аплікація.

Комунікативні: співпраці з учителем і однокласниками;

Пізнавальні:

вміння структурувати знання, вміння усвідомлено будувати мовне висловлювання;

    постановка навчальної задачі

Учитель активізує знання учнів, створює проблемну ситуацію. Давайте згадаємо чим ми займалися на минулому уроці. Про що вели розмову.

Припустімо? Яка тема і мета нашого уроку.

А тепер давайте визначимо план нашого уроку.

1.Повторім вивчений матеріал.

2.Узнаем щось нове.

3.Завершім роботу, розпочату на 1 уроці.

4.Закрепім матеріал.

Учні ставлять перед собою завдання, називають тему, згадують зміст попереднього уроку. Мета: навчиться виготовляти панно. Продовжити роботу над декоративним панно в техніці аплікація.

регулятивні:

цілепокладання;

Коммунікатівние6

постановка питань;

Пізнавальні:

самостійне виділення-формулювання пізнавальної мети

    «Відкриття» навчаються нового знання

Учитель організовує учнів з дослідження проблемної ситуації.

Давайте згадаємо все що ви дізналися про панно.

Що таке панно?

Що таке аплікація?

З яких матеріалів виготовляють панно? З яким матеріалом працюємо ми?

Учні відповідають на поставлені питання.

Панно - це елемент декору приміщення, який покликаний прикрашати стіни, стелю, а іноді навіть фасади будівель.

Аплікація - найпоширеніший вид ДПІ.Ето наклеювання на основний фон різних матеріалів. Панно виготовляють з різних матеріалів папір, природний матеріал шкіра, нитки, тканину, солоне тісто і т.д.

Регулятивні: цілепокладання; Пізнавальні:

побудова логічної ланцюга міркувань;

комунікативні:

ініціативне співробітництво в пошуку та виборі інформації

    Рішення навчальної завдання. первинне закріплення

Учитель встановлює усвідомленість сприйняття. Робота з текстом. Історія розвитку панно. (Додаток №1. Парна робота.) Хлопці зараз прочитайте текст і дайте відповідь на питання.

Працюють в парах. Вивчають отриманий матеріал. Шукають відповіді на поставлені питання.

комунікативні:

співпраці один з одним.

Пізнавальні:

вміння структурувати знання, усвідомлено і довільно будувати мовне висловлювання.

    динамічна пауза

Уявити себе тонкої берізкою; могутнім дубом; плакучою вербою над річкою; деревом зі зламаною гілкою.

особистісні

    Творча самостійна практична діяльність.

8.Самооценка.

Зараз ми продовжимо роботу розпочату на першому уроці. У вас є технологічна карта. (Додаток №2) Техніка безпеки.

Під час практичної роботиучитель робить цільові обходи.

Самооцінка робіт учнів за критеріями (Додаток №3)

Учні виконують творче завдання. Продовжують роботу над панно розпочату на першому уроці Додають нові елементи в роботу. Техніка безпеки.

Самооцінювання в листі досягнень.

регулятивні:

виділення і усвідомлення того, що вже засвоєно і що ще підлягає засвоєнню, усвідомлення якості та рівня засвоєння;

особистісні:

самовизначення.

особистісні

Уміння визначати рівень володіння знаніямі.способом діяльності.

9 .Рефлексія діяльності

Учитель організовує рефлексію.

Як ви думаєте де можна розмістити отримані роботи?

Ми досягли мети яку ставили?

Як ви думаєте навіщо потрібно панно?

Закінчите фразу:

Я знаю що…..

Для мене було відкриттям ... ..

У мене вийшло…..

Мені сподобалося….

Відповідають на питання, беруть участь в бесіді. Висловлюють свою думку.

комунікативні:

вміння з достатньою повнотою і точністю виражати свої думки; пізнавальні: рефлексія;

особистісні: смислообразованіе.

10.Домашнее завдання.

Стр.168- 173. Підбір ілюстрацій по темі панно.

Записують завдання в щоденник.

Використання нового знання.

    Розкрити увагу в ході сприйняття творів сучасного декоративно прикладного мистецтвана єдність форми і змісту, на залежність характеру форми від характеру змісту і матеріалу, на кошти, які використовуються художником для вираження свого задуму;

Завдання уроку:

  • виховує- осмислення місця декоративного мистецтва в житті суспільства, подальше формування художнього смаку учнів, розуміння особливостей декоративного прикладного мистецтва;
  • навчальна- закріплення знань дітей про місце і роль декоративного мистецтва в житті людини і суспільства в різні часи, Формування вміння учнів відображати в малюнках і проектах єдність форми і декору на доступному рівні;
  • розвиваюча- розвиток образного мислення, розвиток емоційним та інтелектуальним сфер особистості, розвиток вміння порівнювати і узагальнювати, розвиток здібностей естетичного сприйняття.

матеріали:робочий зошит, ручка, графітний олівець, ластик, лінійка, кольоровий картон, кольоровий папір, ножиці, клей ПВА або клей - олівець.

На дошці: дата, тема, терміни: «Панно».

Зоровий ряд:

  • оформлення класної дошки - ескізи панно на різні теми.

Використання ІКТ: презентація до уроку.

Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу.

методи:- словесні (інструктаж, розповідь);

Наочні (демонстрація посібників, використання ІКТ - презентації по темі уроку);

Соціальний (поєднання індивідуальної);

Метод стимулювання і мотивації (створення проблемної ситуації, виконання практичного завдання, створення ситуації успіху).

Форми організації роботи на уроці:

Фронтальна.

Хід уроку:

1. Організаторський момент:

  • перевірка наявності учнів, їх готовність до уроку;
  • повторення правил техніки безпеки на уроках технології;
  • оцінка сприятливості псіхосфери навчального заняття.

2. Вивчення нового матеріалу:

На цих уроках ви зможете своїми руками зробити красиві декоративні речі. Вони пожвавлять інтер'єр школи або вашого будинку, наповнять їх теплом, але найголовніше - ви подаруєте радість всім, хто вміє по - справжньому цінувати красу.

По-перше, необхідно визначитися у виборі місця, де будуть розміщені роботи (в коридорі, їдальні, рекреації), вирішити, яким буде їх розмір і змістовний мотив. Можна зробити, наприклад, декоративне панно на теми: «Святкові гуляння», «Веселі посиденьки», за мотивами російських народних казок, Древніх образів народного мистецтва - древо життя, коня, птиці, матері - землі.

Народження задуму і втілення його в ескізах - це один з найважливіших і відповідальних моментів творчого процесу. Від того, наскільки він буде плідний, і залежить успіх подальшої роботи над декоративною композицією.

Роботу над ескізами починають з пошуку пластичного рішення головного образу композиції. Потрібно прагнути до того, щоб зображення було лаконічним, узагальненим і виразним. В ескізі не потрібні подробиці.

Закінчені ескізи необхідно уважно переглянути. Потім, вибравши найбільш вдалі, доопрацювати, збагатити цікавими знахідками інших авторів.

Перш ніж приступити до роботи в матеріалі, потрібно виконати так званий картон, Тобто допоміжний малюнок, в якому композиція виповнюється в натуральну величину.

Малюнок на картоні можна обвести вуглиною, розділити на фрагменти, пронумерувати деталі. Це полегшить роботу, пов'язану з виконанням окремих деталей. Приклавши аркуш паперу до малюнка, ви зможете швидко зробити на ньому відбиток потрібної форми, вирізати її і, поставивши з зворотного бокувідповідний номер, почати прикрашати деталь. Деталі збираються в більш великі блоки, а потім монтуються на панно.

Для декоративної роботи можуть знадобитися матеріали: шматок оргаліту, мішковина або полотно різних відтінків і фактури, а також шкіра, кольорове сукно, шматочки тканини, велюру, мотузки різної товщини, шпагат, папір і клей ПВА.

Для прикраси панно буде потрібно заготовити велику кількість вузликів, петельок, завитків різної величини, а також плетені кіски і кручені мотузки. З кісками доведеться трохи попрацювати: необхідно навчитися протягати мотузку через петлю, подібно до того, як це робить мама, коли в'яже гачком веревочкцу.

Щоб уявити загальне кольорове рішення панно і підібрати потрібні матеріали, розкладіть їх на картоні. Окремі деталі панно можна виконати, використовуючи шпагат.

На приклеєну поверхню прикладіть один до одного короткі відрізки шпагату, підтягуючи їх до середини. Коли клей висохне, можна підрізати краю деталі і прикрасити їх кіскою або мотузкою.

Використовуючи вирізані з шматків шкіри, велюру або щільної тканини деталі, а також петельки, завитки, вузлики, кручені мотузки, ви можете вибудовувати з них химерні візерунки, вільно декорувати великі поверхні, по - різному комбінуючи і поєднуючи на них різні елементи.

Щоб панно вийшло красивим, постарайтеся робити цю роботу акуратно, з любов'ю, а головне - сміливо фантазуйте.

Ще один варіантвиконання декоративного панно () - із солоного тіста. Виготовити таку тісто нескладно самому: потрібно взяти склянку борошна одну столову ложку солі і додавати потроху води, поки не вийде крутий заміс. Матеріал для панно готовий, можна починати роботу.

Спочатку необхідно зробити ескіз (умовно, узагальнено, виразно) і перевести малюнок на основний формат. На твердій оргалітовие основі малюнок можна виконати крейдою. Краще почати роботу з великих форм. Щоб зв'язати ліпна зображення з основою, слід проклеїти тонким шаром ПВА потрібну ділянку робочої поверхні, а потім, виклавши на нього шматок тіста, почати роботу над ліпним зображенням відповідно до малюнком. Окремі деталі, наприклад оборки сукні, пелюстки квітів і т.д., можна зробити більш рельєфними, виступаючими над ліпний поверхнею.

Робота буде красиво виглядати, якщо ви прикрасите окремі ділянки візерунками. Їх можна продавити лінійкою або стеком, надавши їм вигляд геометричного орнаменту. Можна зробити поглиблення гострим кінцем олівця, а також Налепи у вигляді кульок з тіста з заглибленнями в них. Способів прикрасити поверхні дуже багато - потрібно лише проявити вигадку, винахідливість і фантазію.

Коли ліпна зображення буде готове, дайте йому просохнути. А на наступному уроці можна дуже обережно включити колір, попередньо склавши палітру з ніжних квітів. Найкраще працювати, трохи - трохи торкаючись напівсухий плоскою кистю рельєфній поверхні, що не намагаючись її перекрити повністю. Ніжні кольори, крізь які пробивається колір тесту, створять ефект світіння, а також колірне багатство декоративної роботи.

3. Закріплення вивченого матеріалу:

  • Що таке панно?
  • Що таке композиція?

Физкультминутка.

  1. Практична творча робота:

Виконати декоративну роботу - стародавніх образів народного мистецтва - древо життя, коня, птиці, матері - землі. Виконання роботи в двох варіантах.

  1. З тканини, мотузок, на картоні.
  2. На картоні, полотні, елементи з солоного тіста.

Поточний інструктаж.Під час практичної роботи учнів вчитель проводить обходи робочих місць з метою:

  1. контролю за правильністю виконання прийомів роботи;
  2. надання допомоги учням, які відчувають труднощі в роботі;
  3. контроль обсягу і якості виконаної роботи.
  4. Підведення підсумків спільної роботи:

В кінці заняття провести аналіз творчих робіт учнів з точки зору таких критеріїв: декоративність, змістовність, умовна виразність, оригінальність рішення творчого завдання. Виставляння оцінок.

Д / з. Принести матеріали для виконання творчої роботи: картон, клей ПВА, ножиці, шматки тканини різного кольору, шматки мотузки, товстих ниток.

Словник термінів.

ескіз- попередній малюнок.

картон- допоміжний малюнок, в якому задумана композиція виконана в масштабі майбутньої декоративної роботи (панно).

панно- декоративна композиція в строго обмеженій площині; прикріплюють до стіни архітектурного інтер'єру.

композиція(Лат. Compositio - складання, зв'язування) - побудова художнього твору, Здійснюване в кожному виді мистецтва своїми засобами, техніками, з урахуванням своїх законів.

Художній образ речі- видиме будова змісту, ідеї, злите єдність форми і змісту, здійснене художником в конкретному матеріалі і пронизане його особистістю.

Кіч, кітч(Нім., Букв. «Халтура, поганий смак») - вироби або твори, які не відповідають загальноприйнятим уявленням про прекрасне. Це торжество вульгарності, несмаку, прагнення до підробки або дешевого під дороге, або одного матеріалу під ілюзорне подобу іншого (скла під кришталь, порцеляни під дерево, металу під камінь і т. Д.).

вітраж(Фр. Vitrage - скління) - твір декоративного мистецтва, виконаний з кольорового скла або іншого пропускає світло матеріалу; образотворча або орнаментальна композиція, розрахована на наскрізне освітлення (вікно, двері, прозора перегородка).

творча інтерпретація- творче виконання художнього твору, що грунтується на самостійному тлумаченні.

Перегляд вмісту документа
«Ти сам майстер. »

Ти сам - майстер декоративно - прикладного мистецтва

Образотворчого мистецтва 5 клас


  • познайомити учнів з символічною мовою декоративного мистецтва на прикладі виконання практичних робіт;
  • розкрити увагу в ході сприйняття творів сучасного декоративно-прикладного мистецтва на єдність форми і змісту, на залежність характеру форми від характеру змісту і матеріалу, на кошти, які використовуються художником для вираження свого задуму;
  • розвивати художню обізнаність, фантазію при розробці сучасних проектів прикраси інтер'єру школи, окремих декоративних речей;


  • «Святкові гуляння»,
  • «Веселі посиденьки» ,
  • за мотивами російських народних казок, Древніх образів народного мистецтва - дерево життя , коня , птиці , матері - землі.

казковий птах

Перш ніж приступити до роботи в матеріалі, потрібно виконати так званий картон , Тобто допоміжний малюнок, в якому композиція виповнюється в натуральну величину.



  • мішковина або полотно різних відтінків і фактури,
  • шкіра,
  • кольорове сукно,
  • шматочки тканини, велюру,
  • мотузки різної товщини,
  • папір
  • клей ПВА.


Ще один варіантвиконання декоративного панно ( декоративна композиція в строго обмеженій площині; прикріплюють до стіни архітектурного інтер'єру ) з солоного тіста.





  • Як ви розумієте вираз «твір говорить мовою свого матеріалу»? які засоби художньої виразностівикористовує художник для вираження своїх думок і почуттів в творах ДПІ? Що таке панно? Що таке композиція? Як можна виділити основну частину композиції?
  • Як ви розумієте вираз «твір говорить мовою свого матеріалу»?
  • Які засоби художньої виразності використовує художник для вираження своїх думок і почуттів в творах ДПІ?
  • Що таке панно?
  • Що таке композиція?
  • Як можна виділити основну частину композиції?

Краснодарський край, ст. староминская

учитель образотворчого мистецтва МОУ СЗШ №9

Грудьева Наталія Олексіївна

Урок образотворчого мистецтва для 5 класу

Ти сам майстер декоративно - прикладного мистецтва

Мета уроку: створити вирібдекоративно - прикладногомистецтва в сучасному стилі

завдання:

    познайомити з сучасними видами декоративно - прикладного мистецтва;

    познайомити з новою технікою роботи «квіллінг»;

    виховувати любов до навколишнього світу.

Техніка виконання: бумагокручение

Вид уроку: урок творчості

устаткування

Для вчителя: презентація

Для дітей: лист А4 кольоровий папір, Ножиці, клей ПВА.

Хід уроку

1. організаційний момент.

2. Основний етап

1. Розповідь учителя.

Декоративне мистецтво продовжує жити в сучасному світі, Знаходить нові засоби виразності.
Сучасні художники сміливо експериментують з матеріалом, формою, кольором, створюючи щоразу щось абсолютно нове.
Сьогодні ми теж будемо сучасними художниками і познайомимося з новою технікою - квіллінг.
Зображення в квілінгу створюються зі смужок паперу, згорнутих в різні фігури і наклеєних на основу, наприклад на ... листівку. Смужки можна купити, але простіше вирізати з двосторонньої кольорового паперу. Накручувати можна на звичайну дерев'яну зубочистку. Формуй з скручений кульки все, що тобі треба і клей на лист, складайз отриманих деталей об'ємні або плоскі композиції. За допомогою цієї техніки можна оформити практично все, що підкаже вам ваша фантазія: рамки для фотографій, вітальні листівки, різні предмети інтер'єру. Та хіба мало що можна зробити ... Головне, що всі вироби, створені теплотою людських рук, виходять гарні, незвичайні і передають настрій автора.

2. Вправа.

    Спочатку освоїмо основні елементи техніки квілінг.

    Наріжте смужки різного кольору і спробуйте накрутити спіраль.

    Виконати щільну спіраль, вільну і надайте їй форму краплі, квітки, пелюстки. Робота разом з учителем.

Інструкція

    Візьміть смужку потрібного кольору, Довжини і ширини.

    Щільно намотайте її на інструмент для квілінгу.

    Акуратно зніміть вийшов рулончик (рол) і дайте йому трохи розвернутися.

    Підклейте зовнішній кінець смужки.

    Надайте елементу потрібну форму, згинаючи, притискаючи, защипуючи і зрушуючи папір пальцями з різних сторін.

3. Інструктаж ТБ при роботі з ножицями.

4. Практична частина

Виготовлення власних робіт. Оформити листівку, рамку, зробити оригінальну роботу (квіти, гусениця, метелик)

5. Аналіз та підсумки уроку.

З якою технікою познайомилися?
- Що вам найбільше сподобалося?

Тип уроку:Вивчення нового матеріалу, урок - творчості.

Мета уроку:Розвиток художньо-естетичного мислення дітей, за допомогою роботи з гофрованим картоном в техніці квіллінг. Сформувати у дітей почуття успіху, впевненості в собі, пробудити бажання постійно творити, створити виріб декоративно - прикладного мистецтва для прикраси інтер'єру.

  • Навчальні: Сприяти формуванню уявлення про новий вид декоративно-прикладного мистецтва - квіллінг. Формувати у дітей практичні навички роботи з папером в техніці "квіллінг".
  • Розвиваючі: Розвивати художній смак, творчі здібності та фантазію дітей, здатність працювати руками, удосконалювати дрібну моторику рук, розвивати окомір, розвивати просторову уяву.
  • виховують: Виховувати інтерес до роботи з папером в техніці "квіллінг", удосконалювати трудові навички, формувати культуру праці, вчити акуратності, вмінню дбайливо й ощадливо використовувати матеріал, тримати в порядку робоче місце.

Устаткування для вчителя: ПК, мультимедиапроектор.

Устаткування для дітей: смужки кольорового гофрованого картону, клей ПВА, зубочистки, ватяні палички.

План уроку (45 хв.)

Організаційний момент. Перевірка готовності до уроку. 3 хв.

Повторення вивченого матеріалу. Фронтальне опитування. 5 хвилин.

Практична частина. Майстер-клас по квілінгу з гофрованого картону з демонстрацією презентації. 30-32 хв.

Заключна частина. Підведення підсумків. Виставка робіт. 5 хв

Організаційний момент:

Привітання, перевірка наявності необхідних матеріалів та аксесуарів в учнів.

Повторення вивченого матеріалу:

На минулому уроці ми з вами вели розмову про сучасний декоративному мистецтві.

(Перегляд презентації)

Слайд 2. - Давайте згадаємо, які існують види сучасного декоративно-прикладного мистецтва. Які матеріали використовують художники. (Відповідь учнів - кераміка, художнє скло, метал, гобелен, батик.)

Слайд 3. - Правильно, а сьогодні на уроці я пропоную кожному стати майстром декоративно-прикладного мистецтва і виконати об'ємну роботу з гофрованого картону для прикраси інтер'єру.

Слайд 4. - Для цього нам знадобляться наступні матеріали та інструменти: смужки кольорового гофрованого картону, клей ПВА, зубочистки, ватяні палички.

Слайди 5-6-7-8. Квіллінг - від англійського слова "намотувати". Квіллінг - це закручування серпантином смужок з паперу або гофрованого картону, які приймають ажурний філігранний вид.
Умілими руками майстрів можна зробити дивовижні вироби. Подивіться.

Слайд 9. - Приступаємо до роботи. Візьміть смужку гофрованого картону жовтого кольору і скрутіть тонку трубочку. Докрутили трубочку в котушку-рол.

Слайд 10. - Виконайте точно такі ж котушки-роли зі смужок гофрованого картону іншого кольору. Потім з кожної котушки зробіть форму сердечка.

Слайд 11. - Виготовлення стеблинки. Складемо навпіл зелену смужку картону, склеим обидві половинки, залишивши місце для квіточки. Вклеїмо жовта квітка-сердечко. Повторимо те ж саме з іншими смужками картону.

Слайд 12. - Виготовлення листочків. Візьмемо шматочок зеленого гофрованого картону, разрежем його по діагоналі - отримаємо трикутні листочки. Виконаємо таким же чином листочки для інших квітів.

Слайд 13 - приклеїти листочки до стебелькам квітів. Загнемо нижній край у стеблинок. Виконаємо вазу - скрутимо котушку - рол більшого діаметру, видавимо пальцями форму, проклеєні її всередині. Вклеїмо квіти в вазу. Заповнимо вазу "грунтом" - м'яким папером.

Слайд 14. - приклеїти "травку" на м'який папір у вазі (нарізані шматочки картону).

Заключна част. Виставка робіт.

Хлопці, ви справжні майстри декоративно-прикладного мистецтва. Давайте подивимося, які роботи у вас вийшли.

(Учні мають свої роботи на партах.

Разом з учителем визначають кращі.)

Підведення підсумків:

Сьогодні на уроці ми познайомилися з технікою квіллінг, сподіваюся, що ви продовжите роботу з гофрованим картоном в цій техніці. Бажаю всім успіхів.

На цьому урок закінчений. До побачення.

Список використаної літератури.

1. Букіна С.Букін М. Квілінг: диво паперових завитків. - "Фенікс", Ростов-на-Дону: 2011

2. Зайцева А.А. Мистецтво квілінгу: магія паперових лент.- М .: Ексмо 2009.

3. Пішікова Н.Г. Робота з папером в нетрадиційній техніці - ТОВ Видавництво "Скрипторий 2003", М: 2008

4. Пішікова Н.Г. Робота з папером в нетрадиційній техніці -2 - ТОВ Видавництво "Скрипторий 2003", М: 2007

5. Пішікова Н.Г. Робота з папером в нетрадиційній техніці - 3. - М .: ТОВ Видавництво "Скрипторий 2003", 2008.

Технологічна карта уроку

Клас: 5

Тема уроку: Ти сам - майстер декоративно-прикладного мистецтва.

Мета уроку:

    Навчити виконувати і декорувати вазу, використовуючи підручний матеріал;

    Розвивати творчу фантазію при розробці сучасних проектів прикраси інтер'єру школи, окремих декоративних речей;

Завдання уроку:

    виховує - осмислення місця декоративного мистецтва в житті суспільства, подальше формування художнього смаку учнів, розуміння особливостей декоративного прикладного мистецтва;

    навчальна - закріплення знань дітей про місце і роль декоративного мистецтва в житті людини і суспільства в різні часи, формування вміння учнів відображати в малюнках і проектах єдність форми і декору на доступному рівні;

    розвиваюча - розвиток образного мислення, розвиток емоційним та інтелектуальним сфер особистості, розвиток вміння порівнювати і узагальнювати, розвиток здібностей естетичного сприйняття.

матеріали:

Зоровий ряд:

    оформлення класу - вази скляні і керамічні різні за формою.

Тип уроку:комбінований.

методи:- словесні (інструктаж, розповідь);

Наочні (демонстрація посібників,);

Соціальний (поєднання індивідуальної);

Метод стимулювання і мотивації (створення проблемної ситуації, виконання практичного завдання, створення ситуації успіху).

Форми організації роботи на уроці: фронтальна.

етапи уроку

діяльність учнів

діяльність учителя

плановані результати

УУД: Пізнавальні (П), особистісні (Л), комунікативні (К), регулятивні (Р).

організаційний момент

слухають вчителя

Привіт хлопці.

Перевірте чи все у ви приготували до уроку.

Я тримаю в долонях сонце

І дарую його друзям

Посміхніться - це просто

Лучик сонця - це вам!

У мене в руках промінчики із завданнями. Виберіть, будь ласка, собі завдання і дайте відповідь на питання.

Висловлюють свої думки (К), пошук і виділення необхідної інформації (П)

Актуалізація опорних знань

Дають свої варіанти відповідей, висловлюють своє ставлення, вибирають і використовують різні художні матеріалидля передачі власного задуму.

Міні-повідомлення:

З історії

Ваза (з італійської - посудина, посуд) - традиційна форма ємності для рідини - води, масла. З'явилася в 4 тис. До н. е. без змін існувала до наших днів. На відміну від інших судин форма вази зобов'язана своєю появою гончарного кола, а пізніше в 1 ст.н.е. - стеклодувной трубі.

До цього архаїчні судини виготовляли обмазуванням глиною плетених кошиків з лози. Ліплення судини на обертовому столі дозволила не тільки досягти ідеальної симетрії, а й естетично оцінювати таку форму як досконалу, правильну. Пізніше глиняні судини стали виготовляти з фарфору, скла, мармуру, золота і срібла. Декорували рельєфами і розписами.

Форма ваз має символічний характер. В Стародавній Греції, Індії, Китаї округла форма вази - образ жіночий фігури, джерело життя. У традиційному мистецтві Китаю ваза - символ «вічної гармонії»; «Закритість» ваза з вузьким горлом - символ «нерастекаімості», збереження таємниць мировоздания, переваги вищого розуму над силою народження і смерті. В буддизмі ваза один із символів. На буддійських вівтарях стояли вази з квітами. У язичницьких племенах символізувала союз води і вогню. Світ ваз багатоликий і являє собою як би повторення історії архітектури в мініатюрі. У нашому сучасному світі вази набувають більш декоративний характер, вражаючи всіх нас своєю різноманітністю форм і декорів

Вам було дано домашнє завдання підготувати невеликі повідомлення з історії ваз.

висновок:Світ ваз багатоликий і являє собою як би повторення історії архітектури в мініатюрі. У нашому сучасному світі вази набувають більш декоративний характер, вражаючи всіх нас своєю різноманітністю форм і декорів

Вираз своїх думок (П), морально-естетичне оцінювання (Л), вибір найбільш ефективних способів вирішення завдань (П), пошук і виділення необхідної інформації (П).

Моделювання та перетворення об'єкта (П), аналіз, синтез, порівняння, узагальнення (П), планування способів взаємодії (К), вираження своїх думок (К), морально-естетичне оцінювання (Л), оцінка (Р).

проблемне питання

Дають свої варіанти відповідей.

завдання:

    познайомитися з технікою виконання декоративної вази

    навчитися використовувати красу простих матеріалів при виконанні роботи

    оволодіти навичками конструювання з підручного матеріалу.

Щоб застосовувати ці знання в житті, розширити свій кругозір.

сама звичайна річможе стати незвичайною і мати новий вид, Якщо задуматися і уявити новий образцієї речі. Як можна змінити на краще предмет, який ми бачимо щодня. Які предмети ДПІ Стародавньої Греції зберегло час? (Античні вази)

Подивіться, будь ласка, що у нас приготовлено до уроку і постарайтеся визначити тему уроку.

(Тему - на дошку). Ти сам - майстер декоративно-прикладного мистецтва.

На які питання вам би хотілося знайти відповіді?

Мета нашого урокурозвиток творчої фантазії.

(Цілі - на дошку)

Ви навчитеся виконувати і декорувати вазу, використовуючи підручний матеріал.

Для досягнення нашої мети якісь ви повинні вирішити завдання?

Як ви думаєте, навіщо нам необхідно знайти відповіді на ці питання?

Вираз своїх думок (К)

Формування нових знань

слухають вчителя

Тепер ти сам можеш виступити в ролі справжнього художника ДПІ.

На уроці ви зможете своїми руками зробити красиві декоративні речі. Вони пожвавлять інтер'єр школи або вашого будинку, наповнять їх теплом, але найголовніше - ви подаруєте радість всім, хто вміє по - справжньому цінувати красу.

Тут представлені вази зі скла і кераміки, а ми з вами зробимо своїми руками красиву декоративну вазу.

Але для початку нам необхідно:

1. визначитися у виборі місця, де будуть розміщені наші роботи (в коридорі, їдальні, рекреації);

2. вирішити, яким буде розмір вази.

Аналіз, синтез, порівняння (П), вилучення необхідної інформації (П), особистісне переживання (Л).

Физкультминутка

Слухають вчителя і виконують дії.

Як фізкультхвилинки використовуємо повітряне малювання.

1 упр. - правою рукою намалювати вазу

2 упр. - тепер намалюємо тугіше вазу, але головою

3 упр. - а тепер намалюємо хвилю. Відпочили, посміхнулися, продовжуємо працювати.

Практична робота

Дають свої варіанти відповідей.

Висловлюють своє ставлення, вибирають і використовують різні художні матеріали для передачі власного задуму.

У вас з'явилося бажання дізнатися, з чого і як зробити вазу?

Відкрию секрет - у вас на партах лежать інструкції, як поетапно зробити вазу.

Для роботи нам знадобиться:

різні за формою баночки, кольорові нитки, намистини, стрічки, кольорові клапті, графітний олівець, ластик, лінійка, кольоровий картон, ножиці, клей ПВА або клей - олівець.

Роботу необхідно виконувати акуратно, з любов'ю, а головне - сміливо фантазуйте.

Давайте згадаємо техніку безпеки при роботі з ножицями, клеєм.

Ознайомтеся з інструкцією:

Методика виготовлення вази

    Для основи беремо пляшку (скляну або пластикову).

    2. З картону робимо усічений конус-кульок і щільно його приклеюємо до шийки пляшки (меншим підставою конуса)

    З картону робимо усічений конус-кульок і щільно його приклеюємо до шийки пляшки (меншим підставою конуса) Тверда основа для майбутньої вази готова.

    На основу наносимо клей тонким шаром (не більше 2 сантиметрів).

    Беремо мотузку або шпагат і обмотуємо основу.

    Починати приклеювати мотузку з самої вузької частини.

    Закріпивши мотузку по колу обмотуємо нею форму, рухаючись вниз до основи. Між рядами мотузки не повинно бути просвітів, їх треба щільно притискати один до одного, щоб заховати скло і картон.

    Обмотавши тулуб вази, точно так же обмотуємо горловину, вирівнюючи краю.

    Прикрашаємо вазу плетених або кручений мотузкою.

ТПід час практичної роботи вчитель проводить:

    контроль за правильністю виконання прийомів роботи;

    надає допомогу учням, які відчувають труднощі в роботі;

    контролює обсяг і якість виконаної роботи.

Самостійне створення алгоритмів діяльності (П), використання знаково-символічних засобів (П), моделювання та перетворення об'єкта (П).

аналіз робіт

Кожен учень, завершивши роботу виставляє її для перегляду та обговорення.

Перегляд і обговорення робіт.

Вираз своїх думок (К), морально-естетичне оцінювання (Л), оцінка (Р).

рефлексія

Йде обговорення учнями.

Бесіда з питань:

Як ви думаєте, де в школі можна було б розмістити такі вази?

Як змінилося б приміщення?

Ми досягли мети, яку ставили перед собою на початку уроку?

Як ви думаєте, навіщо потрібна ваза?

Для чого служать вироби сучасного декоративного мистецтва?

(Для оформлення інтер'єрів будівлі.)

Хто може похвалити себе? За що?

Хто незадоволений собою? Що не вийшло?

Вираз своїх думок (К), морально-естетичне оцінювання (Л).

Домашнє завдання: підготуйте ескіз для прикраси вашої вази.

Закінчити урок мені хотілося б словами: «Ми часто бачимо речі не такими, якими вони є, а такими, якими ми є ...» я бажаю вам бачити в світі лише прекрасне.

Дякую за урок.

синтез, порівняння, узагальнення, класифікація (П).


З історії

Ваза (з італійської - посудина, посуд) - традиційна форма ємності для рідини - води, масла.

З'явилася в 4 тис. До н. е. без змін існувала до наших днів. На відміну від інших судин форма

вази зобов'язана своїм

появою гончарного кола, а пізніше в 1 ст.н.е. - стеклодувной трубі.

До цього архаїчні судини виготовляли обмазуванням глиною плетених кошиків з лози.

Ліплення судини на обертовому столі дозволила не тільки досягти ідеальної симетрії, а й естетично

оцінювати таку форму як досконалу, правильну. Пізніше глиняні судини стали виготовляти

з порцеляни, скла, мармуру, золота і срібла. Декорували рельєфами і розписами.

Форма ваз має символічний характер.

У Стародавній Греції, Індії, Китаї округла форма вази - образ жіночий фігури, джерело життя.

У традиційному мистецтві Китаю ваза - символ «вічної гармонії»; «Закритість» ваза з вузьким

горлом - символ «нерастекаімості», збереження таємниць мировоздания, переваги вищого розуму

над силою народження і смерті. В буддизмі ваза один із символів.

На буддійських вівтарях стояли вази з квітами. У язичницьких племенах символізувала союз води і вогню.

Світ ваз багатоликий і являє собою як би повторення історії архітектури в мініатюрі.

У нашому сучасному світі вази набувають більш декоративний характер, вражаючи всіх нас своїм

різноманітністю форм і декорів

Інструкція

виготовлення вази

1. Для основи беремо пляшку (скляну або пластикову).

2. З картону робимо усічений конус-кульок і щільно його приклеюємо до шийки пляшки

(Такою ж підставою конуса)

3. З картону робимо усічений конус-кульок і щільно його приклеюємо до шийки пляшки

(Такою ж підставою конуса) Тверда основа для майбутньої вази готова.

4. На основу наносимо клей тонким шаром (не більше 2-х сантиметрів).

5. Беремо мотузку або шпагат і обмотуємо основу.

6. Починати приклеювати мотузку з самої вузької частини.

7. Закріпивши мотузку по колу обмотуємо нею форму, рухаючись вниз до основи.

Між рядами мотузки не повинно бути просвітів, їх треба щільно притискати один до одного,

щоб заховати скло і картон.

8. Обмотавши тулуб вази, точно так же обмотуємо горловину, вирівнюючи краю.

9. Прикрашаємо вазу плетених або кручений мотузкою.

Тема урока:

Ти сам - майстер декоративно-прикладного мистецтва.

завдання:

1. Познайомитися з технікою виконання декоративної вази;

    1. Навчитися використовувати красу простих матеріалів при виконанні роботи;

      Оволодіти навичками конструювання з підручного матеріалу.

Мета нашого уроку:

Розвиток творчої фантазії;

Ви навчитеся виконувати і декорувати вазу, використовуючи підручний матеріал.

план уроку

I. Перевірка домашнього завдання:

1.Сообщенія учнів

II. Робота по темі уроку

    Знайомство з інструкцією виготовлення вази

    Практична робота

III. Обговорення робіт

1. Домашнє завдання